Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] Prędkości dmuchawy na poszczególnych biegach


losiuu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Od zakupu mojej Primki zastanawia mnie dosyć dziwne rozłożenie prędkości obrotowych na poszczególnych biegach. Na pierwszym jest w porządku (pod warunkiem, że rezystor nie przypalony :P), natomiast drugi i trzeci bieg bardzo niewiele się od siebie różni. Czy to normalne? Jeśli nie, to zastanawia mnie co może powodować takie zachowanie. Może rezystor mam od innego modelu?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Od zakupu mojej Primki zastanawia mnie dosyć dziwne rozłożenie prędkości obrotowych na poszczególnych biegach. Na pierwszym jest w porządku (pod warunkiem, że rezystor nie przypalony :P), natomiast drugi i trzeci bieg bardzo niewiele się od siebie różni. Czy to normalne? Jeśli nie, to zastanawia mnie co może powodować takie zachowanie. Może rezystor mam od innego modelu?

 

Pozdrawiam.

 

Chodzi Ci o to że niewiele się różni prędkość silnika, czy prędkość wylotowa powietrza? Jeśli to drugie to możesz mieć zapchany filtr kabinowy. U mnie prędkości silnika wzrastają równomiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr przeciwpyłkowy wymieniony niedawno. Silnik dmuchawy też niedawno wymieniony (przed wymianą było tak samo). Mam na myśli prędkości dmuchawy. Drugi i trzeci bieg są baaardzo zbliżone i mam albo na jedynce delikatny dmuch, albo silny na dwójce (zbliżony do 3.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy poprzedni właściciel nie zwierał na rezystorze 2 i 3 ścieżki z powodu przepalenia?! Prędkości się różnią od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rezystor wygląda jakoś tak dziwnie na moje oko, bo wygląda jakby laminat był wklejany w plastikową oprawkę zwykłym silikonem sanitarnym. Mam też problemy z lutowaniem do tych ścieżek nawet przy użyciu dobrego topnika, a przestał mi znowu działać pierwszy bieg, więc już zamówiłem od jednego z forumowiczów rezystor. Jak przyjdzie, to jedna rzecz będzie wykluczona.

 

Prędkości się różnią od siebie, ale pomiędzy drugim a trzecim biegiem różnica jest bardzo niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o lutowanie, to najlepiej użyć dobrej lutownicy. To znaczy takiej z regulacją i kontrolą temp.(profeska) Wtedy zlutujesz zanim przepalisz ścierzkę:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Pokaż zdjęcie tego rezystora to Ci powiem czy ktos przy nim grzebał ;)
Różnice są praktycznie identyczne na każdym biegu i nie ma tak że 2 i 3 są zbliżone.
Co jeden bieg powinno mocniej i to zauważalnie wirować.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś nową?

Gdzie i po jakiej cenie??

Przepraszam za niejasny dobór słów. Kupiłem "nową" w sensie "inną". Używana. O nową nawet nie pytałem jak mi w ASO za czujnik temperatury zewnętrznej zaśpiewali 360zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...