Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozładowujący się akumulator


Mac27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O matko! Widzę że z jednego prostego miernika,takiej zapchaj dziury jak to określił Tester,zrobił sie temat o reanimacji aku...tylko po co?Mając na uwadze że jego życie i tak będzie krótkie i nie wszystkie się dadzą otworzyć,temat o multi sprzęcie wg Dar'a,jeszcze tylko brakuje w tym wszystkim automatu co krawaty wiąże i przerywa ciąże! :devil:  :devil:  :devil:

Ludzie! Tu chodzi o doradzenie koledze czy warto i to akurat w tą małą dziurkę pod kierownicą!Tester,mówiłem już ,montuj jak masz chęć,bo tak jak mówił Ranger,może i wskazania nie będą dokładne ,ale zawsze jakieś rozeznanie bedzie.

Powiem jeszcze  to,jak wiecie mam zamontowany czujnik poziomu płynu spryskiwaczy,też gadżet,bajer...przez ostatnie dwa lata nic nie pokazywał wydawało mi się że umarł śmiercią naturalną,a tu niespodzianka!Przy tej pięknej pogodzie nagle ożył!Pokazał że ma mało!I tak też należałoby traktować to co chce zrobić Tester...To jest Note za 50 koła,a nie Land Rover za 200 koła...i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko! Widzę że z jednego prostego miernika,takiej zapchaj dziury jak to określił Tester,zrobił sie temat o reanimacji aku...tylko po co?Mając na uwadze że jego życie i tak będzie krótkie i nie wszystkie się dadzą otworzyć,temat o multi sprzęcie wg Dar'a,jeszcze tylko brakuje w tym wszystkim automatu co krawaty wiąże i przerywa ciąże! :devil::devil::devil:

 

 

 

Alkomat, nie zapominaj o wbudowanym alkomacie

 

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie doczekałem się tego do czego to forum jest stworzone czyli doradztwa w szerokim tego słowa znaczeniu. A wracając do tematu, jak to JACKO29 określił, chęć mam, tylko do końca nie jestem do samego rozwiązania przekonany. Denerwuje mnie ta dziura stąd pomysł na wykorzystanie czegoś takiego;  http://allegro.pl/woltomierz-2-5-30vdc-led-czerwony-samochodowy-i3876985276.html , bądź by pomiar był dokładniejszy taki   http://allegro.pl/woltomierz-cyfrowy-led-czerwony-dc-0-100v-nowy-i3871595060.html   (kolor wyświetlania przypadkowy) Tylko brakuje mi koncepcji czy dać to tak jak na atrapie (zdjęcia) czy wpuścić głębiej. A co do alkomatu. Nie pochwalam  pomysłu by wyposarzać pojazdy w te urządzenia. Wskazania byle jakiego alkomatu, nie mówiąc już o alkotestach, są różne i mogą poważnie wprowadzić w błą używającego. (mam w tym temacie 22 letnie doświadczenie). Ale jak jaśnie panujący tak zdecydują to pomyślimy jak ten bajer wykorzystać by zarazem przydatnym i zarazem upiększającym nasze autka gadżetem (bo tylko tak go będę rozpatrywał) był.

Edytowane przez TESTER 1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tester,a co za ustrojstwo masz obok tego wyświetlacza na zdjęciach?Jest tam dioda i coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tester,a co za ustrojstwo masz obok tego wyświetlacza na zdjęciach?Jest tam dioda i coś jeszcze?

Obawiam się że swą odpowiedzią zapewne wywołam lawinę komentarzy zarówno za jak i przeciw. Ale po to jest to forum przecież. To port USB z ładowarki czy też zasilacza samochodowego do urządzenia pt. INFORAD K1. Czyli ni mniej ni więcej jak coś co w sposób legalny informuje o ustawionych radarach stacjonarnych a i miejscach kontroli także.( http://www.inforad.net/prodinfo_pl.php?pn=K1&type=contents ).  Gniazdo zapalniczki mam na stałe zajęte przez, swojego pomysłu,  podgrzewany zapach samochodowy. A że nie lubię plontaniny kabli a końcówka tegoż zasilacza pasowała idealnie niemalże (jak widać na zdjęciu) w otwór po zaślepce to wykorzystałem go. Jak dotąd wszystkie mijane radary po trasach były w pamięci urządzenia poza dwoma nowo ustawionymi które wpisałem sobie sam i zgłosiłem je do wpisania. Kolejny gadżet na którym do końca polegać nie można ale dający troszke więcej pewności.Ktoś zapewne powie wystarczyła by najprostsza nawigacja, ale nawi mam wbudowaną i jak dotąd też mnie nie zawiodła (poza najnowszymi drogami) a nie lubię nadmiaru, tym bardziej że mam też zamontowana kamerkę.

Trochę to trwało, bo nie miałem koncepcji ale w końcu wykombinowałem coś takiego. Szybkę przednią troszkę przymatowiłem bo nie miałem idealnie czystej (bez rys) ale docelowo w kółeczku ma być przejrzysta a po brzegach zmatowiona.

post-57255-0-24965300-1391621320_thumb.jpg

post-57255-0-37882600-1391621337_thumb.jpg

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie to wygląda,taka szybka,to albo z pleksy ,albo...mozna zamówić szkło piaskowane w warsztacie z witrażami :D

Ale to jest OK! Masz plusika ode mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za podpowiedź z tym warsztatem. Tę zrobiłem z cienkiej pleksy właśnie ale nie miałem dobrego materiału niestety a że ciekawił mnie wynik końcowy (wizualny ma się rozumieć) to  wyszło tak jak wyszło. Ale z koncepcji jestem zadowolony, bo chodziło mi o to by umocować bez używania kleju który byłby widoczny przez szybkę. Fajnym, choć mniej dokładnym, byłby analogowy miernik także podświetlany (bardziej w nich gustuję) nawet taki mały mam, ale doszedłem do wniosku że nie komponował by się z pozostałymi zegarami i wskaźnikami notesika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozładował się akumulator. Powodem rozładowania samoczynne włączenie się świateł postojowych przy zamkniętym samochodzie i przełączniku świateł ustawionym na automat. Jak to się mogło stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozładował się akumulator. Powodem rozładowania samoczynne włączenie się świateł postojowych przy zamkniętym samochodzie i przełączniku świateł ustawionym na automat. Jak to się mogło stać?

moduł Bcm zaszfankował,W tiidkach też były cyrki z tym modułem,poczytaj w dziale tiida .Wymieniali niektórym na gwarancji,znajomemu aż trzy razy ,zanim powiązali to z zamkiem centralnym ,a nieraz z mrozem/wigocią.Mi też kilkakrotnie włączyły się same światła mijania w mrozy,na szczęście tylko przy otwieraniu.Jemu w nocy na postoju.Aso zna temat dobrze,przynajmniej u nas. Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...