Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tekna po i przed FL - różnice


misiek_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

W wakacje wymieniam auto z QQ+2 tekna benzyna 2.0 4x4 rocznik 2009, na analogiczny model tylko, że nowy i z CVT.

 

Do tej pory żyłem w przekonaniu, że porównując teknę przed FL do tekny po FL, będę miał dokładnie to samo. Ale po lekturze forum wychwyciłem poniższe "minusy" modeli po FL:

 

- brak samościemniającego się lusterka

- słabsze jakościowo plastiki - osobiście nie zauważyłem, ale przyznaję, że zbyt długo w środku modelu po FL nie zabawiłem

- kierownica nie jest już obszyta skórą (?), tylko jakimś perforowanym skóropodobnym plastikiem

 

 

Czy jest jeszcze coś co może mnie zaskoczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie montują systemu nagłośnienia BOSE z suwoferem ...

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra na kierownicy jest tylko w miejscu uchwytu nie jest już perforowana.

Teraz na wyposazeniu sa dodatkowo felgi 18", można zamówić kamery przednią i boczne, przyznam że nie zauważyłem braku systemu bose. Nie wiem czy miałeś nawigacje, teraz będziesz miał. Dodatkowo lepszy komputer pokładowy, ogranicznik prędkości, chromowane nakładki na pedały, oświetlenie przestrzeni wokół nóg, inna tapicerka, dużo lepsze zawieszenie (to chyba najistotniejsze), system start stop, lepsze wyciszenie kabiny i teoretycznie bardziej ekologiczny i ekonomiczny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na -

brak automatycznie ściemniającego się lusterka - ale to serwis może zawsze zamontować :)

brak schowka pod fotelem pasażera przód - ale to można domówić w akcesoriach

brak czujników cofania (ale są kamery)

chłodzony schowek w desce rozdzielczej nie posiada zamknięcia nawiewu

 

na+

sytem nagłośnienia BOSE którego nie było

system nawigacji

sytem 4 kamer ułatwiających manewrowanie (wg Nissana)

oswietlenie wokół nóg pasażerów przednich foteli

18" felgi aluminiowe

lepsza tapicerka

czytelniejsze i ładniejsze zegary

ogranicznik prędkości

niższa masa samochodu

złącze USB i AUX

2 dodatkowe miejsca na drobiazgi ( przy sterowniku centralnego zamka jezeli nie masz napędu 4x4)

w konsoli środkowej przy gnieździe zapalniczki

 

no i to chyba tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navi obecnie mam, BOSE też, także jedyne czego może mi brakować w nowej wersji to samościemniającego lusterka ( człowiek z wiekiem przyzwyczaja się do pewnych "luksusów" :) ) - za radą BartoszN wypytam serwis o możliwość dołożenia.

 

Dziękuję za odpowiedzi!

Edytowane przez Michal_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navi obecnie mam, BOSE też, także jedyne czego może mi brakować w nowej wersji to samościemniającego lusterka ( człowiek z wiekiem przyzwyczaja się do pewnych "luksusów" :) ) - za radą BartoszN wypytam serwis o możliwość dołożenia.

 

Dziękuję za odpowiedzi!

jeżeli masz lusterko takie w swoim samochodzie to niech po nr VIN ustalą nr części zamiennej :) albo zabierz lusterko ze "starego" samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navi obecnie mam, BOSE też, także jedyne czego może mi brakować w nowej wersji to samościemniającego lusterka ( człowiek z wiekiem przyzwyczaja się do pewnych "luksusów" :) ) - za radą BartoszN wypytam serwis o możliwość dołożenia.

 

Dziękuję za odpowiedzi!

 

To jak się kolega dowie o to lustro samościemniające to poproszę o cynk bo mnie powiedział doradca serwisu że się nie da ale to chyba było na odczep się a chciałbym też zamontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie mam wersji tekna, ale mam model po liftingu i mam zarówno szufladę pod siedzeniem jak również zamykanie nawiewu w schowku. Czyżby zmienili takie drobiazgi w trakcie produkcji?

