Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Check oil


Gość B777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Czy w silniku 2.0dci4x4 at wersja tekna zapala się przy starcie oil ok i czy można sprawdzić poziom oleju na wyświetlaczu? Pytam bo u mnie takie cudo sie nie wyświetla chociaż w ksiażce obsługi jest to opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy w silniku 2.0dci4x4 at wersja tekna zapala się przy starcie oil ok i czy można sprawdzić poziom oleju na wyświetlaczu? Pytam bo u mnie takie cudo sie nie wyświetla chociaż w ksiażce obsługi jest to opisane

Który rocznik auta? Przed liftem można sprawdzić, po lifcie do 2011 też, potem chyba - nie wiedzieć czemu - spece z nissana akurat w przypadku 2.0 dci coś pozmieniali i sprawdzić już się nie dało (z tego co pamiętam z innego tematu na forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzić, ale tylko wtedy jak właśnie wyświetla Ci się po starcie oil ok. Naciskasz "i" na kierownicy i pokazuje się słupek ile jest oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy w silniku 2.0dci4x4 at wersja tekna zapala się przy starcie oil ok i czy można sprawdzić poziom oleju na wyświetlaczu? Pytam bo u mnie takie cudo sie nie wyświetla chociaż w ksiażce obsługi jest to opisane

 

Niestety, funkcja elektronicznej kontroli poziomu oleju silnikowego w QQ 2.0 dCi 2011 FL jest nieaktywna. Pozostaje tradycyjny sposób sprawdzania poziomu oleju silnikowego za pomocą bagnetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciskasz zaraz po przekręceniu stacyjki i zamkniętych drzwiach?

U mnie działa (taki sam silnik, autko po FL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2012 i tez nie mam tej funkcji.Nie rozumiem czemu wczesniejsze auta to maja a potem zrezygnowali z tej opcji, swoja droga sprawdzanie bagnetem oleju w aucie za taka kase to kpina jakas jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

JAki olej polecacie do 2.0 dci zrobione 132tyś regóralnie serwis w niemczech lany był 0w30 castrola chyba bo cieżko sie doczytać.. co myślicie kontynłować tak samo czy zminic na innego producenta oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2012 i tez nie mam tej funkcji.Nie rozumiem czemu wczesniejsze auta to maja a potem zrezygnowali z tej opcji, swoja droga sprawdzanie bagnetem oleju w aucie za taka kase to kpina jakas jak dla mnie.

Elektroniczny wskaźnik poziomu jest bardzo orientacyjny i ma duży błąd wyświetlania. U mnie w 1.6 benzyna jak mam poziom na bagnecie powyżej połowy to elektroniczny wskazuje ok. Natomiast jak mam niższy poziom od połowy to wskaźnik elektroniczny zaczyna pokazywać mi jeden/ dwa kwadraty lub brak oleju (np. po jeździe, na pochyleniu) chociaż na bagnecie jest ok. Jest to wkurzające i mylące, więc kolego nic nie tracisz - lepiej nie mieć wyświetlania niż mieć pokazywane bzdury. A swoją drogą to fakt że za taką kasę mozna było ten system bardziej dopracować.

 

Przy okazji pytanie. Czy dolewacie olej między przeglądami? Ja mam 1.6 benz i teraz po przejechaniu od 40 tys do 60 tys musiałem dolać 0,5 litra. Wcześniej do 40 tys. nic nie dolewałem. Poprzednio miałem same renówki i dolewki pomiędzy wymianą oleju (co 15 tys) były mi obce. Jak to jest w benz QQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety też musiałem dolewać 0.3l, choć bagnet pokazywał 1/4 miarki ale jakoś bardzo niepokoił mnie ten napis o braku oleju.
Moj wskaznik oleju pokazywał też troche zaniżone wartości w stosunku do bagnetu - podobno da sie go kalibrowwać co zrobiono mi na przeglądzie gdy to zgłosiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dobrze pokazuje. Sprawdzałem dziś i na bagnecie przeliczając brakuje jednej kostki do tego co na wyświetlaczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...