Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Osłona maski t30


karibox1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem wątek, osłonka pod silnik wygląda super - gratuluję pomysłu. Też na wiosnę chyba powalczę z tematem. Jeszcze gdyby do 500 zł zjechać z ceną byłoby całkiem rozsądnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

gratuluje :)

trzymałem kciuki za ten projekt - dobrze, że są ludzie, którzy coś jeszcze robią a nie tylko piszą... 

Kolego Michał - a dałbyś radę chociaż w przybliżeniu zwymiarować ta blachę?  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak spód masz taki jak na tym zdjęciu to wszystko powinno pasować.

 

post-60207-0-31056100-1388170441_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korci mnie.... muszę poszukać kawałka blachy... a jutro jak będzie ciepło to  zmierzę spód auta. 

 

DO MODERATORA:

Proszę o zmianę nazwy tego tematu na: " Osłona silnika/skrzyni biegów T30" , bo i tak 90% postów nie dotyczy osłony maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak potrafiłem tak pomierzyłem,w razie niejasności pytać.Te 4 kropki to są otwory do przykręcenia blachy z przodu auta(rozstaw dziur na osłonie mierząc od lewej strony 6, 19.5 , 57 , 67.5).Potrzebny jest arkusz blachy 90x100 cm.

post-60207-0-45752900-1388833502_thumb.jpg

Edytowane przez Michał X-trail
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ponownie i na wstępie wielkie sorry za brak odpowiedzi ale z przyczyn niezależnych ode mnie. Może ktoś już robił samemu z tego rysunku :-)

 

Pozdrawiam

Marcin

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie...

ja się przymierzam, mam nawet już blachę, ale jeszcze się nie zabrałem- coś mi kapie, nie wiem gdzie, więc najpierw muszę zlikwidować wyciek zanim założę osłonę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem zapytać czy ktoś zamontował u siebie zwykła plastikową osłonę. Zależy mi na osłonięciu wózka i całej reszty od błota i syfu z pod kół. Mam trochę skorodowany wózek i chociaż w ten sposób chciałbym przedłużyć mu życie. Zastanawiam się tez nad paskiem folii przeźroczystej na masce. Czy ktoś już zastosował? Jak się sprawdza? Nie odkleja się na brzegach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Osłona jest w porządku ale osobiscie mam duże wątpliwości czy kiedy nią w coś sie mocno uderzy ,pociągnie,itp czy to wiele pomoże i czy przypadkiem nie bedzie wiecej szkód materialnych kiedy to samo stałoby sie bez niej?

Swoje obawy mam po dokładnej przyjrzeniu gdzie i do czego mocowania jest ta osłona.

To jest podobnie jak z montowaniem z przodu kangura.W przypadku mocnego  uderzenia przodem auta ,kangur sam najcześciej jest przyczyna wiekszych szkód  niz analogicznie  przy takiej  samej  stłuczce bez niego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka osłona nie pęknie na kawałki, tak jak plastykowa, przy natrafieniu na coś ostrego.

Rozwiązanie nawet fajne pod warunkiem, że nie będzie zamocowana na plastikowe spinki, jak w przypadku oryginalnej osłony, i jest wykonana z dobrego materiału (są różne "aluminia"). O ile pamiętam, to oryginalna ma wzdłużne zagłębienia poprawiające sztywność, a tutaj ich brak przy tak dużej powierzchni, więc może hałasować. IMO, antypoślizgowy "wzorek" nie ułatwi wypychania auta, jak "siądzie" na silniku.

Opcjonalna mata jest do wytłumienia hałasu?

EDIT: Tu macie wersję "gniotsia nie łamiotsia" :):http://www.maszynypolska.pl/product-pol-23865-85923865-Oslona-podwozia-STAL-Nissan-X-Trail-T31-oslona-pod-silnik-i-skrzynie-biegow-produkcja-w-latach-10-2007-silnik-wszystkie-.html

Edytowane przez Erdol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołożę do tematu.

 

Jakieś dwa lata temu postanowiłem dorobić osłonę silnika (T30, 2002rok 2.2Di). Kupiłem ryflowana blachę aluminiowa, grubość chyba 3 min (może 4, a może 2 - nie pamiętam, ale mogę zmierzyć , mam gdzieś resztę w garażu).

Złapałem za wyrzynarkę i do dzieła. Zajęło to około 4-5 godzin (mniej więcej tyle samo browarków :) ). Sporo dopasowywania, zdejmowania docinania i ponownie mocowania. 

Ciężko jest/było w warunkach domowych dokładnie wymierzyć.

 

Mocowanie tylne jak w poprzednich mailach, kawałek blachy z gwintem wsadzonym w ramę i śruba od spodu. Przednie mocowanie wykorzystuje istniejące otwory/śruby.

 

Po dwóch latach nadal spisuje się znakomicie, tutaj udostępniłem krótki filmik, wczoraj nagrany:

https://drive.google.com/file/d/0BywHNMD7d9QyckV3OVRsZlQtRzQ/view?usp=sharing

 

Może wrzucić temat blachy/osłony silnika do "HOW TO" ?

 

rupi

PS:wiem z silnika leci, jestem w trakcie uszczelniania. :)

Edytowane przez rupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...