Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Osłona maski t30


karibox1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam chcę mieć coś takiego ze zdjęcia. Ktoś ma to lub wie gdzie kupić?

i drugie pytanko gdzie można dostać lub ktoś ma taką osłonę zderzaka ze zdjęcia, tę małą karbowaną na dole?

post-58920-0-00538400-1380135367_thumb.jpg

post-58920-0-85933900-1380136046_thumb.jpg

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej "osłony" maski to kojarzy mi się ze szmelcwagenem :D

Nie rób tego swojemu Nissanowi :)

 

Natomiast dolna osłona - powinieneś ją przecież mieć w aucie, tylko w kolorze czarnym.

Czy spełnia jakąś funkcję ochronną. Trudno mi ocenić. W moim odczuciu jest to po

prostu kawałek plastiku. Bardziej poszukałbym osłony "pod silnik", której do tej pory

niestety nie kupiłem. Ceny takiego dodatku (do T30) są powiedzmy lekko przesadzone.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona silnika plastikowa nie występuje do naszych T30. W salonie mają przynajmniej u nas w Nowym Targu metalowe po 550 zł trochę drogo ale nie wiem czy się nie skuszę:-)

 

Pozdrawiam Marcin

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na maskę nakleiłem specjalną folię taki czarny pas, chroni przed kamieniami i wygląda nienajgorzej napewno lepiej niż ta plastikowa odstająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na maskę nakleiłem specjalną folię taki czarny pas, chroni przed kamieniami i wygląda nienajgorzej napewno lepiej niż ta plastikowa odstająca.

A gdzie to kupić? to jest na metry? Wyślij zdjęcie bardzo proszę.

 

Co do tej "osłony" maski to kojarzy mi się ze szmelcwagenem :D

Nie rób tego swojemu Nissanowi :)

 

Natomiast dolna osłona - powinieneś ją przecież mieć w aucie, tylko w kolorze czarnym.

Czy spełnia jakąś funkcję ochronną. Trudno mi ocenić. W moim odczuciu jest to po

prostu kawałek plastiku. Bardziej poszukałbym osłony "pod silnik", której do tej pory

niestety nie kupiłem. Ceny takiego dodatku (do T30) są powiedzmy lekko przesadzone.

Za to narodowe podejście masz u mnie plusik. Robię to z powodów praktycznych, ma pełno odprysków w tym miejscu. Nigdy z własnej woli nie zeszmaciłym tego modelu jak to zrobił NE w nowym x-trail, któego widziałem w ostatnim motorze nr 39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona silnika plastikowa nie występuje do naszych T30. W salonie mają przynajmniej u nas w Nowym Targu metalowe po 550 zł trochę drogo ale nie wiem czy się nie skuszę:-) Pozdrawiam Marcin

 

karibox1 - dzięki :)

 

Misiekcopper - jesteś pewien na 100%, że ta osłona jest do T30 ? Bo coś mi się nie wydaje ..... Za 500 zł, metalową, i do T30 - biorę od ręki.

Edytowane przez pawelekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A gdzie to kupić? to jest na metry? Wyślij zdjęcie bardzo proszę.

 

Za to narodowe podejście masz u mnie plusik. Robię to z powodów praktycznych, ma pełno odprysków w tym miejscu. Nigdy z własnej woli nie zeszmaciłym tego modelu jak to zrobił NE w nowym x-trail, któego widziałem w ostatnim motorze nr 39.

 

 

 

 

http://allegro.pl/3m-scotchgard-folia-ochronna-lakier-szer-40cm-i3529217186.html

 

 

http://allegro.pl/naklejka-naklejki-motocyklowe-folia-ochronna-2m-i3513435953.html

 

 

http://allegro.pl/folia-ochronna-carbon-na-samochod-progi-slupki-2m-i3514169226.html

 

 

Teraz już można kupiuć i przeźroczystą, wtedy jeszcze niewiedziałem i kupiłem czarną.

post-21082-0-91800200-1380191137_thumb.jpg

post-21082-0-57123400-1380191156_thumb.jpg

post-21082-0-68950800-1380191171_thumb.jpg

Edytowane przez wojtgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak metalowa do T30 byłem pytałem 50 zł montaż tej osłony :-) serwis Nissan przypominam Pozdrawiam Marcin

 

Żeby nie zbaczać z tematu pierwotnej rozmowy - napiszę do ciebie na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powiem, że niezły temat, spróbuję.

