Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Radio


Gość KaDziesiątka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niestety stety jest duza ,jak co moge inna wstawić(inny rzut:P)

100_0417.jpg

aby wstawic tam głosniczek 10 musialem odciąć kawalek plastiku od dołu (na magnes) oraz zrobic wąskie wcięcia po bokach;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość mistrz_1

Witam

Czytałem dokładnie ten temat dotyczący radia. Jako że mam podobne dylematy i na część z nich znalazłem rozwiązanie chciałem sie tylko upewnić i dopytać. Jeśli chodzi o instalacje elektryczną to z wystającej wtyczki powybierałem kable na których jest 12V i od nich dolutowałem wtyczkę ISO, jednak nie mogłem znaleźć kabla który podawał napięcie 12V po wyłączeniu stacyjki (do podtrzymywania pamięci radia). Wiem że to napięcie ma być prosta z akumulatora ale czy kable mają być pociągnięte bezpośrednio od akumulatora? Jeśli tak to którędy przeciągnąć ten kabel do wnętrza samochodu?? Drugą rzeczą jaką sie chciałem dowiedzieć jest to w jaki sposób montuje sie radio na stałe w samochodzie. Radio mam samo bez kieszeni ani półkieszeni a w samochodzie miejsce na radio jest z wszystkich stron plastikowe (brak miejsca na jakiekolwiek śruby), więc za nic w świecie nie wiem jak się to robi tak żeby siedziało tam mocno:)

Ostatnią rzeczą jest pytanie o miejsce montażu głośników. Półka tylna odpada póki co, w drzwiach tymczasowo też nie chce nic robić. Natomiast wspomniał ktoś że jest tam gdzieś fabryczne miejsce na montaż głośników w otwory na słupkach pod kokpitem. Nie bardzo wiem które miejsce miał na myśli. Niektóre moje pytania mogą być tendencyjne ale cóż nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w tym a tylko Wy możecie mi pomóc.

Samochód to oczywiście stara dobra k10 :):)

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prąd mozesz zabrac z gniazdka zapalniczki(pod nią sie podłączyc) a montaż to kupiłem kieszen metalową , ładnie w plastiku ją zamontowałem , a radio miało z tyłu srubke to zrobilem dodatkową blaczke i tez gdzies tam zamontowalem , wiec tak łatwo sie go niewyjmie:P;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki powinienes mieć w dzrzwiach.Tak przynajmiej ma fabrycznie większość k10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki powinienes mieć w dzrzwiach.Tak przynajmiej ma fabrycznie większość k10

Moja do tej większości nie należała :D Po zdjęciu boczków drzwi zobaczysz, że są przygotowane ładne miejsca pod głośniki, wystarczy tylko wyciąć otwory w boczkach (od środka jest już ponacinane miejsce w kształcie prostokąta)...ja się trochę rozpędziłem i powycinałem za duże otwory :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...