Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tekna po i przed FL - różnice


misiek_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aż poszedłem sprawdzić - u mnie flaszka w schowku zdecydowanie zimna :) To jak w końcu? Tekna nie ma chłodzonego schowka a I-Way ma? Nie chce mi się w to wierzyć...

 

Włożyłem flaszkę, włączyłem klimę, jechałem ponad godzinkę - i kicha - jak była ciepła tak jest.

Poprzednio w schowku po lewej stronie była taka dziura którą leciało zimne powietrze, dodatkowo można ją było zamknąć takim wihajstrem, żeby "wyłączyć" chłodzenie.

Otóż, dziura pozostała, wihajster zniknął, a zimne powietrze nie leci :) Także Tekna chłodzonego schowka nie posiada.

 

 

@JACEK1952: nagłośnienie BOSE u mnie jest.

Edytowane przez Michal_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem flaszkę, włączyłem klimę, jechałem ponad godzinkę - i kicha - jak była ciepła tak jest.

Poprzednio w schowku po lewej stronie była taka dziura którą leciało zimne powietrze, dodatkowo można ją było zamknąć takim wihajstrem, żeby "wyłączyć" chłodzenie.

Otóż, dziura pozostała, wihajster zniknął, a zimne powietrze nie leci :) Także Tekna chłodzonego schowka nie posiada.

 

 

@JACEK1952: nagłośnienie BOSE u mnie jest.

to przynajmniej to pozostało-ale widziałem Teknę bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że chłodzony schowek  został. U mnie przynajmniej jest. QQ+ Tekna 2010 po FL.

Edytowane przez luc123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra na kierownicy jest tylko w miejscu uchwytu nie jest już perforowana.

Teraz na wyposazeniu sa dodatkowo felgi 18", można zamówić kamery przednią i boczne, przyznam że nie zauważyłem braku systemu bose. Nie wiem czy miałeś nawigacje, teraz będziesz miał. Dodatkowo lepszy komputer pokładowy, ogranicznik prędkości, chromowane nakładki na pedały, oświetlenie przestrzeni wokół nóg, inna tapicerka, dużo lepsze zawieszenie (to chyba najistotniejsze), system start stop, lepsze wyciszenie kabiny i teoretycznie bardziej ekologiczny i ekonomiczny silnik.

A możesz mi powiedzieć na czym polega wyższość zawieszenia po FL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi powiedzieć na czym polega wyższość zawieszenia po FL ?

Znacznie cichsza praca, dużo lepsze prowadzenie i stabilność auta, bardziej komfortowe resorowanie. To się czuje i słyszy.

Btw, zmiany w zawieszeniu wprowadzano i przed liftingiem, auta z rocznika 2009 miały poprawione zawieszenie względem aut 07-08, większe zmiany wprowadzono wraz z liftingiem.

Edytowane przez Synkro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla osób które mają QQ z lat 2007-2010 (przed lifingiem) QQ po liftingu a raczej jego prowadzenie , praca zawieszenia itd to jakby inny samochód - szkoda,że takiego zawieszenia nie było od początku QQ - ale QQ po liftingu został nieznacznie odciążony / zmniejszył się prześwit, poprawiła aerodynamika - jest zdecydowanie lepszy - mimo ,że zabrali coś z wyposażenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla osób które mają QQ z lat 2007-2010 (przed lifingiem) QQ po liftingu a raczej jego prowadzenie , praca zawieszenia itd to jakby inny samochód - szkoda,że takiego zawieszenia nie było od początku QQ - ale QQ po liftingu został nieznacznie odciążony / zmniejszył się prześwit, poprawiła aerodynamika - jest zdecydowanie lepszy - mimo ,że zabrali coś z wyposażenia :(

Przepraszam za moją dociekliwość. Mam QQ z października 2009r. i zastanawiam się jakie elementy w zawieszeniu są inne w stosunku do rocznika 2010 po FL bo patrząc od spodu na te auta są takie same. Czy możliwe jest że po FL QQ dostał inne sprężyny i amortyzatory ? Czy może coś jeszcze jest zminione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za moją dociekliwość. Mam QQ z października 2009r. i zastanawiam się jakie elementy w zawieszeniu są inne w stosunku do rocznika 2010 po FL bo patrząc od spodu na te auta są takie same. Czy możliwe jest że po FL QQ dostał inne sprężyny i amortyzatory ? Czy może coś jeszcze jest zminione ?

o sprężynach to nie słyszałem - choć z racji mniejszego prześwitu mogą być inne - amortyzatory na 100% inne i zawieszenie inaczej zestrojone - QQ po lifingu już tak "nie pływa" po drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o sprężynach to nie słyszałem - choć z racji mniejszego prześwitu mogą być inne - amortyzatory na 100% inne i zawieszenie inaczej zestrojone - QQ po lifingu już tak "nie pływa" po drodze

Nie pływa ze względu na niższy prześwit a co za tym idzie, inny punkt ciężkości. W moim aucie nie zauważyłem żeby auto na trasie "pływało", no może przy silnym bocznym wietrze ale to normalne zachowanie. Cały czas się zastanawiam na czym polega "inne zestrojenie zawieszenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

o sprężynach to nie słyszałem - choć z racji mniejszego prześwitu mogą być inne - amortyzatory na 100% inne i zawieszenie inaczej zestrojone - QQ po lifingu już tak "nie pływa" po drodze

 

Poprzedniego QQ miałem z 2009 roku przed FL i przesiadłem do niego z Almery N16. Zgadzam się z tym wrażeniem "pływania" o którym pisze BartoszN - była to jedna z pierwszych rzeczy na które zwróciłem uwagę.

 

Obecnie mam rocznik 2013 - auto zupełnie dużo lepiej się prowadzi -  choć jako zwykły użytkownik (laik :) ), przyczyny upatrywałbym też w twardszym wspomaganiu kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto pływa to najpierw radziłbym sprawdzić tuleje tylnych wahaczy a dopiero potem kupować model po liftingu :)

 

Racja. Mój też teraz zaczął "pływać" i napierd...ać po uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...