 

Żeby nie zbaczać z tematu pierwotnej rozmowy - napiszę do ciebie na PW.

nie musicie zbaczać z tematu, ja też jestem zainteresowany i chcę zobaczyć efekt takiej osłony metalowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powiem, że niezły temat, spróbuję.

 

nie musicie zbaczać z tematu, ja też jestem zainteresowany i chcę zobaczyć efekt takiej osłony metalowej

 

Ok. Jutro zadzwonię bo już po 17. Na razie wysłałem maile z zapytaniem o osłonę do T30 (także do Wałbrzycha - skąd pierwotnie pochodzi

moje auto i gdzie "jako-tako" mam niedaleko). Jak będę wiedzieć więcej to dam znać.

Z całym szacunkiem dla kolegi Misiekcopper, ale raczej nie wierzę w powodzenie 'tej operacji' ;)

Szukałem kiedyś takiej osłony - bez powodzenia. Znalazłem na allegro za nie mniej niż 699 zł, patrzyłem na zagranicznych portalach ....

Ceny były wyssane z palca (w porównaniu do 'osłony' do T31).

Ale właściwie w ASO nigdy o to nie pytałem. Zobaczymy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do osłony to ja szukam takiej na miske olejową bo juz ją przegiąłem lekko dawno temu, naszczęście odma działa prawidłowo ale jak drugi raz miską zaczepie to laweta mnie czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do osłony to ja szukam takiej na miske olejową bo juz ją przegiąłem lekko dawno temu, naszczęście odma działa prawidłowo ale jak drugi raz miską zaczepie to laweta mnie czeka.

 

Mówisz o czymś takim jak na zdjęciu ?

post-66534-0-08250500-1380256475_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o czymś takim jak na zdjęciu ?

Nie no to nie jest osłona (plastikowy badziew) który  jest montowany seryjnie w T31. Ja szukam osłony która ochroni miskę przed uderzeniem a nie kurzem ;) Prędziej jakieś stalowe szyny, jak nieznajdę to do kowala pujdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do T30 nie można normalnie kupić nawet takiego badziewia. Dlatego zdziwiłem się na wieść o informacji, że mają to w ASO ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano podobno mają przy czym plastikowe też mają i nie wiele tańsze taką informację uzyskałem będąc osobiście tel do serwisu dla zainteresowanych 0182640554 chociaż powinna być w każdym bo sprawdzał koleś dostępność i powiedział że na drugi dzień o 9 rano może mieć ale niestety ja byłem po części do pompy vacum i wtedy nie miałem kasy ale zamierzam po kolejnej wypłacie podjąć temat Pozdrawiam Marcin

A do T30 osłony pod silnik jako tako nie było oryginalnie także o zamiennik ciężko, albo podróbki Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano podobno mają przy czym plastikowe też mają i nie wiele tańsze taką informację uzyskałem będąc osobiście tel do serwisu dla zainteresowanych 0182640554 chociaż powinna być w każdym bo sprawdzał koleś dostępność i powiedział że na drugi dzień o 9 rano może mieć ale niestety ja byłem po części do pompy vacum i wtedy nie miałem kasy ale zamierzam po kolejnej wypłacie podjąć temat Pozdrawiam Marcin

A do T30 osłony pod silnik jako tako nie było oryginalnie także o zamiennik ciężko, albo podróbki Pozdrawiam Marcin

 

To jest osłona czy nie ma ?

Po telefonie do pierwszego ASO (akurat w Legnicy) facet powiedział, że nie ma czegoś takiego do T30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to nie jest osłona (plastikowy badziew) który  jest montowany seryjnie w T31. Ja szukam osłony która ochroni miskę przed uderzeniem a nie kurzem ;) Prędziej jakieś stalowe szyny, jak nieznajdę to do kowala pujdę.

