Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Siatka do bagażnika QQ 2012


Karas007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś mógł by polecić siatkę do bagażnika, gdzie kupić i jaki ew. rozmiar jest najlepszy do QQ z rocznika 2012 i ew jakie mocowanie sprawdza się lepiej w praktyce haczyki czy karabinki. Na stronach sprzedawców piszą, że każdy rocznik ma inny rozstaw mocowań i trzeba dobierać indywidualnie, jak to jest w praktyce?

Dzięki za pomoc i poradę

Pozdrawiam

Karas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem siatkę na allegro do QQ od użytkownika "autosiatki" o wymiarach 65x125 z karabińczykami. Jeśli chodzi o jakość siatki to jest OK, natomiast jeżeli miałbym kupować ponownie to kupiłbym większą. Zapinanie mojej siatki przy kilku torbach w bagażniku wymaga użycia siły aby odpowiednio naciągnąć gumy. Z drugiej strony można wyrobić sobie trochę krzepy. Zapięcie na karabińczyki sprawdza się - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również kupiłem u tego sprzedawcy siatkę, potwierdzam że jakość jest OK. Dla mnie do QQ+2 rozmiar siatki doradził i wyliczył na jakimś kalkulatorze gościu z tej firmy. Ja mam rozmiar 85x135, z karabinczykami, i osobiście uważam że 2 haczyki od strony klapy bardziej by się sprawdziły. Trochę trudno czasem zapiąc karabinek gdzyż ucha w bagażniku nie są na duże. Rozmiar siatki możesz sobie sam zmierzyć, zmierz odległości pomiędzy zaczepami w bagażniku (ważne aby ucha były "otwarte") do tego dodaj ok 10% i powinien wyjść rozmiar siatki. Ogólnie siatka jest w kształcie kwadratu i dookoła jest przepleciona linka gumowa, natomiast same karabinki możesz sobie przestawić w dowolne miejsce tak aby maksymalnie przykryć powierzchnię bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zdecydowałem się na zakup siatki jak również na takie boczne - na rzepy. Kupiłem odrobinę większą bo te 65 QQ ma pomiędzy mocowaniami obok tylnych siedzeń, a tu koło klapy jest nieco szerzej. Kupiłem taką do X-traila 75x125. Jak będzie za duża, to zawsze mogę zapiąc na drugie oczko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, dam fotki jak tylko przyjdą siatki :)

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięi za info, w takim razie czekam na relacje od Michalmiko, swoją drogą 75x125 to właśnie prawie 10% więcej jak zalecają producenci czyli tak jak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik w QQ jest większy niż się producentom siatek wydaje ;)

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu odległości zaczepów w QQ z 2012 wersja Tekna benzyna więc 10% więcej jak zaleca producent siatki to podobne wymiary do 75x125 więc powinno pasować

post-55458-0-29648400-1364730189_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, zapomniałem całkowicie o tym :)
Zamówiłem następujące siatki:
75x125 z haczykami
kieszeń 20x31 x2szt

płotek 20x30

wygląda to mniej więcej tak:
 

4764151667df2782.jpg

 

185d6ec2ce12f7ab.jpg

 

20dd6aeb8dc88a02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pasuje ten rozmiar do naszego QQ, sama siatka wygląda na dosyć luźną ale guma na około napięta, pewnie jak sięda towar pod siatkę to spoko będzie. Dzięi za zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guma jest średnio luźna. Można dorobić dodatkowy węzeł i będzie mocniej napinać :) Codzienne zakupy trzymają się bardzo dobrze, nic mi się jeszcze nie rozwaliło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalmiko ostatnie pytanie siatki kupileś z Łodzi czy Poznania? Znalazłem takich dostawców w necie. Dzieki

Edytowane przez Karas007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający "autosiatki" na allegro z Łodzi :)

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz, zamówiłem ale w konkurencji z Poznania, zobaczymy jak u nich to wygląda, oczko troszkę większe bo 5cm/5cm, a tak to to samo. Dam znać jak dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trzeba uważać przy zamówieniu, bo z tego samego rozmiaru są różne modele wielkości oczek.

Wrzuć fotki jak dostaniesz siatkę :)

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko zamieszczę nie ma problemu, dla potomności. Siatka Poznańska ma podobno 5 na 5 a Łódzka 4.5 ma 4.5 w każdym bądź razie cena ok 50 PLN to nic wielkiego zawsze można zmienić:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedroga rzecz, a przydatna :)
Tak, trzymają się i mam tam sporo drobiazgów typu zapasowe żarówki itp :) Ostatnio przewoziłem płyn w butelce, który włożyłem za płotek, a tak to możliwe, że by się wylał, bo miał słabe zamykanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedroga rzecz, a przydatna :)

Tak, trzymają się i mam tam sporo drobiazgów typu zapasowe żarówki itp :) Ostatnio przewoziłem płyn w butelce, który włożyłem za płotek, a tak to możliwe, że by się wylał, bo miał słabe zamykanie :)

 

 

To ja polecam jeszcze do tej siatki taka matę pcv do bagażnika ja najpierw kupiłem matę dlatego zwlekałem z zakupem siatki, ale gdyby nie ta mata to mój bagażnik wyglądałby fatalnie, wykładzina bagażnika to by był mix płynów do szyb + coli + nie wiadomo czego jeszcze a tak mam bagażnik jak nówkę po wyjęciu maty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ja polecam jeszcze do tej siatki taka matę pcv do bagażnika ja najpierw kupiłem matę dlatego zwlekałem z zakupem siatki, ale gdyby nie ta mata to mój bagażnik wyglądałby fatalnie, wykładzina bagażnika to by był mix płynów do szyb + coli + nie wiadomo czego jeszcze a tak mam bagażnik jak nówkę po wyjęciu maty.

dokladnie. Ta mata to super rzecz. Moja może nie idealnie pasuje w okolicach tylnich foteli ale bagażnik jak nowka przy ciągłym wozeniu wózka i do tego ma taka powierzchnie antyposlizgowa na środku co dodatkowo pomaga przy wozeniu zakupow. Wysokie progi tego korytka przydają sie przy rozlanych płynach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...