Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P10 eGT By Ghost alias Chrupek


GHOST666RIDER
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ghost, daj na PW coby ci natręty nie dzwoniły że odkupią chrupka :P
Tofu, nie będziemy tutaj śmiecić koledze w temacie ;)
Ale po walce z poważną depresją, problemami zdrowotnymi oraz materialnymi powoli wracam do świata żywych. Ogólnie nikomu nie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Len Pw poszlo takze czekam na oddzew.

Tofu co do parcha to powiem ci ze dluga droga byla. Od wymiany swiec na nowe, przewodow WN, co najlepsze to bylo i tak nowe ale mialo jakies wady technologiczne................. Skonczywszy na spawaniu specjalnych zaslepek w dolot z rury i innych dziwnych operacjach. Auto 1.11.2014 w dzies wszystkich swietych mozna powiedziec ze zmartwychwstalo...... To tak doslownie bo nie trzymal obrotow itp natomiast 1rwszego po podmianie paru carow dlugich regulacjach kompem i wsadzeniu mu parow kur..... i chu.....ow. Postanowil ze uraczy mnie swa normalna praca. 

Auto bylo testowane niedaleko mnie 170 km/h jedzie :P Dzis ma 2 jazde do pracy jezeli bedzie ok zapinam mu LPG :D:D
Do Lpg mam ziomka co robi przy tym ma sonde afr i elegancko na drodze dostroimy blosa wiec bedzie lala.
Domalowac musze listwy boczne oraz nakladki progowe i auto 100% DONE.


No to byl wypadek przy pracy. Mianowicie lampy z klapy zostaly zreanimowane bo byly szare zamiast czerwone wygladalo to tak:
1.jpg

Niestety te w klapie sie stopily....................

Kupilem za grosze polifty komplet w tym te z naroznikow byly zniszczone.
Po wymianie tych z klapy wygladalo to tak:
1.jpg
Moim zdaniem wies tanczy i spiewa..........

Musialem zreanimowac te co ida w narozniki i wymienic je.
Teraz to nie to auto:
2.jpg


No to w niedziele finalne Montage nakladki progowe + listwy boczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do felg to niema chwilowo budzetu na takie tematy. Mnie puki co nie przeszkadzaja te. Najbardziej cieszy ze jezdzi, a felgi zamontuje w kazdej chwili.
Teraz musze ogarnac LPG i sprawdzic czy ten reduktor obrobi to co jest czy nie bedzie za slaby bo nie pamietam czy jest do 200km czy do 150km.
W aucie brakuje 2 rzeczy, a mianowicie przeplywki w obudowie fi70 oraz strojenia. Nad tym moze za rok pomysle obadamy co i jak bedzie.

Jakbym te auto sprzedal to poczynajac od mojej kobity skonczywszy na ojcu ktoremu w garage zalegala polowa chrupka ponad rok by mnie USMIERCILI :P:P
Za duzo roboty w to auto wsadzilem nerwow czasuuuuuuuuuuuu i pieniedzy.
Morda mi sie cieszy jak do niego wsiadam pakuje 4litery w moj fotel kubelkowy i jade za***iscie sztywnym autem tego mi brakowalo. Jak pujdzie w dol na springach to dopiero bedzie jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe  na pewno bym nie sprzedał na twoim miejscu

zobacz skoro simigasz na pb co się podzieje jak dasz blosa warto było by też przed tą operacją dać przepływkę w rurę  70 mm ..

 

jak chcesz to gdzieś mam kawałek szambo ruruki z przygotowanym pod przepływkę wiadomo że wymaga troszkę rzeźby ale otym była myśl ..

 

aa chodziło mi oto byś czół różnice z tą przepływką i stożkiem  a potem z blosem bo różnica jest spora na ----

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz metalowa fure Fi70 to wyslij jak mozesz zaplace za wysylke.

Wlasnie szukam od 2 dni bo chce takiego moda zastosowac :P
Wez do mnie odezwij sie na tel. Poszlo PW z nr


Zrobilem rure na przeplywomierz. Big Maf power rure. Powiem tak auto nie jest wystrojone i przy tym co mam zrobione zapierd.... 2 x lepiej jest to zabieg wart zrobienia. Ofi obudowa ma nie cale Fi50 moja na chwile obecna ma dokladnie Fi67 takze jest spora roznica napewno odczuwalna. 

Listwy zamontowane
Progi zamontowane
Lpg uruchomione.

