Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zgrzytanie, trzeszczenie z okolicy zegarów


Gość arturr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z Nissan Qashqai +2 z 2011 roku, mianowicie od dłuższego czasu w moim aucie słychać irytujące trzaski z okolicy prędkościomierza (strasznie irytujące).

Byłem kilka razy w serwisie, najpierw "nic nie słyszeli", kolejnym razem "faktycznie coś trzeszczy, ale to jakiś rezonans, nie wiemy co to". Ostatnim razem, po kolejnej wizycie usłyszałem, że to faktycznie zegary. 

Wg serwisu jest to wada konstrukcyjna zegarów (jakaś grzechotka w napędzie czy jakoś tak) w modelu po FL, ale Nissan nie zamierza tego naprawiać, bo to nic takiego, a sporo by kosztowało ....

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy to prawda? Czy faktycznie w samochodzie za 100 tys. muszę się wkurzać na irytujące dźwieki ?

To mój 3 nissan (wcześniej X-Trail i Pathfinder) i chyba ostatni ...

Pozdrawiam,
Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo :) Trzeszczy skrzypi obrotomierz i prędkościomierz !! NORMA TTM ! W zime najmocniej i mam to od nowości.

Edytowane przez luxs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo . Odgłosy pochodziły od obrotomierza przy przebiegu ok 17 000 km zestaw wskazników wymieniono na gwarancji na nowych zegarach mam przejechane ok 12 000 km znowu pojawiają sie te odgłosy. Zwróćcie uwagę czy przy puszczeniu gazu i spadaniu  silnika z obrotów wskazówka obrotomierza lekko nie drży u mnie tak było.Nie wiem czy znowu to zgłaszać skoro po pewnym czasie jest to samo . Jedyny plus ze na nowych zegarach przebieg od 0 km /wpis w książce serwisowej o zmianie licznika/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było na forum już o tym ze trzeba coś podkleic deskę przy szybie. Poszukajcie trochę. Btw ja tez to mam i wkurza mnie niesamowicie ale czekam na przegląd i wtedy to zgłosze bo nie chce auta tylko dlatego zostawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe auto i już trzeszczy a najlepsze ze jak pojechałem raz z tym do serwisu po miesiącu od odebrania auta to cisza jak makiem zasiał ale teraz sie nasililo więc przy rocznym przeglądzie mam nadzieje ze nie ucichnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !

arturr napisał ten temat w związku z "hałasem" zegarów . Wydaję mi się ,że inny lecz podobny  hałas to skrzypienia podszybia . Ale ten problem jest opisany w temacie "czarna taśma na dole szyby".

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/86188-czarna-tasma-na-dole-przedniej-szyby/

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam to samo.... ;) brzęczenie, chrobotnie zegarów.. w zakresie 500-2000 obrotów... raz już miałem wymiane zegarów nic nie pomogło.. szykuje się druga wymiana... chyba do skutku :)

 

podklejanie podszybia wtedy gdy "brzęczy" z środkowej konsoli (okolice środkowych nawiewów) - ten problem tez już przerabiałem :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

szkoda gadać, taki drobiazg skutecznie może zniechęcić do marki .... 

 

Kurcze w aucie za 100 tys takie rzeczy chyba nie powinny się zdarzać ...

 

No nic, przemęczę się jeszcze z rok - dwa i zmienię markę na inną ...

 

Pozdrawiam,

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed liftem było trzeszczenie w okolicach szyby - u mnie dalej występuje zwłaszcza przy większych prędkościach - było zgłaszane na gwarancji ale niestety nie naprawili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety też chrobocze (QQ 1,6 2011r). Zawsze na II biegu i w okolicach 2000obr/min.

Wydaje mi się, że ktoś już pisał o tym na forum, ale nie mogę tego odnaleźć.

 

Puki co nie mam na to rady, a w....a jak jasna cholera.

Edytowane przez tosiekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Do dwóch razy sztuka...po drugiej wymianie zegarów.. 2 dzień i CISZA :) mam nadzieje że już tak zostanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam to samo co i wy.Qashqai po FL 2010 1,5 dci  przebieg 32 tys.Tak samo wk...........Myślałem, że to plastiki, obsłuchałem cały przód i dzięki wam wiem co mnie wk......Trzeba się będzie do tego przyzwyczaić.Czytając forum to w sumie trzeba się cieszyć z "tylko takich problemów"!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Do dwóch razy sztuka...po drugiej wymianie zegarów.. 2 dzień i CISZA :) mam nadzieje że już tak zostanie....

 

W jaki sposób udało Ci się nakłonić serwis do wymiany zegarów ?? I to dwukrotnie ?? Mój serwis twierdzi, że problem nie istnieje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem istnieje gdy powiesz aby usiadł obok ciebie albo zamiast ciebie na miejscu i lekko przycisnął gaz.. tak być nie powinno i to jest problem.. ma być cicho a nie chrobotanie.

 

Pierwszy raz wymienili to w ramach gwarancji.. drugi raz otarło się (wysłanie zgłoszenia) o główną centrale nissana gdyż "serwis" stwierdził że nie jest w stanie rozwiązać problemu i nie wiedzą co z tym mogą więcej zrobić. Od nich przyszło zalecenie do serwisu o ponowną wymianie zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Problem polega na tym, że u mnie zegary trzeszczą tylko czasem i trudno zgrać to z wizytą w serwisie.

Co ciekawe na luzie nie trzeszczą nigdy. Jeśli już to na 2 biegu w okolicach 2-4 tyś. obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie zdać sprawę, czy trzeszczą zegary, czy podszybie (a de facto przedszybie).

U mnie po pierwszej zimie zaczął trzeszczeć plastik na zewnątrz dociskający taśmę na szybie.

Pewnie pod ten plastik dostał się piasek i wpada w wibracje.

Łatwo to sprawdzić, bo jak pada lub jestem świeżo po myciu, to nic nie słychać.

Wibracja jest na każdym biegu przy 2200-2600 obrotów/minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba sobie zdać sprawę, czy trzeszczą zegary, czy podszybie (a de facto przedszybie).

U mnie po pierwszej zimie zaczął trzeszczeć plastik na zewnątrz dociskający taśmę na szybie.

Pewnie pod ten plastik dostał się piasek i wpada w wibracje.

Łatwo to sprawdzić, bo jak pada lub jestem świeżo po myciu, to nic nie słychać.

Wibracja jest na każdym biegu przy 2200-2600 obrotów/minutę.

 

Psiknąłem pod ten plastik WD40 i ucichło!

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiknąłem pod ten plastik WD40 i ucichło!

Dzięki za sugestię.

Może to i dobry pomysł.

A już chciałem zdejmować cały ten pas i wszystko dokładnie oczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...