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lusterka to da się na pewno je zamontować. Po liftingu była afera bo w specyfikacji lusterko było a w dostarczanych autach już nie. Kilku forumowiczow wywalczylo montaż lusterek-a więc da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lusterka to da się na pewno je zamontować. Po liftingu była afera bo w specyfikacji lusterko było a w dostarczanych autach już nie. Kilku forumowiczow wywalczylo montaż lusterek-a więc da się.

 

 

Dzięki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie mam wersji tekna, ale mam model po liftingu i mam zarówno szufladę pod siedzeniem jak również zamykanie nawiewu w schowku. Czyżby zmienili takie drobiazgi w trakcie produkcji? Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

Tak, na początku były obie te rzeczy ale od modelu Euro 5 (produkcja od października 2010)  zaniechali ich montowania. Ja się załapałem :) ale współczuję innym bo szuflada jest bardzo przydatna.

 

Co do kierownicy to faktycznie nie jest już perforowana ale moim zdaniem nadal cała skórzana. Moja po 122 000 jest już mocno wytarta a ponieważ nie ma najmniejszej różnicy w sposobie zużycia poszczególnych sekcji to wnioskuję że całą jest z jednego materiału.

 

Przy ciemnej tylnej szybie ściemniające się lusterko nie jest potrzebne IMHO. Do Vectry sobie dołożyłem i chwaliłem, tutaj też planowałem ale odpuściłem bo nie było sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na początku były obie te rzeczy ale od modelu Euro 5 (produkcja od października 2010)  zaniechali ich montowania. Ja się załapałem :) ale współczuję innym bo szuflada jest bardzo przydatna.

 

.

 

Przy ciemnej tylnej szybie ściemniające się lusterko nie jest potrzebne IMHO. Do Vectry sobie dołożyłem i chwaliłem, tutaj też planowałem ale odpuściłem bo nie było sensu.

 

co do szuflady pod fotelem pasażera - jest dostepna w opcji za jakies 150 zł :)

 

co do lusterka - fajna sprawa ale mi osobiście przeszkadzał jego rozmiar gdyż zasłaniał mi widok - nie wiem czy to tylko moje takie odczucie było :) w X-Trailu OK ale dla QQ za duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lusterka - fajna sprawa ale mi osobiście przeszkadzał jego rozmiar gdyż zasłaniał mi widok - nie wiem czy to tylko moje takie odczucie było :) w X-Trailu OK ale dla QQ za duże

 

Mi rozmiar lusterka nie przeszkadza (mam 175cm).

 

W tym tygodniu idę negocjować i pomarudzę przy okazji na mankamenty poliftingowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi rozmiar lusterka nie przeszkadza (mam 175cm).

 

Mnie by raczej przeszkadzało - chyba, że mówisz o garderobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ,że lusterko w Qq jest i tak nisko osadzone ,że "sporo" przysłania pola widzenia !(a może za wysoko siedzę ?;) ) W/g mnie to spory mankament !Czy to lustro samościemniające jest inaczej osadzone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwszy raz wszedłem do QQ to się czułem jakbym siedział na drabinie pod sufitem :). Siedzenie było dość wysoko bo czułem, że mam niewiele do sufitu i wtedy lusterko mi przeszkadzało. Obecnie jeżdżę na jakieś 4 pociągnięcia od dolnego zakresu. Lusterko mi nie przeszkadza. Może tu cały problem. Fotel w QQ dość wysoko się podnosi ;).

