Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wskazanie temperatury silnika - Tino 2.2di


tmiod

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym sie dowiedziec co u was pokazuje wskazowka na tablicy informujaca o temperaturze silnika. Czy przy dluzszej jezdzie powyzej 100-110 km/h wskazuje w polowie skali czy blizej max? Moje pytanie wzielo sie z pewnego zdarzenia. Dzisiaj rano odpalilem z truden moja tinke przy -20 st. C. Po czym zdziwilo mnie ze po ujechaniu paru kilometrow i rozgrzaniu silnika (wskazowka pokazywala w polowie skali) wogole nie bylo cieplego nawiewu. Nawiew walil lodowatym podmuchem. Po zrobieniu kolka po miescie wyjechalem 6 km na trase i wtedy przy 100 km/h wskazowka temperatury skoczyla prawie do konca bialej skali (tzn nie weszla na pomaranczowe pole). Nie znam sie za bardzo, ale wymyslilem ze cos mi zamarzlo (plyn chlodniczy np.) i to jest powodem ze nie odbiera ciepla z silnika. Po zatrzymaniu wiatraki przy chlodnicy pracowaly - zeberka chlodnicy byly zimne, a gorna czesc (ta jakby czarna rura z korkiem) - goraca. Po godzinie jak samochod postal w garazu - odpalilem - i od razu zaczelo leciec cieple powietrze z nawiewu. Zrobilem szybki test - pojechalem 10 km przy 110 km/h - wskazowka temperatury silnika pokazywala 1/2 skali. Jednak niebawem wyruszylem w trase do przejechania 170km i wtedy znowu zaobserwowalem wskazania bliskie max skali - gdy przyspieszalem >110km/h podczas wyprzedzania, oraz przy dluzszej jezdzie w granicach 100-110.

W tej chwili nie moge sobie przypomniec, ale wydaje mi sie ze ta wskazowka nigdy nie wychodzila ponad polowe skali. Dlatego podejrzewam ze nadal jest cos nie tak. Stad moje pytanie.

Sory za dlugi opis, mam nadzieje ze zrozumialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem identycznie w vw transporter 2.5 tdi, padla pompa wody. mialem taki problem ze dmuchalo raz cieple raz zimne, gorny obieg byl wrzacy(dwa razy zagotowal silnik) a dolny zimny(czujnik temperatury na dole i nie wlaczal waitrakow). Mozesz jeszcze ewentualnie termostat sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz sprawdzić też płyn chłodniczy - pobierz próbkę z chłodnicy i wrzuć do zamrażalnika w domu

jak nie zamarza to jest ok

(można sprawdzić, bo to nic nie kosztuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam

 

almera tino 2.2DI

 

 

co u was pokazuje wskazówka temp. silnika przy normalnej jeździe? u mnie zawsze jest w połowe skali czyli wskazówka znajduje się w pozycji poziomej -może ktoś wie jaka jest w tej pozycj temp. silnika?? . U was też w kabinie robi się ciepło po około 3,4,5km przy temperaturach otoczenia poniżej 0*C?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

almera tino 2.2DI

 

 

co u was pokazuje wskazówka temp. silnika przy normalnej jeździe? u mnie zawsze jest w połowe skali czyli wskazówka znajduje się w pozycji poziomej -może ktoś wie jaka jest w tej pozycj temp. silnika?? . U was też w kabinie robi się ciepło po około 3,4,5km przy temperaturach otoczenia poniżej 0*C?

I tak ma byc

a po co ci wiedziec jaka jest temp. silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnej jeździe w połowie skali (to około 90stopni C ztcw), w długich trasach lekko do góry.

To normalne, że diesel potrzebuje kilku km na nagrzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...