Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P10 eGT By Ghost alias Chrupek


GHOST666RIDER
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bede mega wdzieczny napewno sie przyda jak nie do 1 to do 2 chrukpa :D Takze raz jeszcze dziekuje.


No to auto dostało nowego wygladu mianowicie wpadl lakierek:
Zapakowany prezent:
zdjecie.jpg

Odpakowany w calej okazałosci:
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg

Fura jak dla mnie wyglada rewelacyjna moze idealnie nie jest ale dla mnie bomba.

Doszly silowniki........ Ale trzeba jakos wykminic mocowanie:
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg

Dzis jeszcze zostało zamontowane nowe łozysko koła lewe przod. Stare powiedziało dobranoc. Nowka sztuka Ashiki takze posmiga troszke.


Dzis troszke sie pobawiłem w garazu i zrobiłem sobie małe prace domowe.
W garazu pomalowałem zaciski i pare pierdoł fot co prawda niema. Ale mam fote jak wyszła listwa wtryskowa:D:
Slaba jakosc bo tel ale jest:
zdjecie.jpg

Prace domowe :) Tzn czyszczenie polek tłoków:
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg
Zapakowane do zabrania na garage:
zdjecie.jpg

Dla porownania wygladało to tak:
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg

Doszła taka mała pierdołka zza wielkiej wody bo taniej niz u nas:
GRedd-Magnetic-Oil-Drain-Plug-M14-1-5-fi

Edytowane przez GHOST666RIDER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korek do spuszczania oleju z magnetyczną końcówką do wyłapywania opiłków :3

PS: chyba

Edytowane przez Len
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadliscie panowie :) 



Dobra bylo o korku, a teraz z innej beczki.

Małe spy foto:
zdjecie.jpg

Dol poskladany panewki, tłoki, pierscienie. Teraz skonczyc skladanie glowicy z ktora pod gorke było. Problem z uszczelniaczami rozmiarem itp itd. Jutro skladam do kupy. W miedzy czasie zerwała sie 2 linka sprzegla w przeciagu miecha w Nx'e. Jedna urzywana po okolo 1.5 tysia od kumpla..... I druga ktora ledwo chodzila zardzewiała dzis powiedziała spier..... Musialem z P10 przerobic ciutke bo i tak byla w stanie agonalnym i jakos to spasowac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z p10 powinna pasować bez mydła ,,miałem prawie nówkę ale dałem komuś ,,, jak dla mnie to posmaruj nową i ustaw tak by miała płynne zakręty ...



a z tą poduszką to mi się przypomnij jak już będziesz składał w aucie ,,,czy coś ... bo na razie urwanie pały mam nawet po aviza nie poszedłem ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem to i owo moim zdaniem efekt zadowalajacy :D
Doł poskładany + uszczelka:
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg

Ożenilem mu głowice :
zdjecie.jpg

Bandyta dostał ciekawe wałeczki + aparat:
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg

A tutaj ów wałeczki bardzo ciekawe. Juz tlumacze oco kaman maja wyzszy kat otwarcia. Ostatnie wałki nadajace sie do seryjnej glowicy bez wymiany sprezynek i talerzykow.
Ssacy:
zdjecie.jpg
Wydech:
zdjecie.jpg

Wałki były zrobione przez Światka na zamowienie goscia od ktorego je nabyłem za mega smieszna kwote...... :):)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

REWELACJA! Z niecierpliwością czekam na dalszą część relacji. Podziwiam Cię za ilość poświęcanego czasu przy tym projekcie. 

 

Powodzenia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno nie sledzilem tematu, fajnie sie oglada takie kawały mięcha, żadne pitu pitu a po całości-najs

 

ostatnie lagi lakieru nastepnym razem jak rozcieczysz nitrem i puscisz wiecej powietrza z pistoletu to ladnie sie rozleje i nie bedzie skorki pomaranczy ktora chyba wyszla na czarnym, teraz bedzie duzo polerowania, a czarny sie kijowo poleruje

 

jakie koło ostatecznie?? szeroka stal??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ładnie to wygląda ,,,

 

PS mam urwanie pały z robotą wiec jak już będziesz wrzucał do środka silnik to się przypomnij z tą poduszką ...

