Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia biegów 1.6 benzyna


Gość aro-lwo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tam mówiliśmy o olejach silnikowych a tu była mowa o oleju do skrzyni. Dzisiejszy komentarz silnikowy był przy okazji ;). A skleroza też już po mału daje znać o sobie ;). Strość nie radość. Tyle człowoek tu czyta, że czasem wątki się mieszają  :devil:;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zlewkę oleju z mojej skrzyni biegów olej -To coś jest po przebiegu 8000km!!!!

Sami sobie zobaczcie mogę to oddać do ekspertyzy nissan się wyparł że to jego!

Jest to olej fabrycznie zalewany do skrzyni!!!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej jest z Lipca 2013r !

Z takim przebiegiem kupiłem Tiide w Lipcu 2013r, ale że jestem nauczony wymianą płynów w samochodzie.

To wymieniłem przy takim przebiegu Płyn hamulcowy ,Olej w silniku,Olej w skrzyni .

Taki olej świadczy o skrzyni albo kiepskiej jakości oleju -nie jestem specjalistą w tej dziedzinie.

Ta zlewka stała w szafie w mieszkaniu jest szczelnie zakręcona!

Życzę powodzenia z tą skrzynią biegów tym co wierzą że oleju w skrzyniach manualnych się nie wymienia taaaa..............

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@westbam

 z jakiego roku masz produkcje?? Problemy z czym, hałas, czy problemy przy zmianie, ja aktualnie mam 8,5kKM i nie zauwazam nic niepokojącego. Choć jezdze delikatnie i głównie trasy i skupiam sie nad zmianą biegów nic na siłe.

 

Pozdrawiam

Mam auto z 2012 r wiec po lifcie. Ogólnie przejeździłem rok z tym hałasem i nic nie wyczujesz w trakcie jazdy. Również delikatnie jeżdzę.

 

Hałas... hmmm po odpaleniu auta gdy jeszcze olej sie nie rozlał na cały układ słychać szuranie.

 

AHA! MAM FILMIK!!!!!!!!!!!!!! bo specjalnie dla nissana zrobilem go !!!

Mail do Nissana:

 

Chciałbym umówić się na serwis auta:

Nissan Qashqai 1.6 - 2012 r.

W moim aucie gdy na zewnątrz jest poniżej zera coś stuka przy odpalaniu (stuka i szura), około 2-3 min zaraz po odpaleniu, później ten dźwięk zanika.

Również gdy wcisnę sprzęgło - przestaje stukać lecz gdy puszcze dźwięk stukania/szurania powraca.

 

nagrałem 2 filmiki które może coś pomogą:

https://www.youtube.com/watch?v=2wpsN09fGFQ&feature=em-upload_owner

 

https://www.youtube.com/watch?v=KvodXvCpNm0&feature=em-upload_owner

 

Na filmikach słychać dokładnie to stukanie / szuranie.

 

Powinno Ci to pomóc w sprawdzeniu SWOJEJ skrzyni. Po wymianie łożysk nadal to słuchać ale o duuuuuuuużo ciszej. (podobno taki urok tych skrzyni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto z 2012 r wiec po lifcie. Ogólnie przejeździłem rok z tym hałasem i nic nie wyczujesz w trakcie jazdy. Również delikatnie jeżdzę.

 

Hałas... hmmm po odpaleniu auta gdy jeszcze olej sie nie rozlał na cały układ słychać szuranie.

 

AHA! MAM FILMIK!!!!!!!!!!!!!! bo specjalnie dla nissana zrobilem go !!!

Mail do Nissana:

 

Powinno Ci to pomóc w sprawdzeniu SWOJEJ skrzyni. Po wymianie łożysk nadal to słuchać ale o duuuuuuuużo ciszej. (podobno taki urok tych skrzyni).

 

 

Mozesz te filmiki udostepnic dla uzytkownika lukaszkovalski ??

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem pytania. Przecież są dostępne dla wszystkich... Zablokowane jest wstawianie linków?

 

youtube.com/watch?v=2wpsN09fGFQ&feature=em-upload_owner

youtube.com/watch?v=KvodXvCpNm0&feature=em-upload_owner

Edytowane przez Westbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem pytania. Przecież są dostępne dla wszystkich... Zablokowane jest wstawianie linków?

 

youtube.com/watch?v=2wpsN09fGFQ&feature=em-upload_owner

 

youtube.com/watch?v=KvodXvCpNm0&feature=em-upload_owner

ja dostaje monit  "ten film jest prywatny."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film to ciemność widze ciemność .

Tu silnik zagłusza prace skrzyni ale jeśli masz taką samą skrzynie jak moja to stuki i szuranie to właśnie skrzynia !

Panie jak w Suzuki stuki i puki.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film to ciemność widze ciemność .

Tu silnik zagłusza prace skrzyni ale jeśli masz taką samą skrzynie jak moja to stuki i szuranie to właśnie skrzynia !

Panie jak w Suzuki stuki i puki.

Tu nie chodzi o "widok" tylko odgłosy - a po południu już za ciepło by było (lub za ciepły silnik) i tego juz słychać nie było...

A specyficzne szuranie słychać - jak wciskał ojciec sprzęgło to przygłuszało ten dzwięk.

 

Silnik 1.6 117KM (bodajrze J10)

 

A to że skrzynia to wiem bo w serwise już byłem i łożysko się rozwaliło (patrz strona 1 tego tematu)

Edytowane przez Westbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale czy masz taką samą skrzynie jak na zdjęciu???????

Wiem że na gwarancji naprawiali wyczytałem.

Ale dale sobie szura tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szura ale o duuuużo ciszej i nie aż tak... Tylko w czasie jazdy dziwnie np. z biegu 3 na 2 ciężko mi wchodzi.. Nie wiem co już tą skrzynią - czy ja przewrażliwiony czy za dużą uwagę na tym skupiam.

 

A czy taka mam ? Nie wiem chyba tak, jest nisko z przodu wstawiona pod silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo wydaje mi się że ćwaniaki asowe, zalali do twojej skrzyni gęsty olej (Stara szkoła)

Bo -szura ale o duuuużo ciszej i nie aż tak ,i zaczęły biegi ciężej chodzić.

I tu się pomylili bo ma być bardziej lepki a nie bardziej gęsty!!

Kolega szykował samochody na Słomczyn to widziałem co robią i jaki jest tego efekt  :blink:  

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie informowałem nikogo że będę gaz zakładał dla twojej wiadomości.

 

Oczywiście ty możesz mieć swoje racje. Filmik wrzuciłem by pomóc innym użytkownikom QQ zdefiniować problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webstam a o co ci chodzi z tym Gazem ???

Jak piszemy o skrzyni biegów i jej pracy!!

A co mnie dla mojej wiadomości obchodzi co ty sobie zakładasz!!

Jeśli piszę czy odpowiadam na tym forum to nigdy nie chce mieć swojej racji !!

Na tym forum dzielę się praktyką i wiedzą jaką nabyłem jako kierowca zawodowy serwisujący floty samochodów firmowych i  serwisant BMW w UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle Cię zrozumiałem w poprzednim poście. zdarza się... A co do serwisów to wiem jak pracują i dlatego skończyłem z ich "gwarancją".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko zdarza się najlepszym :shifty:

Ale jak masz jeszcze długo gwarancji to szkoda ,bo może ci coś paść a nie będziesz miał pieczątki i d*pa blada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...