Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia biegów 1.6 benzyna


Gość aro-lwo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem właścicielem nissana qashqai 2008 rok 1,6 benzyna. Mam taki objaw iż rano jak auto jest zimne w trakcie jazdy jak włączam bieg nr 5 czuję obór i grzechot. Jeśli przejadę jakieś 5 km i drugi raz próbuję włączyć bieg nie grzechocze już. Dodam iż wymiana oleju nie pomogła. Auto ma przejechane 70 tyś (potwierdzony przebieg bo mam go od nowości) czy ktoś miał z was taki objaw? co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam Kolegów,

 

Moja skrzynia w QQ 1,6 właśnie się rozleciała. Koszt regeneracji to około 3k zł. Czy ktoś się orientuje w jakiej cenie i gdzie można kupić nową skrzynie ??

Zastanawiam się czy regenerować czy kupić nową. Wstawianie używanej to duże ryzyko ze względu na ich wątpliwą trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa to ok.  12000-13000 zł :devil: Więc....remoncik wskazany lub kupno używki po weryfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dużo się słyszy o problemach ze skrzyniami w QQ 1.6 :(. Czyżby za słaba skrzynia do dość dużego auta jakim jest QQ. W Note przy tym samym silniku i skrzyni jakoś nie słychać o problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moja skrzynia już zrobiona. Pękł jakiś drobny element (drucik) i uszkodził synchronizator drugiego biegu.

Koszt remontu z robotą 2400 zł. Przy okazji wymienione sprzęgło, klocki przód, klocki i tarcze tył i sporo w zawieszeniu (łączniki, tuleje wahaczy itp.).

Z wymianą kół na letnie i serwisem klimatyzacji wyszło 4465 zł.

 

Sporo jak na 3,5 letnie auto z przebiegiem 81000 km. Frustrujące jest to, że stało się pół roku po gwarancji.


Co ciekawe mechanik stwierdził, że skrzynia jest bardzo podobna do tej z Renault Laguna sprzed 10 lat ...

Edytowane przez tosiekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to w zasadzie, ta sama skrzynia co w lagunie. Czasem warto wydać 2000-2500 za przedłużoną gwarancję.(Spokuj trochę kosztuje.Ja dzięki temu uniknąłem duuużych wydatków-12500zl.)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2400 za remont skrzyni manualnej?

Sporo.

Jaki koszt części, wiesz?

Pod Oława jest koleś co jest mistrzem w skrzynkach; rozebranie i złożenie zajmuje mu max 3h. Dziennie robi kilka sztuk (ma 1 pracownika). Za robotę z łożyskiem zapłaciłem 450zł. Skrzynie wyciągali mi u mnie w mieście i koszt 300zł. Było to ze 2 lata wstecz w żony Yarisie. Kolega robił w Awensis bo mu 5 bieg wyskakiwał i koszt bardzo zbliżony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie robił w ASO , ja za wymianę wszystkich łożysk w skrzyni + kompletne sprzęgło w almerze płaciłem 1000zł.(SZCZECIN ARS)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się podczepię pod temat. Mam swojego QQ od kilku miesięcy (używka, 2008, 1,6 benz). Mam problemy z "wbiciem" biegu wstecznego. Na początku myślałem, że to kwestia przyzwyczajenia z poprzedniego auta. Jednak jak do tej pory mam z tym problem. Raz bieg wbije się od razu, a nieraz dopiero po którymś tam razem. Mam czujnik parkowania z tyłu i czasem słyszę, że się załącza, jednak czuje że drążek nie doszedł do końca i przy próbie cofania auto stoi i ze skrzyni słychać chrobotanie. Zastanawiam się, czy to normalne w QQ z tym wstecznym, czy udać sie do mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. W moim QQ 1.6 benz. jest tak w zasadzie od kiedy pamiętam a ma on przejechane coś koło 36 tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 Tiida i Juke to samo- furczenie problemy z wrzucanie  biegów, to nie tylko gashgai ma problemy z tą skrzynią francuską.

Jak bym złapał tego idiotę co do-szczepił te gówno skrzynie, do japońskiego silnika to bym go powiesił na latarni z kartką jestem technicznym debilem ............

Ten problem występuje tylko w tej skrzyni bo jest luźno pasowana tak powiedział mi mechanik z Renault. 

Rozmawiałem ostatnio z starym mechanikiem off-road  i jak mu powiedziałem co jest z tą skrzynią, to powiedział że  zalałby do niej uwaga..................

