Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Poduszki silnika/skrzyni biegów P12 kombi 2.2 dCi.


Gość slavedriver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slavedriver

Witam serdecznie,

 

Szarpie i stuka przy ruszaniu, dodaniu gazu po przełączeniu biegu. Widzę, że lewą górną poduchę (pod filtrem powietrza) mam poszarpaną no i chciałbym zacząć od jej wymiany. Nigdzie nie mogę znaleźć info: czy można wymienić sam wkład poduszki no i - przede wszystkim, czy w lewej i w prawej poduszce (a może także w tylnej i w przedniej) wkłady są takie same?

 

Chodzi o gumowy wkład elementu nr 28 z tego rysunku:

http://nissan4u.com/...ssion_mounting/

 

Numer części: 11220AU400. Montowana także w innych modelach:

- wszystkie Primery z silnikiem QR20DE,

- wszystkie Almery z silnikiem YD22,

- wszystkie X-Trail'e z silnikiem YD22

 

U mnie dotyczy P12 kombi, rocznik 2002 (maj), silnik YD22

 

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

slavedriver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slavedriver

Dzięki za podpowiedzi. Widziałem te strony. Niestety żadna z nich nie odpowiada na moje pytania: czy można wymienić sam wkład poduszki lewej i czy wkład lewej i prawej poduszki (a być może przedniej i tylnej) w tym modelu jest taki sam?

 

Podejrzewam, że można wymienić sam wkład poduszki lewej, ale np. na stronie TEDGUM: http://tedgum.pl/sklep/product_info.php?cPath=33_729_2177_5481&products_id=5156 nie ma info odnośnie ceny, brak też zdjęcia...

 

Chciałbym kupić nowy element w jednej z łódzkich hurtowni, m. in dlatego zależy mi na info odnośnie zamienności tych wkładów.

 

Pozdrawiam,

slavedriver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zadzwonic do tedaguma. A jak pojedziesz do hurtowni to możesz poprosic o obydwie i organoleptycznie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slavedriver

Możesz zadzwonic do tedaguma. A jak pojedziesz do hurtowni to możesz poprosic o obydwie i organoleptycznie sprawdzić.

Do tedaguma nie dzwonilem jeszcze, a w inter cars mają tylko prawą i tylko jedna sztukę. Mają mi ją sprowadzić na jutro. Gdybym mógł, to nie zamawiałbym obydwu, tylko lewą, którą właśnie potrzebuje i już.

 

edit:

Dzwoniłem do TEDGUM'a. Niestety nie wiedzą czy wkład poduszki lewej i prawej jest taki sam (podejrzewam, że jednak mogą się różnić, ponieważ otwór na klin nie jest położony w środku symetrii wkładu). Na pewno lewa i prawa są inne niż tylna i przednia. Lewa może być np. lustrzanym odbiciem prawej. Temat do weryfikacji.

 

Może ktoś z Was ma akurat rozszabrowane auto na warsztacie i mógłby to sprawdzić?

 

Pozdrawiam serdecznie,

slavedriver

 

edit2:

Prawa i lewa jednak się różnią. Co więcej możliwe, że lewa ma niewymienny wkład... Z kolei wygląda na to, że w P11 z silnikiem SR20DE poduszki były bardzo podobne, poniżej zdjęcia:

 

Poduszka lewa P12 YD22: http://www.autowado.com/products/other-parts/other-parts/transmission-mount-manual-trans.html#

Poduszka lewa P11 SR20: http://tedgum.pl/sklep/product_info.php?cPath=33_729_2177_5481&products_id=5953

 

Zamówiłem lewą do P11 oraz dodatkowo dwa wkłady do lewej P11. Zobaczymy czy uda się dopasować.

 

Pozdrawiam,

slavedriver

Edytowane przez slavedriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Mam w swojej almerze 2.2 dci do wymiany również poduszkę 11220-AU400. Czy udało się dobrać jakiś inny wkład ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Niestety nie miałem czasu aby zająć się tematem. Dopiero teraz zamówiłem poduchę do swojej Almery, w tygodniu będę wymieniać więc dam znać co i jak. Dziękuję użytkownikowi slavedriver za odpowiedź na forum jak i na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku że nie ma sensu czekać. Kupiłem używaną poduchę za 82 PLN z przesyłką. Montaż trwał 1 godzinkę i kosztował 80 PLN. Teraz już jest wszystko w OK. Jak mi się znowu zerwie to będę wprasowywał od X-traila bo porównując je ze sobą to od terenówki wydaje się być mocniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No ja poduszkę (wkład) kupiłem za 107 z przesyłką i montuję sam :) A X-trail nie sądzę żeby miał mocniejsze rozwiązanie, obok terenowego nawet nie stał :) Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

Poducha podana przez slavedriver pasuje idealnie do Almery 2.2 dCi :) W końcu silnik siedzi stabilnie i nic nie stuka i nie puka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...