 

aa i nie gazujesz tego bo jak masz kolektor to warto wiertki pod sekw zrobić ,,,,skieruj otwory w stronę zaworów jak najbliżej wtr pb ... dziura i gwint m6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem mial byc blos-a blos daje rade na codzien, a jak palowanie to na bene i wio, spadku mocy ni ma, choc tez zachwalam i zachwalac bede sekwencje

 

co do sekwencji i wiertek to dal bym koncowki wtryskow w kadlub glowicy na tych ssacych wypustach od spodu, im blizej  tym lepiej, sekwencje ktore mialem okazje ogladac i sprawdzac lepiej sobie radzily jak bylo to w miare blisko i krotko pomontowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje blos nie przeszkadzal mi to raz dwa mam reduktor o wiekszej wydajnosci do 250 km takze niemam zamiaru nic przerabiac ani cuowac. Dobrze to latało na blosie i tak zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blos ci zje 10 KM !!! albo i wiecej ale tyle Coobcio hamował auto z blosem i bez ..

 

przelot wew to 46 mmmniej wiecej 

 

powinieneś też przerobić przepływkę na 75 mm np z rury pvc ..i będzie mega różnica

 

jak masz butlę przewody itp .. i wbity gaz

 

to koszty takie elektronika 450 zł 4 wtryski barakuda po 80 zł max reduktor 170 zł  i masz sekwencję

 

po mieście oszczędność 2 litrów tak było u mnie na blosie łykał 14-15 na sekw max 11,7

 

elektrycznie dasz radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie musze to poskladac w 1 calosc i zaczac tym jezdzic a gaz moge sobie przerobic za jakis czas. Zaduzo kasy idzie w te auto wbrew pozorom.

Tu lakier tu łozysko jeszcze gdzie indziej kabelki i te 100tki wydane mnoza sie jak pchly na psim ogonie..... Bez przesady nie naraz.

Ja rozumiem ze robie to i niby odrazu mozna to zrobic ale ja ani banku nie okradłem ani bogatego sponsora niemam. Zato co w to auto wsadzone bedzie kupilbym pewnie ladna maxime z 96roku...... Wszystko z czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiadomo ,,

 

mówię o tym że skoro masz kolektor na wierzchu to można dziury zrobić idealnie a potem z czasem coś kombinować a tu 100 wka 100 wkę goni ,,

wiadoma sprawa ,,,

 

teraz znajomemu pomogłem kupić auto z kumplem oblukaliśmy

niby wszystko piętnie ale auto nie śmiga a 2.0 136 KM coś stuka i na jednym cyl mniejsza kompresja ,,,

 

ale auto  wziął 7500 na niemieckich blachach  czyli rejestracja +LPG+ głowica (z kołem zmiennej fazy 800 zł) wyjdzie drugie tyle ,,,jeszcze to kolega tanio złoży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Składam to powoli. Kupuje to co mi potrzebne i co niezbedne, a zarazem czego brakuje.
Pare fotek silnika:
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg

Wpadlem na pomysł jak zamontowac dodatkowe czujniki oleju nie montujac bezsensownej podstawy filtra oleju Tjuningowej:
zdjecie.jpg

Urwała sie regulacja alternatora. Wiec znalazłem srubke wkrecana do altka z 1.6 oraz kupiłem srube no i musialem jak to przy tym projekcie bywa cos "DOROBIC"
zdjecie.jpg
Trzeba było przegwintowac po całosci

Kupiłem sruby na zawiasy wszelakie itp itd. Wzmacniane, jak szalec to szalec:
zdjecie.jpg

Nakretki na dekiel niezbyt tanie...... Ale fajne moim zdaniem:
zdjecie.jpg

No i udało sie wytargac kierownice z odsadzeniem taka jaka mialem kiedys. Moze sie nie podobac ale dla mnie i do kubla jak w dziub strzelil:
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg


Z problemow mam takowy ze niemam srubexow do walkow od swiatka bo maja gwint 1.25. Nie robia u nas w polsce srubek z gwintem 1.25 m14 takze makabra. Kupie narzynke i bedzie.
Jutro walka z wozem dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich srub nie robia do niczego. Niema z pełnym gwintem ze skokiem 1.25. 

Proste kupie sobie narzynke i zrobie sobie Home Made. Jak wiekszosc spraw w tym wozie. Opanuje temat bedzie git..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie to wygląda przy normalnej pracy silnika łańcuch nie powinien tak zwisać i nie daj sobie wmówić że tak ma być ,,, miałem złoma tak miał ... zmieniłem silnik na taki z małym przebiegiem miał naprężony   rozjeb. się rozrząd poszedł nowy było tak samo ,,,  wiadomo czasem wałek się cofnie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tofu wybacz ale cie nie umiem za nic w swiecie zrozumiec? Oco ci biega? O te zdjecie na ktorym lancuch miedzy walkami wisi w pol?


