Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Telefon z Androidem, bluetooth i radio w wersji Accenta (nie NC) - jak przesłać muzykę


perinoid

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem sposób na to, aby muzyka odtwarzana z mojego telefon z Androidem (SGS2) była słyszana na głośnikach w przypadku, gdy radio nie jest NC (mam QQ rocznik 2009 w wersji Accenta). Sposób nie jest idealny, bo z racji takiego a nie innego radia, dostępny jest jedynie profil rozmów, przez co możemy się "cieszyć" jedynie dżwiękiem mono w obniżonej jakości.

 

Ale gdyby kogoś to interesowało - na telefonie należy zainstalować aplikację SoundAbout (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.woodslink.android.wiredheadphoneroutingfix), a następnie za jej pomocą przestawić przekierowanie wyjścia muzyki na Bluetooth mono, oczywiście po podłączeniu się po BT do radia. W tym momencie radio wejdzie w taki tryb, jakby była wykonywana rozmowa, ale będzie odtwarzać muzykę puszczoną na odtwarzaczu. Nie każdy odtwarzacz się do tego jednak nadaje - w moim przypadku standardowy odtwarzacz systemowy (Android 4.0.4) nie chciał działać, ale musicXmatch nie miał żadnego problemu - trzeba po prostu spróbować.

 

To zastosowanie akurat jest mało sensowne do samego słuchania muzyki z racji słabej jakości dźwięku, ale można je wykorzystać do np. przekierowania dźwięków komunikatów. Ewentualnie jak komuś nie zależy na jakości, bo ma na telefonie np. audiobooka - też jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...