Żadna osłona nie uchroni przed uderzeniem w konar czy kamień. Dlatego są plastiki bo lekkie, tanie i łatwe w wymianie. Ja mam u siebie lokalnego, że tak powiem spawacza i on takie rzeczy robi za 100-200 z cienkiej blachy ocynk i prętów. Ale to i tak nie pomaga specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie za bardzo nie chodzi o metal gruby raczej o coś co osłoni silnik przed błotem śniegiem itp. ponieważ użytkownik auta to moja żona to czułbym się jakoś spokojnie że cokolwiek jest pod silnikiem :-)

 

Pozdrawiam Marcin

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie za bardzo nie chodzi o metal gruby raczej o coś co osłoni silnik przed błotem śniegiem itp. ponieważ użytkownik auta to moja żona to czułbym się jakoś spokojnie że cokolwiek jest pod silnikiem :-) Pozdrawiam Marcin

 

Oczywiście jak się mocno przy... to nic nie pomorze ale jak się ma takie dwie szyny pod miską to przy lekkim uderzeniu  jakie mi się zdarzyło coś takiego pomaga. A tak mam wgiętą miskę, naszczęscie odma jest nienaruszona i tak juz jeżdżę ze dwa lata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje podsumowanie:

W Legnicy facet na częściach twierdzi, że ma czegoś takiego do kupienia w ASO (do T30).

W Nowym Targu - powiedzieli, że sprawdzą i oddzwonią. Nie oddzwonili i nie odbierają teraz tel.

Na wszystkie moje zapytania mailowe w w/w sprawie żadne ASO mi nie odpisało :)

 

Może ktoś spróbuje u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 - owiewka na masce - wygląd jest sprawą gustu więc się nie wypowiadam co do względów estetycznych. Na Ukrainie rzecz bardzo popularna dostępna do chyba wszystkich marek i modeli od żiguli na bentleyu skończywszy. Koszt nawet niewielki, teoretycznie do ściągnięcia...

http://aukro.ua/listing.php/search?category=103362&sg=0&string=x-trail

 

Z osłoną miski - podobnie - na ukrainie di zdobycia stalowa.

 

 

Żadna osłona nie uchroni przed uderzeniem w konar czy kamień. Dlatego są plastiki bo lekkie, tanie i łatwe w wymianie. Ja mam u siebie lokalnego, że tak powiem spawacza i on takie rzeczy robi za 100-200 z cienkiej blachy ocynk i prętów. Ale to i tak nie pomaga specjalnie.

Dokładnie jak przedmówca napisał ;) Osłona tego typu bardziej ochroni przed zabrudzeniami niż przed poważnym uszkodzeniem. 

Jak ktoś bardzo by chciał to można przecież odrysować szablon z tektury pod samochodem, kupić arkusz blachy i samemu wyciąć. Blachy są różne, różnej grubości do wyboru do koloru. 

A jeśli ma chronić przed uszkodzeniami to należy pomyśleć o "płytach" o grubości co najmniej 5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematu osłony maski zrobił się osłony silnika, jeżeli chodzi o ASO Nowy Targ to jutro pojadę i zapytam ich dokładnie i jak będzie możliwe zrobię zdjęcia tej osłony metalowej

 

Pozdrawiam Marcin

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematu osłony maski zrobił się osłony silnika, jeżeli chodzi o ASO Nowy Targ to jutro pojadę i zapytam ich dokładnie i jak będzie możliwe zrobię zdjęcia tej osłony metalowej Pozdrawiam Marcin

 

Twórca wątku napisał, że także jest zainteresowany taką osłoną. Może proponuję zmodyfikować nieco tytuł wątku.

Misiekcopper - jeśli masz możliwość zapytaj dokładnie bo dzwonię tam już chyba od ponad godziny i gadam cały czas z automatem  :argue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będzie wszystko wiadomo na 100 %. Prędzej do papieża się dodzwonisz niż do nich jeden facet obsługuje serwis Nissana i Hyundaia.

 

Pozdrawiam Marcin

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...