Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nudziłem się w pracy i zaprojektowałem najpiękniejsze 4x4 świata :)


Thespian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...to bolesne chyba jest, będziemy mówic falsetem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już chyba prościej będzie kupić renault 5... to z wielkim benzynowym motorem zamontowanym centralnie (williams czy coś) i wrzucić to na ramę z samuraia :-)

 

zwis przedni zostaje, to ma wyglądać cywilnie :) Zwis przedni mniej przeszkadza... ryje się po prostu zderzakiem przy ostrych zjazdach... ale jak ktoś ma zderzak podobny konstrukcyjnie do moejgo (tj troszkę odsadzony i "ukośny" to nie robi to żadnego spustoszenia... tylko trzeba zaryć delikatnie, a potem gaz, gaz, gaz...i jakoś koła wypchną, grawitacja pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie, z przodu będzie wolny dyfer, koszerny z K260

zderzak po taniości, projekt - "terrano.ru", wycięty w firmie z Katowic (namiar mam jeszcze) - wzięli za to jakieś super uczciwe pieniądze, właściciel też jeździ T2... (niespełna 4 paczki, zimnowalcowana 3mm). Pospawany u kowali na wiosce, dorobione dwa kawałeczki po bokach, bo okazało się że projekt jest do T1 a nie T2

 

 opisywałem historię u konkurencji - http://tinyurl.com/c6qjdsf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie możecie od moich nudów uzależniać całej rozrywki na tym forum :)

 

Osobiście czekam teraz na T2 kolegi Sygmy...i kolejne etapy jego ewolucji do perfekcyjnej "wyprawówki-wycieczkowej" :)

 

u mnie nudy... śnieg spadł. Na wioskę nie ma jak jechać... z kowalami nie ma jak knuć...

 

nie ma iskier i spawana... przedwiośnie takie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrzydliwy... chociaż gdyby to ktoś lepiej wymyślił to mógłbyć naprawdę fajny...

 

najlepsza chyba dostępna na rynku rama na zmotę... lepsza nie tylko od podłużnic XJ'ta ale i od ramy z D1 nie mówiąc o parchowej...

niezajebliwe 200tdi... chociaż na pewno nie ma mocy jak XJ...

szpeju i tajli do zielonego jaja jest na rynku wielokrotnie więcej niż do czegokolwiek innego, w dodatku w dobrych cenach

 

zawiecha tego tutaj wygląda bardzo średnio

kurnik zrobiony zupełnie bezsensownie, trzeba to było pełną zewnętrzną klatką obudować

kratki obudowujące przednie reflektory to chyba zrobiono z koszyków do szaf z IKEA :)

 

estetyka "obcięcia przodu" to prawdziwe mistrzostwo świata :) to chyba nawet nie było robione flexem tylko taką wielką dwuosobową piłą stolarską :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego przed linkiem było haha...

może lepiej ci kupić coś takiego negocjując odpowienio cenę i przerobić niż "psuć" jeszcze cywilne twoje auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieeeeee :)

 

Primo to moje auto już nie jest cywilne... nikt nie kupi pełnoletniego t2 wymuskanego o drzewa z każdej możliwej strony...

Secundo to jest forma wyrazu artystycznego... pewnie że można by kupić obciętego samuraia co by miało najwięcej sensu w sobie, ale co by to mówiło o mnie jako artyście? :)

 

ale... kot był mój i z mojej ręki zginął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czizas... :)

 

dlaczego jeepowcy nie potrafią czytać ze zrozumieniem? :)

 

żadnych rur... żadnych zmot... to ma być zabawka weekendowa która będzie od poniedziałku do piątku stała po blokiem...

 

to ma być auto które na kołach samo dojedzie w teren... nie będzie wymagało lawety, będzie miało opłacane OC i robione przeglądy...  

 

mój wątek, moje zasady, na konstrukcje rurowe załóż sobie swój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizję mam...

 

często miewam wizję :)

 

tradycyjnie uważam że pewien kawałek auta jest zbędny...

 

chodzi konkretnie o nadkole od strony drzwi przednich... i scianą grodziową na prawo od pedałów... po obu stronach to miejsce wymyśliłem sobie wyciąć...

 

nadkole w związku tym że będzie miało jakieś 2-3 cm szerokości, trzeba by zwmocnić od spodu jakimś profilem...

 

i jeśli cała ta rzeźba udałaby się

 

w miejsce moich 31' na et -25... wejdzie 33' na et -25 :)

 

pomierzę to solidniej w weekend :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam... 2L poradzi...

 

wymiana przełożeń w mostach w T2 to bezsens... łatwiej i taniej założyć mosty z GR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gr niby jakie ma przełożenia ?

 

za to pickup ma 4,850 :) (w sensie mój) ale to i tak niewiele by dało

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest

chyba w pd.pdf

ale nie wiem jak z silnikami.

będzie 4,625 ale to raczej zwykłe td więc pewnie masz 4,375 trzeba poczytać

w takim wypadku wsadzenie przełożeń od pickupa było by wyraźnie zauważalene

ale to trzeba przeliczyć sobie, z 4,625 na 4,850 to nawet na przesiadkę na 31 nie starcza o ile pamiętam

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem ja mam 4,625

w serwisówce jest napisane że optymalne opony do tych przełożeń są 31x10,5r15 i 235/75

 

no to faktycznie z twojego pickupa by można było mosty zamontować :D

 

PD.pdf

strona 98

jak by ktoś chciał sprawdzić u siebie jakie ma przełożenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jakie są w patrolach

 

zobaczcie na to :D

 

http://www.szarbia.com/index.php?p=art_detal&dzial=3&kat=11&pkat=0&pkat2=0&id=55

 

 

Opel
Frontera A
2.0B - 4.88, 5.13,

 

można robić przekładkę, coś mi się wydaje że nawet będą pasowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...