Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


adam_er

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wygląda, że Tiida w automacie nie jest u nas najpopularniejszą wersją, ale gdzieś przewinął mi się przynajmniej jeszcze jeden właściciel takiej zabawki i myślę, że jest nas co najmniej kilku… ;)

 

Moja Tidka przejechała już 110k km. W instrukcji obsługi, w tabeli zalecanych czynności przeglądowych, zaleca się wymianę oleju w automatycznej skrzyni biegów co 60k km.

Przy przeglądzie po tym przebiegu (robionym jeszcze w ASO – gwarancja…) poinformowano mnie, że ta informacja dotyczy „starszych” typów skrzyń, a nie mojej, w której nie ma potrzeby wymiany oleju. A przecież info jest w MOJEJ istrukcji…

Niby na razie skrzynia pracuje jak szwajcarski zegarek, ale chciałbym, żeby tak zostało, bo przecież naprawa/wymiana skrzyni to troszkę większa kwota, niż wymiana oleju…

Poza tym na forach, traktujących ogólnie o automatach, raczej zaleca się taką wymianę.

 

Ostatnio zadzwoniłem jeszcze raz do ASO, żeby się dowiedzieć, czy zrobią mi wymianę na moje życzenie. Oczywiście zrobią. Pytam się o orientacyjne koszty i konkretnie jakiego oleju użyją do wymiany. Okazuje się, że „pan” NIE WIE, jaki to konkretnie olej, ale jego cena to 90PLN za litr… Pojemność skrzyni, to trochę ponad 7 l., więc 630+wymiana da ok. 700 PLN. Masakra, ale u Nissana raczej norma… ;)

Domyśliłem się, że pan „nie wie” dlatego, żebym nie miał możliwości sprawdzić rzeczywistej ceny oleju… Poszperałem trochę po forach. Wygląda na to, że „nissanowski” olej do automatów to najprawdopodobniej  Dexron III (Elf Matic G3), którego litr mogę kupić za 22,90 PLN…

Podobne oleje, mające również atest Nissana, to np. Transmax DEX III Multivehicle (26,60PLN) i Transmax Z (27,80) f-my Castrol. Oczywiście mówimy wyłącznie o syntetykach.

 

Moje pytania:

  - Czy potwierdzacie moje informacje, dotyczące wymiany oleju i zalecanych jego rodzajów?

  - Czy polecacie szczególnie któryś z olejów, wymienionych powyżej? A może jakiś inny, którego nie znalazłem?

  - Czy znacie jakiś solidny zakład w Szczecinie lub okolicach (mieszkam w Policach), gdzie ze spokojnym sercem mogę zlecić wymianę oleju?

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich tidomaniaków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy radził mi przy moto by nie przejmować się marką oleju bo jak spełnia normy producenta to się sprawdzi, oraz ze nie ma co przepłacać tylko lepiej kupić tani (znanego producenta) i zmienić wcześniej niż zaleca to serwisówka to w tym przypadku po około 50kkm. Co do serwisu to nie pomogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie że nissan (Polmotor zapewne) nie odpowiedział Ci jaki olej jest zalecany(ale parametry są w książce) Dziwi mnie też cena.....bo w oryginale to ona jest ZNACZNIE  wyższa (coś ok. 140zł/litr) a jest to olej NISSAN AT-Matic J Fluid

idealnym odpowiednikiem jest napewno  olej robiony przez total(ale nie pamiętam który)

Znalazłem 

http://www4.total.fr/pdf/elf-lubricants/products/nissan-brochure2012.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki, Panowie, trochę zaczyna mi się rozjaśniać... :)

Znalazłem taki, jak myślicie, będzie OK?
http://www.motointegrator.pl/produkty/300811-olej-przekladni-automatycznych-total-fluide-atx-1-litr

Pozdrawiam Debeściaka i Eksperta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...