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwszy raz wszedłem do QQ to się czułem jakbym siedział na drabinie pod sufitem :). Siedzenie było dość wysoko bo czułem, że mam niewiele do sufitu i wtedy lusterko mi przeszkadzało. Obecnie jeżdżę na jakieś 4 pociągnięcia od dolnego zakresu. Lusterko mi nie przeszkadza. Może tu cały problem. Fotel w QQ dość wysoko się podnosi ;). Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Dokładnie jest tak ja piszesz. Ja mam zawsze tak jak żona mi wywinduje fotel wysoko, to mam sufit nad głową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończę wątek chociaż wpis ten nie jest na temat - przepraszam. Otóż wysoka pozycja siedzenia stwarza ,że mam dobry ogląd sytuacji przy precyzyjnym manewrowaniu czy parkowaniu. Przez to chętnie podniósłbym to lusterko wyżej ! A może ktoś ma inny pomysł - chętnie posłucham .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podsumowując wątek: 2 tygodnie temu wymieniłem "starą" QQ-łkę na nową. Wersja wyposażenia identyczna - Tekna. Z różnic które uważam z funkcjonalnego punktu widzenia za istotne:

 

na minus:

- materiał na kierownicy jest ewidentnie słabszej jakości i poważnie zastanawiam się nad obszyciem skórą

- brak klimatyzowanego schowka; jadąc do kumpla na grilla nie mam gdzie flaszki chłodzić... :(

- brak samościemniającego lusterka

 

na plus:

- zawieszenie - dużo cichsze i zdecydowanie lepiej pracuje. Mam takie wrażenie, jakby auto kleiło się do drogi

- zegary + nowy komputer są bardziej czytelne

- lepsze wyciszenie wnętrza (choć może jest to też efekt skrzyni CVT)

- oświetlenie nóg

- schowek na drobiazgi w konsoli centralnej

- schowek na okulary

- felgi 18''

 

neutralnie:

- "all around view" - fajny gadżet ale ciut mało widać na 5-calowym wyświetlaczu - na szczęście są duże usterka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na minus:

 

- brak klimatyzowanego schowka; jadąc do kumpla na grilla nie mam gdzie flaszki chłodzić... :(

 

 

I tu mnie zdziwiłeś w moim I-way z 2012 schowek jest klimatyzowany. Wiozłem nawet rybkę wędzoną z nad morza i była zimniutka. Może coś Ci nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując wątek: 2 tygodnie temu wymieniłem "starą" QQ-łkę na nową. Wersja wyposażenia identyczna - Tekna. Z różnic które uważam z funkcjonalnego punktu widzenia za istotne:

 

na minus:

- materiał na kierownicy jest ewidentnie słabszej jakości i poważnie zastanawiam się nad obszyciem skórą

- brak klimatyzowanego schowka; jadąc do kumpla na grilla nie mam gdzie flaszki chłodzić... :(

- brak samościemniającego lusterka

 

na plus:

- zawieszenie - dużo cichsze i zdecydowanie lepiej pracuje. Mam takie wrażenie, jakby auto kleiło się do drogi

- zegary + nowy komputer są bardziej czytelne

- lepsze wyciszenie wnętrza (choć może jest to też efekt skrzyni CVT)

- oświetlenie nóg

- schowek na drobiazgi w konsoli centralnej

- schowek na okulary

- felgi 18''

 

neutralnie:

- "all around view" - fajny gadżet ale ciut mało widać na 5-calowym wyświetlaczu - na szczęście są duże usterka :)

Brak samosciemniajacego lusterka to ewidentny debilizm Nissana- oszczędności groszowe- utrata wiarygodności niepowetowana.Już w 2009 usiłowali mi wcisnąć Teknę bez tego lusterka mimo ,że przy zamawianiu było w specyfikacji. Po kilkakrotnych monitach i groźbie podania do sądu -diler je zamontował. Uważam to za super rozwiązanie -powinno być obligatoryjne w każdym pojeździe.Brak klimatyzacji schowka to kolejna wpadka .no i jeszcze system nagłośnienia BOSE - też już go nie ma.Pewnie następne auto będzie od konkurencji...

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż poszedłem sprawdzić - u mnie flaszka w schowku zdecydowanie zimna :) To jak w końcu? Tekna nie ma chłodzonego schowka a I-Way ma? Nie chce mi się w to wierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...