Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile oleju silnikowego do diesla


witeks1978

Rekomendowane odpowiedzi

Po średnio udanej wizycie na przeglądzie po 30 tys km u dilera mam pytanko:

 

1. Ile mieści sie litrów oleju silnikowego - silnik 1,6 dCi

 

Sprawę opisałem : http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/69628-pierwszy-przeglad/page__st__340

 

Według dilera zmiescilo sie 6,3 litra - czytałem na forach ze max 5 litrow ale to w silnikach benzynowych no i ta cena za olej:

Olej Shell Helix 5W30 70,33 zł x 6,3 litra = 443,08

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Ilość oleju masz opisaną zawsze w książce serwisowej. Ale myslę że 5,5 L to max,ale ta cena to już na pewno nie jest ok ;/

Zdarli z CIebie i to po całości. Ale tak to jest jak ktoś nie ma jak tego samemu zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano mądry Polak po szkodzie zaczał się interesować i czytać fora:)))) ale już wiem, że więcej niż 5,5 litra nie wejdzie, takie samo pytanie zadałem do Nissan Polska na razie cisza w eterze.....ale jeśli sie okaże, że mieści się max 5,5 litra to ktoś nie będzie miał udanego wekendu:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oskubali cię :) każ sobie wydać litr

 

katalogowo 5,5 litra wg. stron producentów olejów i wg. instrukcji

de facto nawet te 5,5 litra nie wejdzie jeśli ktoś dobrze wymienia olej, a nie przelewa

 

następnym razem pojedź z własnym olejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poprosze wobec tego o pomoc gdzie znajde informacje na temat ilosci oleju ktory wejdzie...nie moge nigdzie znalezc - w ksiazce serwisowej tym bardziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...