Teraz tylko ustawie sie na strojenie AFR gazu z ziomkiem i bedzie Gites. Ps. Lpg chula mimo takiego przestoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny samochodzik, parę lat wstecz taką primerą się z chłopakami bujaliśmy, samochód z ogromnym potencjałem aczkolwiek w naszym była buda tak zgnita, że nie opłacało się tego ratowć. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego tez sie nie OPLACALO :) Ale zrobilem irracjonalny projekt.

Teraz musze ratowac Nx'a Gti bo tez sie konczyc zaczyna. Tylko w Nx'e mniej roboty. 

Aktualne foto na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez temat jest na forum poprzedniego wlasciciela moze by sie go dalo przerobic zeby byl jako moj mowa o 100nx'e ? Panie moderator?

Co do eGT to hmm dzis strojenie i zdjecia jak sie to bydle prezentuje :D
Bedzie mozna jezdzic na codzien bo ekodriving.


Co do Nx'a to moj nie trzyma sie na dokladkach ale wlasnie......... Progow brak, blotnikow brak. Standard jakby nie bylo ze 2 dziury w podlodze na pewno, dodatkowo pod zderzakiem tyl tez sie dziurka znajdzie. Slupek 1 w dolnej czesci tez podziekowal. Bedzie zabawy i rozbierania.

Nx zostanie zrobiony paroma fazami, napewno nie tak jak eGT ze uwale garaz na bog wi ile. Najpierw mechanika bo silnik tez ma problemy, a i z zawiasem niema dobrze. 

Moze zrobie nowy temat i cos opisze.................. Mozolny projekt czesci 2ga.

Edytowane przez GHOST666RIDER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt skonczony na ten sezon wyglada to tak:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg

Zamontowalem finalnie listwy boczne oraz nakladki na progi. Auto stoi obecnie na zimowkach 195/55/15.
Maf wyladowal w odpowiedniej rurze tzn Fi70. Wreszcie auto zaczelo oddychac. Lpg podpiete chodzi teraz trzeba sprawdzic ile to bedzie palic.
Na przyszly rok musze go tylko posadzic w dol o 4cm i exploatowac miejmy nadzieje bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładniutka :D dlaczego stożka nie dasz w nadkole?? ja teraz będę tak pakował w Alli już wszytko gotowe, tylko poskładać 


aaa i jak sie skończyła sprawa ze świecą co się urwała jak gadaliśmy???

no i szkoda, ze nie sekwencja, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Swieca wykrecona jak radziles za co dzieki.

Sekwencja za rok wiec nic straconego. Fura smiga jest oki. 


Hmm Auto jezdzi pali w granicach 14 po miescie przy mojej nodze. Lata praktycznie tylko na LPG :)

Auto jest za***iscie sztywne i precyzyjnie sie prowadzi. Ale i tak mi malo bedzie jeszcze sztywniej przod bedzie dolna rozporka. 2015 pomysle nad tylem.

Puki co gra i buczy zrobione 700km jest ok. Dojedzie do tysiaca na lotosie....... Wymienie docelowo na Gulfa 10w40.


No mial byc temat zamkniety na zasadzie koniec modow itp , a jednak.

Wpadla dolna rozporka wahaczy takze juz jest sztywno na maxa...........
Wkur... mnie wahacze gorne skrzypia i zgrzytaja jak stara szafa 3 drzwiowa. Wiec zostala podjeta decyzja iz zostanie na dniach zakupiony zestaw Polibushy koloru zoltego. Do tego zostanie zamontowane zawieszenie weiteca -40. Wiec mody jeszcze przed koncem roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co narazie chwale sie modami jak skoncze to co napisalem to skoncze opisywanie jakis tam carow. Bo minie zanim cos zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 na blosie to oki mój brał do 15 bez problemów pełny pakiet GT ecu wydech itp tek że ok na sekw to samo zeszło do 11.8 czyli 7,5 zł na 100 KM na tysiąc 75 zł

na 10 000 750 zł  ...a to już ok koszt elektroniki + reduktor + 1 wtryskiwacz ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala sekwencja mnie bedzie kosztowala 1000zl ale juz nie pamietam o jakich gratach z kumplem gadalem. Liczyl czesci na zapas do okolo 200-250km.

Co do tego spalania to sie z toba nie zgodze. Bo wtedy auto chodzi ci przez okolo 2 do 4 km na PB. I tu dochodzi spore spalanie na ssaniu w zime. A ja nawet teraz odpalam auto i odrazu przelaczam na LPG. Wiec ja na 1000km moze musze dolac okolo 0.5 litra paliwa. To na sekwencji jest to sporo.
 
100nx mimo kaprawej instalacji lpg pali okolo 12 litrow tylko co z tego bo na krotkich trasach pali PB i sumarycznie wychodzi drozej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...