Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

JUKE - co mnie ... wkurza


Navkol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to dosyć tych zachwytów.

Co prawda ja nadal jestem Żukiem zauroczony, ale po wstępnym okresie eksploatacji sądzę, że możemy się podzielić tym, co nas irytuje. I nie chodzi o wpisy w stylu "mało funkcjonalny bagażnki", bo każdy kto takie autko kupuje akceptuje je ;) I nie polemizujcie. Po prostu chodzi mi o Wasze własne opinie i odczucia.

Jednak są takie elementy, które można było dopracować.

Zaczynamy:

 

1) przycisk zmiany ustawień komputera umieszczony głęboko w zegarach - żeby zmienić wyświetlane parametry trzeba dłoń wsadzić "w kierownicę", co nie jest ani wygodne ani bezpieczne (podczas :samochod-rodzinny: )

2) wlew na płyn do spryskiwacza - tu już się " :ph34r: dżapanizy" całkiem nie popisali. Kto to wymyślił, żeby umieścić go tak głęboko? Spróbujcie na wietrze dolać płynu (bez lejka) z pełnego 5L baniaczka :thumbsdown:

3) szkoda, że w POL wersji nie można było go doposażyć w szyberdach

 

EDIT:

usterki zgłaszaj w TYM poście

Edytowane przez Navkol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam brak wewnętrznego oświeltenia na tylnej kanapie  samochodu, porażka !!!!!!!!!!! :thumbsdown:

fakt - w samochodzie jest ciemno jak w żadnym innym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość bagażnika czy brak oświetlenia były "wadami" widocznymi więc albo na nie przestajemy albo wybieramy inny model ...

Co mnie bardzo denerwuje w Juke jest jakość lakieru samochodu - który jest fatalny !!! oraz jakość skórzanej tapicerki która w półtora rocznym samochodzie wymienialem dwa razy !!! ( to są życzy których niestety nie widać gołym okiem a na co Nissan powinien zwrócić uwagę )

 

Także fakt ze samochody wykonane w UK są nazwijmy to przeciętnej jakości wykonania - przykład mój po przekroczeniu około 100km/h zaczynał wydawać metaliczne stuki ... dopiero po poprawnym zamontowaniu uchwytów mocujacych termiczna osłonę układu wydechowego pod samochodem pozbylem sie usterki ( osłoną była kompletnie luźna, a uchwyty było ledwo założone na mocowania )

 

Silnik 1.6 DiG-T wspaniały pod każdym względem ( w maturalnej skrzyni )

 

Dzięki to tyle z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechlujnie wykonana izolacja kabli przy akumulatorze. Na pierwszy rzut oka wygląda to jak wciśnięta między kable szmata.

 

Brak zabezpieczenia kratką (grilem) trzech otworów w zderzaku może powodować uszkodzenia delikatnych części chłodnicy klimy, szczególnie podczas jazdy po drodze szutrowej za innym pojazdem.

Latające kamienie b. łatwo uszkodzą delikatne blaszki radiatora.

 

post-63487-0-41219100-1364719881_thumb.jpg

Edytowane przez ziuka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oprócz wszystkich wad wymienionych w poprzednich postach pod którymi podpisuję się dwoma rękoma, uważam że samochód katalogowo za ponad 85 tysięcy zł mógłby być wyposażony w podgrzewane lusterka- musiałem dorabiać sam (przy kupnie samochodu nawet nie zapytałem się czy są bo było to dla mnie tak oczywiste- teraz ponoć już są ), lusterko fotochromatyczne- też musiałem założyć sam, regulacja kierownicy w drugiej  płaszczyźnie, no i co mnie najbardziej boli-jakość wykonania i materiały- z plastikowej osłony silnika obłazi farba, gałka zmiany biegów już wymieniona po 20000 km!! nie mówiąc o możliwości wyposażenia w reflektory ksenonowe której nie można zrealizować za żadne pieniądze.O wadach NC już napisano wiele wątków stron Pozdrawiam 

Edytowane przez krzycho59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak reflektorów kseonowych to wada ale większą wadą jest szybkie brudzenie się reflektorów i brak nawet w opcji spryskiwaczy lamp :( brak opcji szyberadchu :( automatcznie ściemniającego się lusteka :( Słabej jakości panel Nissan Dynamic Control System czy też fabrycznych czujników cofania w opcji :( (mówię o takich montowanych w fabryce)

 

brak mocniejszego diesla niz 110KM i ewentualnie szkoda ,że napęd 4x4 nie jest przewidziany do wersji 1.6i i 1.5dci ( bo jako 2 samochód w rodzinie nie musi byc z super silnikiem a przydałby się napęd 4x4)

 

jakoś tak dużo "minusów" można znaleść dla JUKE choć dla roku 2013 są też "plusy" takie jak :

- nowa nawigacja z ekranem 5,8" i polskim menu (dużo lepszy system niż poprzdni)

- opcja 18" kół 225/45R18 dla wersji Tekna w opcji za 1450 zł :)

- jasne wnętrze dla Tekny w opcji :)

- Nismo - super wersja (środek robi wrażenia)

 

ale cóż ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

- kiepska nawigacja (na długich trasach korzystamy z dodatkowej Auto Mapy)

- skrzypiące plastiki 

- hałaśliwy wewnątrz auta bazowy silnik 1.6

- hacząca skrzynia biegów w wersji 1.6 bez turbo

- brak miejsca na CB radio

- bagażnik żyje swoim życiem (charakter odgłosów zależny od drogi) - już mi się nawet nie chce zakładać kolejnych podkładek :(

- źle zagospodarowana przestrzeń bagażnika w tak małym aucie - puste wnęki za nadkolami