Shell Spirax 75w140  :|  

Pamiętam jak sypali trociny do mostów polonezów pomagało ale na chwile ;-)

Natomiast słyszałem że na luźno spasowane skrzynie pomaga zalanie Valvoline Maxlife MTF 75w80 GL-4

Maxlife ma bardzo dobre właściwości, na wyrobione czy to silniki czy skrzynie,  bardzo dużo pozytywnych opinii.

Ale czy pomógł by naszej francuskiej skrzyni tego nie wiem.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że u mnie jeszcze działa.... 75 tkm, 4 lata, gdyż doczytałem, że niektórzy już stanęli. Wsteczny od nowości trzeba poprawiać przy wrzucaniu, dźwięki w stylu miauczenia też od zawsze (3bieg) - ostatnio jakoś ich nie słychać bo pewnie się przyzwyczaiłem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za "dobre" wiadomości. Dobre, bo przynajmniej wiem, że ten typ po prostu tak ma, a nie coś się psuje :). No nic, trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skrzynia jest tak wspaniale skonstruowana przez żabojadów, aby się rozleciała do 100000 km .

Ale co się okazuje rozlatuje się wcześniej , konstruktorzy wykonali wapniała robotę 

Według opinii ludzi co naprawiają skrzynie manualne, to zawsze mi mówili że do luźno spasowanych skrzyń trzeba nalać bardziej lepki olej.

Elf tranelf NFJ 75w80 niby co jest zalewany w fabryce ma za małą lepkość tak mi się wydaje, bo po rozgrzaniu się skrzyni, radośnie szumią łożyska.

Ja od samego początku zmieniam biegi powoli i płynie bez nerwowego wciskania ,bo jak bym chciał szybko i dynamicznie to już by dawno się rozpadła ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Założyłem konto przed sekundą widząc ten temat na forum.

 

Ja mam sporą wiedzę i doświadczenie na ten temat i jedno mogę powiedzieć - Co za kretyn wstawił w japońskie auto francuskie gó...o?

 

aro_lwo - już Ci mogę powiedzieć co jest z autem bo miałem to samo (najśmieszniejsze że rónież rano i najbardziej słychać to było w zimie). Pierwszy rok przejezdziłem (12tys km)- jeżdzę delikatnie - zimą wstawałem do pracy i wyjeżdzałem około 5 rano, codziennie dopóki się silnik nie rozgrzał szuranie słychać. Na samym początku mówię - pewnie pasek zamarzniety i przez to takie dziwne szuranie, ale nie bo wciskajac sprzęgło szuranie ucichło, po puszczeniu - wracało.

 

Przejezdziłem drugi rok i ostatnio (2 miesiące temu) podjechałem do serwisu w KRK (Jasnogórska) z tym problemem. Co się okazało? Łożysko w skrzyni biegów sie rozleciało :) Po 12 tys km?! To przecież śmiech na sali. Wymienili wszystkie łożyska (podobno ale ile w tym prawdy to nie mam pojęcia) + olej (bo mogły sie znajdować opiłki).

 

Protokół naprawy wymiany:

- uszczelniacz walka A

- łożysko walka skrzyni

- uszczelniacz polosi

- bearing - input S

- bearing Couter

- łożysko walka skrzyni (jakieś drugie bo inny nr kat)

- wysprzęglik hydrauli

- nut

- XZ Oil TYPE3 1 L ( x 3)

- Odtłuszczacz

- Uszczelka misy w płynie FO/MO

 

W sumie na fakturze coś około 3400 zł (auto na gwarancji więc za free) ale i tak jeszcze lekko szura.

Super serwisanci opowiadają bajki że "ta skrzynia niestety nie jest "bezszumowa"  taki jej urok" . Niestety mało mnie to obchodzi a auto NOWE po 12 tys by ze skrzynia miało problemy to już wielka przesada. Ostatni raz kupiłem nowe auto (bo nawet w używanym może się coś zepsuć) i ostatni raz byłem w serwisie. Tylko ciśnienie mi podnoszą - skończyłem z ich gwarancją.

