Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podpięcie Air Baga


driver_kaskader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam airbaga ale nie podpietego dobrze ze chciałem naprawić klakson i zorientowałem sie ze wtyczki od poduszki nie są podpęte. Wystarczy ze wepnę kostę w kierownicy do poduszki i bedzie ona sprawna czy musze jeszcze czujnik uderzeniowy zmienić? Nie wybuchnie mi poduszka jeżeli ktoś np zmostkował ten czujnik ? Tak samo fotele mam nie podpięte pod airbaga bo był wyciągane. 

 

Btw do czego jest druga kostka w kierownicy ta pomarańczowa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podpinasz kostki z SRS to zawsze odłączaj akumulator

jeżeli poducha była wcześniej wystrzelona to trzeba zmienić komputer od SRS oraz czujnik uderzeniowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na innych forach czytałem ze nie trzeba zmieniać komputera bo zawsze zadziała ale nie wiem czy jest 100% pewne. Gdzie jest czujnik uderzeniowy w 350z ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu masz pomiędzy wzmocnieniem a belką wzmacniającą.

co do kompa to na 100% trzeba go zmienić w hondzie a tu myślę ze jest podobny system, choć ręki sobie odciąć nie dam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli jezdziles na odpietych poduszkach to nawet po podpieciu będzie ci mrugac kontrolka...to akurat nie problem bo łatwo błąd skasować...jezeli airbag byl wystrzelony muiszisz resetowac sterownik lub wpiąć nowy z czystą historią. Jeżeli podepniesz poduszkę do sterownika z odpalonym wyjsciem to poduszka nie zadziala w razie dzwona!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma takiej opcji ze podepne poduszkę a ta mi wywali prosto w twarz np przy odpalaniu auta ?  Micho jak zresetować sterownik i o którym sterowniku mówicie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ci się nie stanie ale najlepiej rozłącz sobie akumulator na ten czas... później wykonaj potrzebne adaptacje żeby nie mieć problemów z gaśnięciem ciepłego silnika.
Żeby zresetować sterownik potrzebujesz np. Carproga. To taki interfejs m.in. do kasowania crash data w sterownikach airbag. Tak jak powiedziałem, raz odpalona poduszka pozostawia ślad w tym właśnie sterowniku o jej wystrzeleniu. Nawet jak podłączysz nową poduche pod taki sterownik to podczas dzwona ona nie wystrzeli! Miej to na uwadze kiedy będziesz szukał na allegro używanych sterowników do airbag...Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten kto sprzedaje rozbierał auto powypadkowe. Najlepiej zapytać sprzedawce czy coś na ten temat wie...
Na allegro świadczą też usługi kasowania sterowników airbag z tego co pamiętam... najlepiej wyciągnij swój i wyślij do chłopa jeżeli nie masz Carproga. Albo mechanik z twojej okolicy który miał z tym coś wspólnego... 

Zwróć jeszcze uwagę na pirotechniczne napinacze pasów jeżeli masz auto po dzwonie...bardzo często się je tylko odblokowuje, a to nie rozwiązuje problemu z poduchami...mało tego...często jest też tak, że napinacze będziesz musiał wymienić parami żeby wk***i...jaca kontrolna od poduszek się nie paliła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik poduszek jest pod obudową tunelu środkowego,przy łączenia tunelu ze ścianą bagażnika. W service manualu jest rysunek pokazujący lokalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepnę się pod ten temat.

Czy jest możliwa sytuacja, że w 350Z po lekkim dzwonku centralnie przodem (uszkodzony zderzak i lekko maska) nie wystrzeliły poduszki ale pojawił się jakiś (jeszcze nie wiem dokładnie jaki) błąd systemu air bag? Czyli czy może być tak, że sensor zebrał błąd o craschu ale uderzenie było za słabe żeby wystrzeliły poduchy? A może uszkodził się tylko czujnik na przednim pasie? Oczywiście jest jeszcze możliwość, że wcześniej był dzwonej i poduszki były założone ale stary sensor nie wyczyszczony lub nie wymieniony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiście jest jeszcze możliwość, że wcześniej był dzwonej i poduszki były założone ale stary sensor nie wyczyszczony lub nie wymieniony

najbardziej realne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, ale samochód ale nie ma śladów wcześniejszych uszkodzeń...

Dlatego zastanawiam się nad opcjami częściowego zadziałania systemu bez odpalenia poduszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...