Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy ktos zrywal umowe zamowienia w Nissan? Waham sie nad zakupem QQ2019 1,3 z salonu


OpenMinded
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

mam nadzieje, ze nie zostane ukarany za czesciowe powielenie jakis tematow. Na swoja obrone mam to, ze porusze wiele watkow I sam nie wiem jak moglbym to sensownie podzielic :)

Ale do rzeczy.

W Grudniu podpisalem umowe na zakup nowego auta demowego z zerowym przebiegiem (QQ z roku 2019 n-conneta z pakietami Zimowym I Style) z Nissanem I wplacilem dosc spora zaliczke. Jedyny minus ze muze czekac 6 miesiecy choc auto stoi na parkingu….no ale powiedzmy ze lepsza cena ulatwia czekanie...

W tak zawanym miedzyczasie pojawil sie koronawirus (sytuacja finansowa mi sie diametralnie pogorszyla) a I ja czekajac na auto mialem czas zaczerpnac wiedzy u mechanikow, lakiernikow, na forum oraz z artykulow o niezawodnosci aut.

Najbardziej obawiam sie rdzewiejacego podwozia (I to jest niestety fakt cokolwiek by kto nie mowil...zjawisko u nissana istnieje. Jedynie u jednego mnie a u innego bardziej).

Pytania z mojej strony z prosba o obiektywne odpowiedzi:

1) czy ktos probowal zerwac umowe Nissana I udalo mu sie odzyskac calosc zaliczki? (nie jest to zadatek ale zaliczka do podpisanej umowy. W samej umowie nie widze takiego paragrafu o zerwaniu bez uzasadninia…)

2) Wiem, ze podwozie kolorki zmienia na rudy juz w salonie (sam widzialem) ale czy rdza dotyka rowniez stale element podwozia takie jak mocowania Wahaczy, amortyzatorow, wydechu, itd.? Czy "jedynie" na szczescie tylko element wymienialne...?

3) Czy QQ z 2019 ma nadal jakies typowe usterki czy juz Nissan "wyczyscil" wszystko akcjami I poprawieniem wykonania?

4) Czy warto brac alarm do wersji bezkluczykowej skoro ten fabryczny I tak nie odcina niczego (serwis mowi ze tylko w CAN sie wpinaja z czujnikami I tyle..czyli tylko halas robi) a moze mimo wszystko uchroni przed czescia slabszych zlodziei? Aktywowany I dezaktywoany przyciskiem w "bezkluczyku"

5) Przedluzona gwarancja - warto? Mam mozliwosc za 1000zl rozszerzyc do 5 lat. Ale wtedy trzeba robic obowiazkowe przeglady ktore sporo kosztuja...zdarzaja sie awarie po uplywie 3 lat...?

6) Chlodnica klimatyzacji - nadal pojawia sie temat nieszczelnosci z powodu kamyczkow? Niby poliftowe QQ maja bardziej zabudowany przod co mogloby ciut lepiej chronic chlodnice...ktos juz muial chlodnice wymieniac w poliftowej wersji?

7) Chiptuning - czy ktokolwiek cos wie w temacie podniesienia mocy ze 140 na 160? Skoro to ten sam silnik (I bycmoze te same podzespoly) to musi byc jakas nietrudna sprawa z oprogramowaniem/chipem?

8) Z tego co porownywalem (dostalem rowniez oferte z Renault) to idzie kupic Kadjara w podobnej konfiguracji ale o 10k mniej...a dostajemy fotel pasazera kladziony na plasko, wiekszy bagaznik I obszerniejsza kabine. Ze o lepszym zabezpieczeniu antykorozyjnym nie wspomne...co o tym myslicie? W koncu to technicznie (poza antykorozja) identyczne technicznie auta - dziela ok. 70% tych samych podzespolow.

9) Na co zwrocic szczegolna uwage podczas odbioru auta w salonie?

 

Z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc I wskazowki w podjeciu decyzji...:wacko:

QQ2019.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie nie zerwałem umowy , ale już w trakcie oczekiwania bylem w innych salonach.

Namawiali mnie na swoje auta , ale ja miałem umowę i zaliczkę 1 tys zł . Zaproponowali mi , że z oferowanej   rabatowej ceny zdejmą tą kwotę , żebym nie był stratny i niezależnie zachęcali do pisemnego  zerwania umowy z przyczyn .../ ponoć jest jakaś szansa na zwrot/ tym bardziej w obecnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dalem 10k...nawet nie snie o tym, ze mi inny salon zbilansuje dodatkowo :rolleyes:

Z drugiej strony do poziomu 85k tylko Suzuki SX4 sie zbliza….a Kadjar przebija o 10k mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, OpenMinded napisał:

 

1) czy ktos probowal zerwac umowe Nissana I udalo mu sie odzyskac calosc zaliczki? (nie jest to zadatek ale zaliczka do podpisanej umowy. W samej umowie nie widze takiego paragrafu o zerwaniu bez uzasadninia…)

Nikt Ci na to pytanie na forum nie odpowie. Zapytaj dealera  co on na to. Jak nie będzie chciał  iść na ustępstwo - porada prawna u radcy prawnego.

Cytat

2) Wiem, ze podwozie kolorki zmienia na rudy juz w salonie (sam widzialem) ale czy rdza dotyka rowniez stale element podwozia takie jak mocowania Wahaczy, amortyzatorow, wydechu, itd.? Czy "jedynie" na szczescie tylko element wymienialne...?

Trudno żeby nalot rudej nie  pojawiał się na elementach podwozia (ne mylic z perforacją podłogi lub progów) po jakimś czasie. To auto jeżdżące po drogach , nie telewizor stojący w domu. Nie bój się - Fredem Flinstonem nie zostaniesz. No chyba ,że jesteś aż takim estetą.

