Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

silnik sr20 czerwona pokrywa zaworow


Gość macianty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie jak rozpoznac moc silnika. na bloku jest wybity tylko kod sr20. Silnik posiada czerwona pokrywe zaworow. Mam do kupienia taki silnik ale chce sprawdzic jaka jest jego moc. Z tego co wiem kolor pokrywy zaworow okresla jego moc. Byc moze poprzedni wlasciciel zmienil ja.... Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj fotkę jaki ten kolor i z jakiego auta pochodzi czerwona to tak jak z tematu "odmiany SR20" .. zobacz temat tak czy inaczej jeśli pokrywa jest oryginalna jak i całosć silnika będzie to stare GT albo hi port wtryski u góry albo low port z primery P10 GT ,, i tu jest różnica bo tego pierwszego nie ożenisz z nowszymi kolektorami ,,,,tak czy inaczej oba były robione do 96 roku i tu już może być kiepsko ...

 

a moc 150 KM .. 178 Nm 4800 rpm ... jakoś tak ,,,tak czy inaczej nie napalaj sie na to szukaj angola z p11,144 tam każdy miał 140 -150 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor wydechowy 4-2-1 wtryski na górze a przepustnica na dole kolektora ssącego. Jeżeli to ma, to możesz być prawie pewny że silnik jest z P10 GT (150km) Żeby być pewny to musiałbyś zmierzyć wałki. A jeżeli z przepustnicą na górze to najlepiej wałki zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

P10 gt występowały w obu wersjach low i high port ,,, masz fotkę tego koloru czerwonego czy to przypadkiem nie samowolka ,,

Panowie a ja mam pytanie odnośnie oznaczenia na głowicach...wszystkie cztery  z poliftu 103Kw wizualnie takie same...i tak na wszystkich lewa ścianka tam gdzie aparat zapłonowy odlew napisu 2J2 a pod wałkiem wydechowym i o to mi chodzi....8L,1L,2L,4R...co to jest...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...