Padały ostatnio pytania przez tel i w sms'ach o furke takze ma sie to tak:

No to udało sie doczekac dostałem ów srubexy do wałkow ponizej porownanie ori do tych ktorych brakowało:
zdjecie.jpg

No i poskładałem wałeczki + przymiarka do skrzyni:
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg

Dobrze zarło i zdechło..... Chciałem wbic slimaka do skrzyni. Niby prosta akcja wkladam nowy oring mloteczek i polekku i wchodzi. Wszystko bylo ok do momentu az wbiłem i niedalo sie go obrucic by wszedl w 100% na miejsce. Wyjac sie juz niedalo wiec nerwy puscily rozwalilem slimaka przy tym poszla w ruch wiertarka..........
Efekty tej akcji:
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg

Musialem skrzynie rozbebeszyc na czesci 1rwsze by ja oczyscic z opilkow oraz wymontowac zwłoki slimaka :P:P
Przy tym posprawdzalem wszystko itp itd + uszczelni sie i bedzie pewna.

Problem byl ze zdobyciem slimaka nabylem skrzynie a raczej trupka skrzyniowego za cale 50 zł:P
Slimak tez wyjsc niechcial lekko go uszkodzilem ale POXIPOL zrobil robote przy tym zeby go wymontowac musialem 2 skrzynie rozebrac na czesci tak samo jak ta ktora miala wpasc. Moral tego taki ze za 50zł mam Zwłoki skrzyni sr20 :P:P Ale slimak zatrybi.

Oto ow wypociny klejowe:
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg
Klej sie zeszlifuje i bedzie nowela.

Co do samego wozu to ogarniety mam alarm w 80%. Byla to niezla masakra ktos polecial po najmniejszej lini oporu......
Do tego przygotowka pod kable z audio i cala reszte, zegary i inne duperele.
Plan akcji jest na 11 głosnikow w samochodzie wiec bedzie jak dla mnie wystarczajaco. W tym 4 zwrotnice i 1 wzmak.
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostra akcja ja dla kolegi z mojej padniętej skrzyni wyciągałem ślimaka i poszło trochę stresowo ,ale wyszedł

 

ty masz pełną elektrykę szyb przodek tył ,,

 

bo mam jeszcze jakieś przełączniki w tunel ,,,


aaa i przypominaj sie z tą poduszką bo teraz mam urwanie głowy ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofu ja przygarne cokolwiek bys tam nie mial. Jakies przelaczniki zaslepki jakie kolwiek graciarstwo :P


Bebechy ze skrzyni sprawdzone jest w 100% sprawna trzyma wszystko norme.
zdjecie.jpg

Dawca slimaka + dawca czesci na przyszlosc do 100nx'a tudziez P10.
zdjecie.jpg

Tak sie prezenci Chrupacz:
zdjecie.jpg
zdjecie.jpg

Maska do odmalowania ale sie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 jaki to ma mieć w końcu kolor bo się zgubiłem ,,,,

 

jak kiedyś sobie ściągniesz dekiel to zobaczysz na łańcuch między wałkami ,,,nie ma prawa tak zwisać ,,,

choć na zwisającym też zasuwa ,,,

 

sporo gratów dałem kolesiowi co wziął odemnie P11 --trochę dałem Bziukowi dostał krokowca i linkę sprzędła

 

coś pokopię jeszzce ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zwisa ales sie uparł....... 
zdjecie.jpg

Tutaj masz z napinaczem bez cisnienia i juz jest napiety i to zdrowo wszystko jest OK.

Kolor jak widac Biało-Czarny. Dach maska czarna reszta biała.

Jakbys tego sporo znalazl to nawet moge poto przyjechac do ciebie jakby to jakas mega paka miala wyjsc czy cus:P

Zastanawiałem sie nad opisaniem 2 auta tutaj na forum ale niewiem czy jest sens.........

Skrzynia biegow została przemyta kwasem usuwajacym oleje i inny syf stosowanym na warsztacie u nas do mycia wlasnie skrzyn i misek oraz silnikow. Potem przeplukana karcherem wiec syfu w niej juz niema. Teraz tylko poskladac uszczelnic i na silnik z nia......
Bynajmniej mam pewnosc ze sprawna jest w 100% i niema nic wytluczonego albo zmielonego. + tego taki ze za 50zł kupiłem kolejna w 100% sprawna skrzynie tylko ta wymaga uszczelnienia bo lała i tyle :P:P
Takze mam 2 zapasowe skrzynie i 2 sprawne na samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...