Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co ile wymieniacie olej i filtry??


ron5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,co ile ma sens wymienianie oleju i filtrów paliwa i powietrza w Navarze eksploatowanej w miejskich warunkach?

Co 30 tys czy co roku ?.Z gory dzięki za opinie,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej, filtr oleju i filtr paliwa wymieniaj co 15kkm. Filtr powietrza zależy w jakim jest stanie, podobnie kabinowe. Ja wymieniam wszystkie filtry i olej co 15kkm, czyli w moim przypadku co roku. A wymiana co 30kkm to jest zalecana przez Nissana, ale sami mechanicy i to nawet ci z ASO mowią, że jest to zbyt rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,tak zrobię.15 tys to u mnie też rok więc tak będę wymieniał.Mam jeszcze prośbę-jaki  i ile litrów oleju do d 40,mam kupić?

I jakiego producenta filtry paliwa,powietrza i kabinowy?Auto jest po gwarancji więc chodzi o zamienniki.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju wchodzi do silnika 6,5 l - 5W30.

Filtr paliwa i oleju stosuję MAN. Powietrza Filtron . A kabinowy najtańszy  za 25 zł JC Premium , który wymieniam raz na 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz DPF? Bo do silników z tym filtrem stosuje się olej 5w40. Jeśli go nie masz, to 5w30. Ja DPF nie posiadam i stosuję Shell Helix Ultra Extra 5W-30 (2x4l). Choć przyznam też, że spotkałem się w internecie i z takim stwierdzeniem, że jest odwrotnie, czyli: jest DPF - 5w30, brak DPF - 5w40. Nawet na jakiejś stronie producenta olejów silnikowych, gdzie dobiera się olej po modelach auta, było tak napisane. W każdym razie ja mam w instrukcji napisane aby jeździć na 5w30 i taki też olej wybieram. Jeśli nie wiesz, czy masz DPF, zajrzyj tu: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/70153-navara-d40-czy-jest-dpf/

A co do filtrów, polecam coś albo MANNa, jak to kolega wyżej napisał, albo KNECHTa, którego ja kupuję. Jeśli chodzi o filtry Knechta, to mogę nawet podać konkretne modele:

 

filtr oleju KNECHT OC 236

filtr paliwa KNECHT KL 440/6

filtr powietrza KNECHT LX 1596

filtr kabinowy KNECHT LA 289 (x2)

 

Na ostatni przegląd zamówiłem zestaw tych wszystkich filtrów za chyba 250 zł + przesyłka (allegro). Olej też kupuję przez allegro, od sprawdzonego i zaufanego sprzedawcy za 124 zł (62 zł za 4 litry) + przesyłka. Oleje nowe, z datą produkcji bodajże marzec 2013 (kupowałem w maju). Jeżeli kogoś zastanawia tak niska, podejrzana wręcz cena, to podpowiem tak: akcyza, zagranica, te sprawy. Konkretnych aukcji ani też sprzedawców z oczywistych względów podawał nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...