Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Conect 2


Rafioninio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak zapewne niektórzy z was wiedza posiadam Juczka Tekne 1.6 117KM (PEREŁKĘ :P ) z systemem Nissan Conect 2 (od 2013 w języku polskim) i takie moje pytanie do was. Czy ta nawigacja wymaga jakiejś aktywacji bo nie pokazuje mi fotoradarów a jak jeździłem na testowej jeździe Tekną 2012 ( starszy nissan conect bez pol.) to pojawialy się ostrzeżenia przed kontrolą prędkości (po ang. ) Nie żebym jakoś spcjalnie nażekał czy coś tylko tak po prostu jak mam navi to mapą fotoradarów nie pogardze bo jak wiecie nie ma kasy na mandaty :P bo Juczek pożarł ją :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem u mnie pokazuje stałe fotoradary ale nie ostrzega o nich dzwiekowo i tak na szybca bawiłem sie ustawieniami i nie widze gdzie by tam dzwiek właczyc, mozna właczyc dzwiek o przekroczeniu predkosci, ostrych zakretach i jakis tam punktach specjalnych czyli chyba stacje bary itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ty masz z 2013 czy 12 bo u mnie tylko pokazuje ile na danym odcinku mozna jechac a na navi komunikatów o fotoradarach nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam miesiac auto i sprzedawca zapewniał mnie ze jest najnowasza wgrana, mozna se ustawic nawet przy ilu wiecej od dozwolonej predkosci ma sie sygnał właczyc jak przekroczysz, a fotoradary sie tylko wyswietlaja nie ma komunikatu głosowego jak bede miał czas to poczytam w instrukcji bo do nawi jest osobna ksiega to moze tam cos wyczytam to dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No moze tak być bo mase tego zlikwidowali a postawili nowe w innych miejscach, ciekawi mnie tylko jak ten dzwiek właczyc bede musial poszperac w instr. pewnie to gdzies bedzie w ustawieniach o punktach specjalnych tam sa alerty o stacjach bezynowych hotelach moze tez tam co bedzie o radarach.

Ja i tak jestem zdania ze na radary wideorejestratory i suszarki najlepsze jest CB. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiesz ja coś poklikałem no i na fotoradarach ( nie wszystkich ale to juz bardziej te nieczynne ) pojawia się komunikat i dzwięk :P

Gdzie,co,jak....?? Też chce ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje na tym forum ? Gdzie podziały się merytoryczne dyskusje jakie były na początku np tutaj dotyczące konkretnych spraw związanych z systemem Conekt 2 ? Temat  gdzie można rozmawiać  "o niczym" taki swoisty Hyde Park to u nas " lużne dyskusje " . Apeluję u porządkowanie dyskusji.

Edytowane przez nnemrod
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby właczyć komunikaty o fotoradarach trzeba wejść:

ustawienia - navigacja - ustawienia celów specjalnych - komunikaty o celach specjalnych i tam jest opcja :

włącz - włącz&ton - wyłącz

 

mozna tez ustawić na ile przed ma sie odezwac komunikat 250m, 500m itd.

 

gdy włączymy opcje włącz&ton nawet jak nie kozystamy z navigacji bedziemy mieli powiadomienie w postaci tonu o zblizaniu sie do fotoradaru.

 

Jest tam tez opcja dogrania z pena jakiś punktów specjalnych może nawet aktualizacji o fotoradarach ale tego jeszcze nie próbowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam w moim pierwszym poście. Kilka dni temu stałem się posiadaczem Juke 1.6 Tekna. Obecnie walczę z connect'em. Trwa wymiana wiadomości z infolinią gdyż pomimo, że usługi connect online obejmują zasięgiem Polskę to w menu nie ma wyboru kraju pobytu Polska. Można wybrać dowolny inny ale wtedy płaci się za połączenia telefoniczne zagraniczne :( Czy ktoś opanował temat? A może ktoś ma nowszą wersję softu, w której jest Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w moim pierwszym poście. Kilka dni temu stałem się posiadaczem Juke 1.6 Tekna. Obecnie walczę z connect'em. Trwa wymiana wiadomości z infolinią gdyż pomimo, że usługi connect online obejmują zasięgiem Polskę to w menu nie ma wyboru kraju pobytu Polska. Można wybrać dowolny inny ale wtedy płaci się za połączenia telefoniczne zagraniczne :( Czy ktoś opanował temat? A może ktoś ma nowszą wersję softu, w której jest Polska?

 

aby miec możliwość korzystania np. z prognozy pogody itd. musisz się zarejestrować tu : http://www.nissan.pl/PL/pl/YouPlus.html

 

i tam wszystkie niezbędne informacje znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby miec możliwość korzystania np. z prognozy pogody itd. musisz się zarejestrować tu : http://www.nissan.pl/PL/pl/YouPlus.html

 

i tam wszystkie niezbędne informacje znajdziesz

 

takie tam gadanie robiłes połaczyłeś sie ja juz to męcze jakiś czas i lipa nie ma POLSKI jestem zarejestrowany wpisuje ID który mam nadzieje ze jest adresem e-mail i hasło tak jak to jest na stronie nissan+ bo nigdzie nie ma zadnego "ID" - numeru, wybieram Niemcy bo nie ma POLSKI telefon zaczyna łaczyć sie z numerem +496933296595 po chwili wyskakuje komunikat ze uzytkownik nie rozpoznany czy jakos tak i lipa.........