Założyłem LPG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Z tą skrzynia to może niech osoby które mają powiedzmy > 100 kkm na QQLKACH przelatane się wypowiedzą. Czytając wszelkie testy w usterkah nie zauważyłem uwag NT. skrzyni. Jedyne to ze drążek przesuwa się wraz z ruchem auta i ze jest taka ze można jednym palcem wrzucać biegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Z tą skrzynia to może niech osoby które mają powiedzmy > 100 kkm na QQLKACH przelatane się wypowiedzą. Czytając wszelkie testy w usterkah nie zauważyłem uwag NT. skrzyni. Jedyne to ze drążek przesuwa się wraz z ruchem auta i ze jest taka ze można jednym palcem wrzucać biegi

No mój już po 10 tys km miał problemy ze skrzynią - nie chce myśleć co będzie dalej...

Mam nadzieje że wszystkie łożyska wymienili na jakieś lepszej klasy by problem sie nie pojawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój już po 10 tys km miał problemy ze skrzynią - nie chce myśleć co będzie dalej...

Mam nadzieje że wszystkie łożyska wymienili na jakieś lepszej klasy by problem sie nie pojawiał.

@westbam

 z jakiego roku masz produkcje?? Problemy z czym, hałas, czy problemy przy zmianie, ja aktualnie mam 8,5kKM i nie zauwazam nic niepokojącego. Choć jezdze delikatnie i głównie trasy i skupiam sie nad zmianą biegów nic na siłe.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez fan_japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elf tranelf NFJ 75w80 niby co jest zalewany w fabryce ma za małą lepkość tak mi się wydaje, bo po rozgrzaniu się skrzyni, radośnie szumią łożyska.

Ja od samego początku zmieniam biegi powoli i płynie bez nerwowego wciskania ,bo jak bym chciał szybko i dynamicznie to już by dawno się rozpadła ;-(

 

Tak naprawdę nikt nie wie jaki olej zalewają w fabryce. Na peno nie jest to wspomniany elf. Raczej tzw. nissanowski. Pytanie kto go dla Nissana robi ? Śledząc także nasze forum można zauważyć, że Ci kledzy, którzy wymianiali olej  w skrzyniach i wlali wspomniany olej Elf, zgłaszali lekką poprawę jej pracy na produkcie Elfa.

 

 

Kiedyś słyszałem opinię, że jak skrzynia słabo pracuje, dobre rezultaty daje wlanie do niej oleju do skrzyni automatycznej - tzw. ATF`a. To bardzo lepki olej. Nie wiem jak to wpływa na synchronizatory, ale sporo osób swojego czasu bardzo sobie takie rozwiązanie chwaliło. Wiem, że to nie to samo, ale skrzynie w Matizach dobrze chodziły na ATF ;).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nikt nie wie jaki olej zalewają w fabryce. Na peno nie jest to wspomniany elf. Raczej tzw. nissanowski. Pytanie kto go dla Nissana robi ? 

 

http://www.lubricants.elf.com/partnerships/nissan.html

http://www.lubricants.elf.com/partnerships.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paba jest nie zawodny - jednak Elf. Pobrałem broszurę z linka i jestem w kropce. Nissan do swoich silników benzynowych zaleca ojeje 5W30 i kategorycznie odradza oleje 0W. A co mamy w ulotce ? 0W30 i 10W40 dla silników benzynowych. Bądz tu mądry ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem kupić filtr oleju do Tiidy,i zapytałem jaki olej jest przewidziany w instrukcji waszej serwisowej do mojego silnika .

Paaanie my lejemy 5w40 i taki mamy w instrukcji serwisowej, nawet nie chciał słuchać o 5w30 według książki serwisowej palant jeden.

Jeszcze przyniósł filtr made in china :angry:  to mu powiedziałem bo już nie wytrzymałem chama  aby spier........ł po made in wszystko tylko nie china .

Przyniósł łaskawie  made in france .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paba jest nie zawodny - jednak Elf. Pobrałem broszurę z linka i jestem w kropce. Nissan do swoich silników benzynowych zaleca ojeje 5W30 i kategorycznie odradza oleje 0W. A co mamy w ulotce ? 0W30 i 10W40 dla silników benzynowych. Bądz tu mądry ;).

 

w 10W40 do ciasno pasowanego silnika nigdy nie uwierzę, zwłaszcza nawet lekką zimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger,przecież już miesiąc temu było o tym ,kto robi aktualnie olej do nysek i dawałem ten link w poście gdzie brałeś czynny udział :devil: skleroza Cię dopada :whistle:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/47549-jaki-olej-do-qashqaia/page-34

post # 676 

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...