Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Podłączenie zestawu głośnowówiącego - foto


Martines2711
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zakupiłem ostatnio zestaw głośnomówiący (Nokia CK-200) do mojej Primery. Po rozebraniu połowy wnętrza samochodu okazało się iż zestaw posiada podłączenia do radia typu ISO natomiast oryginalne radio posiada "dziwne" wejście - piny w jednym rzędzie. Pytanie czy ktoś wie gdzie można znaleźć adapter do podłączenia do radia który zakończony byłby wtykiem ISO. Na którymś z forów jeden z kolegów pisał o kablu "leniuch" lecz coś takiego nie istnieje - przynajmniej pod tą nazwą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Alledrogo też  nie rozwiązuje problemu poniewaz masz tam tylko przejściówki z instalacji samochodu do radia ISO a nie przejściówki z radia samochodowego do instalacji ISO. Ale już udało mi się problem rozwiązać po długim szukaniu znalazłem przejściówkę w jednym ze sklepów w Łodzi. Jak kupi ktoś z was taką przejściówkę sprawdźcie podłączenie kabli +/- - ja prawie spaliłem radio. Podłączenie zestawu do radia banalnie proste po użyciu przejściówki - nie da się pomylić wtyczek. Na szczęcie operacja się udała i zestaw Nikoa CK 200 śmiga całkiem nieźle. Dzięki zmianie kolorów wyświetlacza mam również bursztynowy kolor na wyświetlaczu zestawu co wygląda jakby był oryginalnie zamontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotki, jak i gdzie zamontowałeś zestaw.

Wklej link do przejściówki, jeśli sklep ma stronę www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotki, jak i gdzie zamontowałeś zestaw.

Wklej link do przejściówki, jeśli sklep ma stronę www.

oto i link: http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?products_id=436

Fotki wrzucę za chwilę.

 

Poniżej zdjęcia z mojej instalacji zestawu głośnomówiącego Nokia CK 200. 

post-64732-0-37083800-1374427016_thumb.jpg

post-64732-0-26792000-1374427103_thumb.jpg

post-64732-0-05483800-1374427173_thumb.jpg

post-64732-0-57230700-1374427394_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie. Co prawda nie rozumiem do końca tej podstawki między siedzeniami, ale ładnie.

Ciekaw jestem, czy nie dałoby się użyć fabrycznego mikrofonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie. Co prawda nie rozumiem do końca tej podstawki między siedzeniami, ale ładnie.

Ciekaw jestem, czy nie dałoby się użyć fabrycznego mikrofonu?

Ta podstawka została po oryginalnym zestawie głośnomówiącym, w przyszłości zamierzam ją wymienić na uchwyt do kubków bo podobno w niektórych modelach był taki zamiast adaptera do Nokii 6310. Może i można podłączyć pod oryginalny mikrofon ale to już wyższa szkoła z uwagi na jedną kostkę która wchodzi do centralki oryginalnej wobec czego należałoby znaleźć kabel od mikrofonu zarobić na jacka i wpiąć do zestawu ck200.

A tak w ogóle to gdzie może znajdować się wbudowany mikrofon??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajduje się pod włącznikiem świateł awaryjnych :) Taki cypelek niewielki. Wygląda - jak Twój mikrofon nad lusterkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podłączę sie pod temat, bo dzisiaj poprawiałem montaż swojego zestawu głośnomówiącego i w dodatku to też jest zestaw nokia ck 200. Różnica w moim wypadku polega w podłączeniu zestawu. Wykorzystałem do tego celu fabryczną kostkę, która jest ukryta w tunelu środkowym.

post-78899-0-37093600-1434831102_thumb.jpg

kostkę widać w tle, bo już wcześniej została rozebrana, a na pierwszym planie widać przewody, które były potrzebne do podłączenia zestawu.