dodam ze jeszcze gorzej wyglada aplikacja na telefon z androidem wywala ja jak sie chce wejsc w MOJA STREFA jestesmy krajem 3-kategori....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie tam gadanie robiłes połaczyłeś sie ja juz to męcze jakiś czas i lipa nie ma POLSKI jestem zarejestrowany wpisuje ID który mam nadzieje ze jest adresem e-mail i hasło tak jak to jest na stronie nissan+ bo nigdzie nie ma zadnego "ID" - numeru, wybieram Niemcy bo nie ma POLSKI telefon zaczyna łaczyć sie z numerem +496933296595 po chwili wyskakuje komunikat ze uzytkownik nie rozpoznany czy jakos tak i lipa.........

dodam ze jeszcze gorzej wyglada aplikacja na telefon z androidem wywala ja jak sie chce wejsc w MOJA STREFA jestesmy krajem 3-kategori....

Ja się zarejestrowałem bez problemu i połączyłem zarówno przez Niemcy jaki i GB. Tyle, że kolega powyżej źle napisał (prawdopodobnie teoretyzuje i nigdy tego nie robił). Nie rejestrujesz się na nissan.pl ale na nissanconnect.eu. Przy wpisywaniu loginu i hasła trzeba zwracać uwagę na małe/wielkie litery.

Problem, z którym sią się borykam to wysokość opłat za połączenia bo to jest absurd by łączyć się z serwerem poza granicami Polski. Wczoraj Nissan przyjął moje zgłoszenie jako reklamację i pracują nad odpowiedzią.

Edytowane przez lamer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja łączę sie przez PL - zaraz poszukam info jak to było z tą rejestracją (ja tak zrobiłem i łączę się przez PL )

 

1.Link

Wejdźna stronęportalu korzystając z poniższego adresu https://nissanconnect.eu   a następnie kliknij CREATE ACCOUNT

2. Załóż konto wypełniając poniższe pola:

EmailConfirm EmailPasswordConfirm PasswordFirst NameLast NameCountryLanguageSecret QuestionSecret Answer…i kliknij NEXT

3. Wprowadźdane modelu:

Model YearModelVINChoose a vehicle nickname…następnie kliknij NEXT

4.Przeczytaj i zaakceptuj Regulamin

Odznacz kwadracik i kliknij I AGREE

 

 

 

Połącz się za pomocąBluetooth

 

Włącz zapłon pojazdu. Sparuj swój telefon z NissanConnect:PrzyciśnijSETUP i wybierz

A) TelefoniBluetooth

B) Sparuj nowe urządzenie 

ABC) Wykonuj polecenia wyświetlane na ekranie urządzenia

 

Po sparowaniu urządzeń, należy aktywowaćusługi NissanConnect.

 

NissanConnect

 

D)Przyciśnij przyciskSetupi wybierz :Informacje

E) Wybierz Zarejestruj usługi informacyjne

D) Po ukończeniu rejestracji wybierz kraj z którego będziesz dokonywał połączeń

 

Wprowadź NissanConnect ID stworzone podczas wykonywania kroku 1 i wybierzOK

H) Wprowadźswoje hasło z portalu NissanConnecti wybierz Rejestruj

 

Po wykonaniu powyższych kroków usługi NissanConnectzostanąaktywowane!

 

 

 

 


 (prawdopodobnie teoretyzuje i nigdy tego nie robił).

fakt ,że pomyliłem się co do rejestracji - faktycznie na nissanconnect.eu ( a nr telefonu jaki służy do łączenia się z usługami to 22 307 26 50 )

Edytowane przez BartoszN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt ,że pomyliłem się co do rejestracji - faktycznie na nissanconnect.eu ( a nr telefonu jaki służy do łączenia się z usługami to 22 307 26 50 )

 

Czyli miałeś do wyboru kraj "Polska"? Bo ja go na liście nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zrobiłem wszystko wg powyższej instrukcji

A u mnie nie ma Polski. Kiedy kupowałeś samochód? A może serwis wgrywał tobie soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nie ma Polski. Kiedy kupowałeś samochód? A może serwis wgrywał tobie soft?

 

samochód służbowy  odbierałem pod koniec października 2013 (nowy NOTE ) - wcześniej nie było opcji PL ale jak zrobiłem zgodnie z instrukcją pojawiła się taka opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pojawił sie problem z połączeniem Nissan Conect. Kolejne połączenia od momentu zalogowania się były prawidłowe. Po wybraniu obcji uaktualnij pogodę wybierał prawidłowo i uaktualniał. Od kilku dni pokazuje błąd połączenia i powtórne logowanie przy pomocy ID i hasła to samo. Czy to awaria u Nissana? czy problem w samochodzie?

Edytowane przez pietrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie pierwszego logowania z samochodu, Nissan Conect wybrał sam nr telefonu. Komórka wyswietliła +48 22 307 26 50. Połączenie było prawidłowe i kolejne połączenia były także ok. Problem pojawił się kilka dni temu. Wyświetla się błąd połączenia a na komórce  dalej taki sam nr telefonu z którym łączy+ 48 22 307 26 50.

Edytowane przez pietrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...