Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Samodzielna walką z rudą


stoneface
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały wielki problem z rudą. Zauważyłem ją na spodniej krawędzi tylnych drzwi blisko słupka środkowego. Na razie estetyki nie psuje, ale własnie dlatego chciałbym się zająć tym tematem samodzielnie. 
1) Na początek planuje ten fragment oczyścić do gołej blachy papierem ściernym/szlifierką. 
2) Następnie jakiś podkład reaktywny - teraz pytanie do was jaki? 
3) Na to podkład np. akrylowy 
4) Lakier bazowy i na to bezbarwny. 

Proszę o porady w celu dobrego wykonania i podania konkretnej chemii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 po oczyszczeniu do gołej blachy, przetrzeć zmywaczem sylikonowym badz tym podobnym

Ad 2 podkład epoksydowy

Ad 3 akrylowy mozesz dać, ja baze kładłem prosto na epoksydowy w białym kolorze

Ad 4 bazowy i bezbarwny po kilka warstw w zaleznosci od krycia po 3 powino byc ok

Edytowane przez kazimierzm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jeszcze po szlifowaniu spróbować chemicznie usunąć rdze, sam użyłem antirust gel (alledrogo) i efekty są:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/86945-spot-krak%C3%B3w-czwartek04072013r-ch-plaza-krokus/page-20?do=findComment&comment=931109

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, ale mam w takim razie pytanie dlaczego podkład epoksydowy a nie reaktywny? Prosił bym o jakies uzasadnienie bo gdzie coś czytam to nie ma jednej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była kwestia szpachli, na reaktywny nie można jej kłaść bezpośrednio, potrzebny jest jeszcze akryl, więc z epoksydem wyszło mniej roboty. Z tego co zrozumiałem reaktywny stosuje się jak nie da się doczyścić rdzy do gołej blachy, z kolei epoksydu nie można kłaść na rdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze inaczej, bezpośrednio na odtłuszczoną blache kładziesz szpachlę np z włóknem szklanym jest ciut droższa ale mocniejsza. Na forum jest tych tematów od pierona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tematów sporo ale tez duże różnice. Z tego co wiem szpachli nie kładzie się bezpośrednio na blachę - lepiej dac warstwe podkładu. U siebie chciałbym to zrobic dobrze. Dlatego bede się trzymał planu: do gołej bachy, na to chemia(jak dostanę), podkład reaktywny, epoksyd i na to lakier - pewnie kilka warstw.

Edytowane przez stoneface
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bedziesz leciał podkładem a potem chciał szpachlować to zwróc uwagę by szpachla nadawała sie na podkład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Czy możeśćie podać nazwę tego preparatu co chcemicznie usuwa rdzę ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o dwóch preparatach: brunox i cortanin. Sam nie stosowałem, ale możesz poczytać np tu:

forum.nissanklub.pl/index.php/topic/46382-brunox-epoxy/

i tu:

http://odkrywca.pl/cortanin-czy-brunox-,706646.html

Edytowane przez nrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...