Zaczynając od lewej:

zielono-czerwony - przewód podłączamy pod "mute" zestawu, powoduje to podczas rozmowy przez zestaw, przełączenie ekranu samochodu w tryb PHONE i tym samym wyłączenie wszystkich dźwięków.

różowy - plus po zapłonie

szary - masa

żółty - stały plus

zielono-czarny - głośnik (-)

zielony - głośnik (+)

Niestety gra tylko jeden głośnik i w dodatku prawy (zapewne dlatego że w Japonii kierownica jest po prawej), ale mimo to wyraźnie wszystko słychać. No i jeszcze jeden fajny bajer, w trybie phone głośność jest ustawiana niezależnie i w dodatku jest zapamiętywany ustawiony poziom głośności.

post-78899-0-04533600-1434831128_thumb.jpg

Jak widać wyżej do podłączenia zestawu potrzebnych jest w sumie 6 przewodów no i wiązka od wyświetlacza. Po lewej widać wiązkę zasilającą, natomiast  po prawej piny od wyjścia niskopoziomowego audio. Dlatego też jeżeli zestaw który będziecie montować nie będzie miał takiego wyjścia a podłączycie normalne wyjście jednego kanału głośnika pod przewody zielone to ryzykujecie spalenie radia. Chociaż myślę że przy zestawach, które mają jeden zewnętrzny głośnik podłączany bezpośrednio do zestawu (np: nokia ck-7w), nic się nie powinno stać i można zamiast tego głośnika podłaczyć właśnie te dwa zielone przewody. Trzeba tylko głośność w zestawie ustawić na minimum.

post-78899-0-59437300-1434831145_thumb.jpg

a tak wygląda już wszystko po podłączeniu. Wcześniej miałem porobione wszystko na skrętkę, ale gdzieś mi coś przestało stykać więc musiałem poprawić. Wykożystałem do tego "goldpiny" do kupienia w każdym sklepie elektronicznym. Do zasilania dorobiłem sobie płytkę żeby było łatwiej polutować grube przewody, a przy głośniku polutowałem już bezpośrednio. Wystarczyło potem tylko ponasuwać piny i zaizolować żeby się nic nie zwarło i nie odłączyło.

post-78899-0-94109600-1431203963_thumb.jpg
a tak wygląda to po zmontowaniu. Jak niechcący zrobicie zwarcie na tych przewodach i przestanie wam działać wyświetlacz to nie ma strachu, bezpiecznik 15A ale co dziwne w skrzynce pod maską.
Pozdrawiam i miłego majsterkowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pisać nowy temat, dzisiaj rozebralem tunel środkowy i zauwazylem ta białą kostkę, to z tego co zrozumiałem ta kostką jest od oryginalnego zestawu głośno mówiącego? I jeszcze jedno pytanie obok tej białej kostki idzie taką niby linka , podobna do linki w rowerze od hamulcy. Do niczego nie jest podlaczona, czy ktoś wie od czego to jest? Jutro mogę zrobić zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta podstawka została po oryginalnym zestawie głośnomówiącym, w przyszłości zamierzam ją wymienić na uchwyt do kubków bo podobno w niektórych modelach był taki zamiast adaptera do Nokii 6310.

Miałem identyczny zestaw głośnomówiący do starej nokii, i wymieniłem na uchwyty na kubek ;) Teraz mam gdzie postawic kawę :D A zestaw głośnomówiący dobra rzecz... dzięki za opisanie go tutaj, chyba też sobie zainstaluję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

potrzebujesz przejściówki z iso na p12. długo szukałem i typowa nissanowska wtyczka nie pasowała i dopiero ta (mimo że nie mam dvd) pasowała aczkolwiek 2 przewody były zamienione w przejściówce ale to poprawiłem http://www.bartex-caraudio.com.pl/product_info.php?products_id=436

Dodam że mam radio clarion.  http://obrazki.elektroda.pl/5829256300_1436481153.jpgkostka po prawej ma głosniki i zasilanie jesli masz taką samą to dźwiek bedzie z głosników samochodu jak oryginał.

a taka kostkę oferują czesto na allegro i w sklepach internetowych ale w przypadku radia clarion nie sprawdzi się http://obrazki.elektroda.pl/4450800400_1436481237_thumb.jpg

Edytowane przez pootietang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja polecam zestaw parrot 2 minihd

cena 349zł bardzo łatwe w montażu zajmuje 5min rozmowy idealne zero szumu, echa osoba z którą rozmawiamy słyszy nas idealnie a głośnik jest naprawdę mocny i czysty dźwięk

Edytowane przez hincior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zestaw parrot 2 minihd

cena 349zł bardzo łatwe w montażu zajmuje 5min rozmowy idealne zero szumu, echa osoba z którą rozmawiamy słyszy nas idealnie a głośnik jest naprawdę mocny i czysty dźwięk

Podeślij jakieś foto tego cuda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...