Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Usterka, problem z zegarami i kontrolkami.


Gość Krzychuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy więc prosze o wyrozumiałość. Mam pewien problem z moją primerką. Spalił mi się bezpiecznik od zapalniczki. Wymieniłem go na nowy. I wtedy narodził się nowy problem. wszystkie zegary padły, nie palą sie żadne kontrolki na desce, nie działa też kamera cofania, czujnik pasów oraz światła cofania. Pojazd odpala normalnie, jezdzi. Sprawdziłem każdy bezpiecznik i wyglądają na dobre. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś masz zwarcie i jest problem na obwodzie? Sprawdziłeś wszystkie bezpieczniki? Ja Ci powiem miałem ostatnio taki cyrk ze robiło mi się zwarcie na tym oświetleniu lusterka pasażera i palił się bezpiecznik od light room a mimo ze bezpiecznik od bagażnika był ok nie mogłem go otworzyć. Więc może gdzieś podobnie leży przyczyna?

 

--

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tak kiedyś że zagary umarły mi, w dodatku klima też nie działała, sprawdź u Siebie

 

zrobiłem tak

wyjałem zegary z deski

wypiąłem kostki

wpiałem je spowrotem

i zadziałały

 

potem zrobiłem test zegarów i działają do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby było śmiesznie byłem dziś u diagnosty sprawdził jeszcze raz wszystkie bezpieczniki, podpięty pod komputer też został. Oczywiscie wszystkie bezpieczniki ok, i komputer nie wykazał żadnych błędów, jestem z nim umówiony na poniedziałek więc bede informował co i jak dalej, pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wyjmij zegary i włóż - mi pomogło

 

wyjmujesz dwa trójkąty po bokach zegarów - są na wcisk

odkręcasz pod nimi śruby

zdejmujesz daszek zegarów

wyjmujesz zegary

wypinasz kostki

wpinasz spowrotem

i sprawdzasz czy działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak opcja informatyczna nie pomoże to wolałbym si e mylić bo może to spęcie z zapalnicznki spowodowało uszkodzenie modułu komfortu/BCM Takie pudełko na kolumnie kierownicy z 2 pinami nad pedałem gazu wyciągane do góry.

Można je rozbebeszyć i szukac po kolei ....story , któy zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wyciągnięcie zegarów i podłączenie ich ponownie nic nie dało. Jednak bede musiał go postawić w poniedzialek do serwisu bo innej opcji nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...