Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Użytkownicy silnika QG16DE - opinia


MarLob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy są na forum użytkownicy Primerki z silnikiem QG16DE? Ja od niedawna jestem właścicielem Primki z tym silnikiem. Mam pytanie - czy Wasze silniki też tak szybko się nagrzewają? Nie chodzi tu o przegrzewanie, tylko o czas do osiągnięcia odpowiedniej temperatury. Mój silnik nagrzewa się bardzo szybko, wystarczy dosłownie 5 minut od odpalenia by wskazówka temperatury szybko zawędrowała na połowę skali. Zastanawiam się czy jest to normalne. Wcześniej jeździłem Almerą 1,4 i nagrzanie silnika trwało znacznie dłużej... Jak macie chwilę dopiszcie jak sprawuje się Wam ten silniczek i czy mam zwracać na coś szczególną uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam tego silnika ale zauważyłem ze nissany nagrzewają sie znacznie szybciej niż np. wcześniejszy fiat którym jeżdziłem. Ale tak powinno być, w końcu ile można na ssaniu jechać  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam QG16DE i też mi się tak szybko nagrzewa. :) Jak spalanie auta na mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki razie jestem już spokojniejszy. :) Spalania nie sprawdzałem dokładnie, na pewno jest dużo większe niż w mojej byłej Almerce :) Myślę, że w mieście może iść nawet 9 litrów. Jeżeli zrobię dokładne rozeznanie to napiszę.



A mieliście może taki problem?
http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/90665-brz%C4%99czenie-spod-maski-silnik-qg16de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...