- wąska gama silników (brak mocnego diesla, benzyny np. 1.4 turbo, fabrycznej wersji na gaz)

- brak wersji 1.6 turbo z automatem ale bez 4x4

- delikatny lakier (ale to przypadłość większości nowych aut)

- brak kierunkowskazów w lusterkach dla Tekna 2011

- brak fabrycznych świateł dziennych LED

- krótka lista ori dodatkowego wyposażenia

- słabe fotele kierowcy i pasażera - kiedy opieram głowę o zagłówek to środek oparcia szturcha w plecy :)

- brak gniazda 12V w bagażniku

- i pewnie coś jeszcze do czego już przywykłem :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez Komandor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tych wszystkich drobnych minusów (a który samochód ich nie ma ??) uwielbiam mojego Dżuczka.

post-63487-0-56022100-1366053317_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podpisuje się pod wszystkimi wymienionymi wadami i zaletami Juka, ale to co najbardziej mnie wkurza to brak kompetencji servisowej panów z ASO. Najlepiej wziąść  kase za auto a potem jak się coś dzieje to się człowieka zbywa. Auto kupione w 2011 roku, a jeszcze nie zrobiona żadna akcja servisowa jaką nasze Juczki były objęte. Można się prosić , jeździć, dzwonić, stara śpiewka, nikt nic nie wie, jeszcze nie ma części i tak w kółko aż się gwarancja na auto skończy. Nissan Juke to naprawdę fajne, orginalne auto, lubię go pomimo jego wad, ale auto to mechanika, jak w każdej maszynie może się coś popsuć, nie jest to nic specjalnego. Problemem jest dziadoska kultura techniczna w ogólnym tego słowa znaczeniu. Mało jest prawdziwych mechaników potrafiących naprawiać takie auta, gdzie już trochę elektroniki więcej, nietypowych rozwiązań w układzie wtryskowym czy zapłonie. Takie moje zdanie, może stronnicze. Poprostu jak się auto zestarzeje troszkę i będzie się sypać będzie kłopot, dlatego chyba go sprzedam. Pozdrawiam Jukowiczów, jesteście wyjątkowi jak Wasze maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mnie jeszcze wkurza że nie da się podnieść wycieraczek przedniej szyby co przy obecnej pogodzie utrudnia mi odśnieżanie a w normalnych warunkach zwykłe mycie szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze wkurza że nie da się podnieść wycieraczek przedniej szyby co przy obecnej pogodzie utrudnia mi odśnieżanie a w normalnych warunkach zwykłe mycie szyby.

 

To racja - wygląd wyglądem, ale coś takiego nie powinno przejść z fazy projektowania do produkcji. Żeby unieść wycieraczki, trzeba podnieść maskę.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu zapłonu przytrzymaj przez 3 sekundy spryskiwacz przedniej szyby a wycieraczki się da podnieść :dribble:

 

Ale zostawiając auto np. w zimie na dworze albo trzeba pamiętać, żeby zostawić wycieraczki w górze, albo ratować się unoszeniem maski.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu zapłonu przytrzymaj przez 3 sekundy spryskiwacz przedniej szyby a wycieraczki się da podnieść :dribble:

 

Mexxmen tego nie wiedzialem, punkt dla Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wycieraczki chodzą  w 3 predkosciach -  nie ma odpowiedniej predkosci  na mały deszczyk, pierwsza jest za wolna drugia i trzecia za szybkie - moze ktoś zna jak to zmienić

Edytowane przez pulon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest regulacja prędkości amplitudy wycieraczek na II-giej  pozycji jest kilka  trybów  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu zapłonu przytrzymaj przez 3 sekundy spryskiwacz przedniej szyby a wycieraczki się da podnieść :dribble:

fajny tip, musze sprobowac czy taka sekwencja nie zadziala w X-Trailu

pamietam ze np. w Touranie po wylaczeniu zaplonu wystarczylo ruszyc manetka wycieraczek i ramiona stawaly w pionie

 

pozdrawiam & plusik

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To racja - wygląd wyglądem, ale coś takiego nie powinno przejść z fazy projektowania do produkcji. Żeby unieść wycieraczki, trzeba podnieść maskę.  :D

Nie trzeba - przeczytaj instrukcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba - przeczytaj instrukcję

 

 

Oczywiście, że trzeba. 

 

W instrukcji masz informację jak spowodować, żeby wycieraczki przesunęły się do pionu - ale jeśli są przymarźnięte do szyby (a o takiej sytuacji mówimy) to ta możliwość jest bezużyteczna - najpierw trzeba je od szyby oderwać. A żeby to zrobić, trzeba unieść maskę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mnie jeszcze denerwuje, że jak się ma włączony tempomat to nie da się zmieniać wskazań w komputerze, szczególnie brakuje mi widocznego spalania chwilowego.


I ogólnie przycisk do zmiany wartości w kompie umieszczony w kiepskim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączyłem wczoraj do grona właścicieli Juka ( zrobiony 2013 ale rejestrowany 2014 styczen, mieszkam w UK i tutaj tez nim jezdze) Zamieniłem po 3 tygodniach z Nota (2015) bo szału dostawałem od skrzypienia i wibracji i wszelakich innych dzwięków które Note wydawał........Wiem ze nie tutaj ale mam pytanie czy w bagazniku tez macie taki czarny plaster??? Kupowałem w salonie Nissana wiec nie podejrzewam jakiejs przewałki ale zapytam na wszelki wypadek. Dzieki za odpowiedz.​

 

RCWgPQ.jpg

 

7hzWgd.jpg

Edytowane przez qwerty1q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...