Cytat

3) Czy QQ z 2019 ma nadal jakies typowe usterki czy juz Nissan "wyczyscil" wszystko akcjami I poprawieniem wykonania?

Tego nie wie nawet Nissan :) 1.3 to nowy silnik i można wszystkiego się spodziewać. Niesamowitej niezawodności jak i totalnej wtopy. Gorzej jednak jak z 1.2 DIG-T raczej nie będzie. Pamiętaj - kupujesz taniego Crossovera , nie auto premium. Nie oczekuj jakości BMW  

Cytat

4) Czy warto brac alarm do wersji bezkluczykowej skoro ten fabryczny I tak nie odcina niczego (serwis mowi ze tylko w CAN sie wpinaja z czujnikami I tyle..czyli tylko halas robi) a moze mimo wszystko uchroni przed czescia slabszych zlodziei? Aktywowany I dezaktywoany przyciskiem w "bezkluczyku"

Najlepszy alarm to AC z GAP. Śpisz spokojnie.

Cytat

5) Przedluzona gwarancja - warto? Mam mozliwosc za 1000zl rozszerzyc do 5 lat. Ale wtedy trzeba robic obowiazkowe przeglady ktore sporo kosztuja...zdarzaja sie awarie po uplywie 3 lat...?

Dla świętego spokoju warto , kwota niewielka. Nissan poważnie traktuje tą gwarancję - "ubezpieczenie".  Co do przeglądów - kup od razu pakiet 4 przeglądów za 3,2tys w ryczałcie. Wychodzi to niewiele ponad cenę magika z szopy pod wsią. 

Cytat

6) Chlodnica klimatyzacji - nadal pojawia sie temat nieszczelnosci z powodu kamyczkow? Niby poliftowe QQ maja bardziej zabudowany przod co mogloby ciut lepiej chronic chlodnice...ktos juz muial chlodnice wymieniac w poliftowej wersji?

Jak masz 5 letnią gwarancję to chłodnica jest/będzie zmartwieniem gwaranta:)

Cytat

7) Chiptuning - czy ktokolwiek cos wie w temacie podniesienia mocy ze 140 na 160? Skoro to ten sam silnik (I bycmoze te same podzespoly) to musi byc jakas nietrudna sprawa z oprogramowaniem/chipem?

140KM wystarczy aby tym autem przemieszczać się bez większego stresu. Z chiptuningiem wstrzymałbym się do czasu zakończenia gwarancji i zweryfikowaniu tegosilnika przez rynek.

Cytat

8) Z tego co porownywalem (dostalem rowniez oferte z Renault) to idzie kupic Kadjara w podobnej konfiguracji ale o 10k mniej...a dostajemy fotel pasazera kladziony na plasko, wiekszy bagaznik I obszerniejsza kabine. Ze o lepszym zabezpieczeniu antykorozyjnym nie wspomne...co o tym myslicie? W koncu to technicznie (poza antykorozja) identyczne technicznie auta - dziela ok. 70% tych samych podzespolow.

To po kilku latach spróbuj  sprzedać Qaashqai i sprzedać Kadjara. Rynek zweryfikuje.....Dla mnie nie ma tutaj nawet porównania. 

Cytat

9) Na co zwrocic szczegolna uwage podczas odbioru auta w salonie?

Na to czy w poczekalni mają darmową kawę dla klienta. A tak na poważnie - czy dostaniesz komplet dokumentów. Obejdź sobie samochód dookoła. Jak nie ma nowych rys i ew wgneiceń to wsiadaj i ciesz się jazdą. Kupujesz samochód w salonie a nie w szemranym autohandlu.

Cytat

 

Z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc I wskazowki w podjeciu decyzji...:wacko:

Proszę :)

Cytat

 

Masz punkcik ode mnie...naprodukowałeś się:D

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Punkcik i ode mnie. Właśnie jestem na etapie "wymiany" mojej QQ (J10, I-way 360 2.0 CVT). Opcja to J11 z 2020 (Acenta) z 1.3 manual (23000 km) lub J11 z 2018 w wersji N-connect + style (automat ale z 1.2 , 43000). Obydwa w podobnej cenie (86000). Co warto wybrać? Nowszy z gwarancją i innym silnikiem czy starszy ale lepiej wyposażony?

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym  1.3 - mam fatalne doświadczenia z 1,2☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.05.2020 o 12:08, zeke napisał:

1) czy ktos probowal zerwac umowe Nissana I udalo mu sie odzyskac calosc zaliczki? (nie jest to zadatek ale zaliczka do podpisanej umowy. W samej umowie nie widze takiego paragrafu o zerwaniu bez uzasadninia…)

Nikt Ci na to pytanie na forum nie odpowie. Zapytaj dealera  co on na to. Jak nie będzie chciał  iść na ustępstwo - porada prawna u radcy prawnego.

Ja odpowiem i do tego nie potrzeba radcy prawnego.

Jeśli jest wpłacona zaliczka (najczęściej), to podlega ona zwrotowi w przypadku rezygnacji którejkolwiek ze stron umowy.

Jeśli jest wpłacony zadatek, to przepada, gdy rezygnuje klient, albo następuje zwrot podwójnej wysokości zadatku, gdy rezygnuje sprzedawca.

 

Aby salony mogły się jakoś bronić przed rezygnacjami, to wymagają sporej wpłaty np. 10 tys. zł. Wtedy klient jest poważny i raczej nie będzie się wycofywał, bo przez 6 miesięcy czekania już stracił np. odsetki.
Obecnie salony raczej nie chciałyby pobierać zadatków, bo jest spora szansa na przesunięcia terminów dostaw nowych samochodów i ryzykują stratę sporej sumy pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...