Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Radio


Gość KaDziesiątka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KaDziesiątka

Kupiłem radyjko CD/MP3 i chciałbym to podłączyć. Radio oczywiście ma kostkę ISO. Nie wiem czy uda mi się zdobyć przejściówkę z tej nissanowskiej na ISO. Czy ktoś z forumowiczów dysponuje może opisem kostki radiowej znajdującej się we wnęce, chodzi o kolory kabli i co one reprezentują? Wszelkie wskazówki mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaDziesiątka

Przejściówka ładna, też ją oglądałem i ta dłuzsza część pasowałaby do tej jaka wystaje w nissanku, ale ta cena mnie też trochę odstrasza, bo jak nie będzie coś grało to 40,00 włożone do zamrażarki :-). Może jednak ktoś się odezwie jeszcze w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA do radia zrobilem calkiem nowa instalacje i nie dotykalem tej kostki... a nie... moment... z kostki chyba costam pociagnalem.. ale generalnie wiekszosc kabli od nowa przeciagnalem... nie warto poprostu wykorzystywac tych starych cienkich kabelkow od glosnikow... wiecie jak to fabryczne instalacje wygladaja w samochodach seryjnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleta naszych starych samochodow jest wlasnie to ze mozemy sobie w nich grzebac... kable ciac... i nie stracimy jakiejs glupiej gwarancji na instalacje elektryczna 8) nie ma nic do stracenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez ktos sie bawil w podlaczanie radia poprzez obciecie kostki i lutowanie kabelków ale ja potem sam doprowadzilem porządny + i - od akumulatora, wykorzystalem kable do przednich glosników, dodalem nowe na tyl, podswietlenie itp. i przylutowalem porządnie normalna kostke ISO i teraz nie ma problemu ze zmianą radia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem całą instelacje od nowa :lol::lol::lol:

troszke się pochwale

http://img177.imageshack.us/my.php?image=image4102of.jpg

http://img336.imageshack.us/my.php?image=image4147zq.jpg

http://img338.imageshack.us/my.php?image=image4076uw.jpg

przyciski w radyjku są niebieskie ale nokia widzi to inaczej :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaDziesiątka

Dzięki za rozwinięcie tematu. Nabyłem przejściówkę i wszystko ok. Myślę jeszcze o montażu głośników z tyłu, ale półka raczej odpada, bo to część ruchoma i wolałbym, aby się podnosiła bez problemu. Poza tym w razie robienia wersji transportowej co wtedy robić z uwiązaną półką do instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewidze problemu . półke usztywniasz sklejką 5 mm (starczy) w sklepie elektronicznym kupujesz kostkę głośnikową (wejście - wyjście) około 4 zł

kable ciągnołem tynelem

 

aha półke umocowałem na rzepy do tych części z plastiku po bokach bo troszkę skakała

w sumie mam teraz sześć głośników gra naprawde super ,tylko akumlator czasami nawala 8) 8)

 

 

P.S. dzrzwi mam wygłuszone matami bitumicznymi :D

 

edit: gray5 niewidziałem wcześniej twojego posta . miałem tak kiedyś ale dzwięk był z tego żaden i skleiłem to do kupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam z tylu odlaczane na specjalnej kostce pólke a w niej glosniki 2x25cm i 2x18cm i nie mam zadnego usztywnienia i jest okej a poztym to pólka sie podnosi normalnie tylko ze opada sama :wink: ale to rozwiązuje mala podpórka pod teleskop 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc 8 omów moga, ale beda grac cichutko :) Ja wciaz sie zastanawiam nad glosnikami w boczne scianki przy tylnej kanapie - miejsce jest - nawet glebokie, tylko szkoda mi tapicerke dziurawic. W polke sie troszke obawiam bo znikaja dosc czesto... Ech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaDziesiątka

Sprawa radia zakończona. Wszystko funkcjonuje. Głośniki fi 100 mm wmontowałem w fabryczne otwory na słupkach pod kokpitem. W maskownicach nawierciłem otworki dla lepszej "wentylacji" głośników i całkiem spoko gra. Jak odsapnę finansowo to pomyślę jeszcze kiedyś o tylnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

Odnawiam temacik :wink: bo właśnie musze zabrac sie za zrobienie instalacji pod radyjko bo obecnie mam podłaczone kabelkami od zapalniczki :wink: to było tak na szybko jak autko kupiłem a teraz wymiana radyjka na MP3 no i chce zrobic to dobrze:)Mam pytanko ile potrzeba kabla aby podłaczyc od akusia do radyjka tzn ile metrow?I ile metrow kabelka do tylnich głosnikow:)

Wszelkie uwagi i pomocne rady prosze wpisywac :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja do tylnych głosników wez sobie jakies 9 metrów (licze na dwa glosniczki ja kupilem 7 i braklo , najwyzej bediesz miał zapas ,hmm od aku to wez 1,5 powinno z luzem starczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie do tyłu mam juz kupione 10 metrow :) ale do przodu myslałem ze wiecej niz 1,5 metra?jutro jade kupic :)wiec licze na Twoja opinie gray5 ze te 1,5 meterka styknie hehe :)A własnie mam tez jeszcze pytanie co do koncowek czy one jakos profesjonalnie sie nazywaja?chodzi mi o te do podłaczenia do akusia no i do glosnokow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do głosnikków z tyłu są damskie koncówki ale 2 rozmiary bo + i -

ale wystarczy jak przylutyjesz albo jakoś przymocujesz,

hmm ja oba kable do tylnych glosniczkow ciagnalem lewa strona;]

jutro wstawie fotki tylnych glosniczkow

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzis zrobiłem instalacje pod radyjko 8) prosto od akusia :wink: Powiem ze te 1,5metra spokojnie styknie ale kupiłem 2 i troche zostało :) Jutro biore sie za zamontowanie radia aby siedziało cały czas na swoim miejscu - jakies pomysly rady?No i instalacja kabli do tylnich glosnikow:)

 

PS

gray5 a co z fotkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie jest przyjete, zeby nie przeprowadzac kabli od zasilania (np. wzmacniaczy) razem z kablami, ktorymi idzie dzwiek... ja akurat u siebie przeprowadzilem kable tak, ze kabel od lewego glosnika leci lewa strona, a kabel od prawego razem z zasilaniem od zmieniarki i kablem od zmieniarki leca prawa strona auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...