Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oleje


Coyote024
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ponownie pytanie,ile oleju wchodzi do silnika ,5.1 L czy wiecej? i czy oprocz Motul'a moge zalac jakims innym/ jak tak to piszcie jakie wlewacie?  i prosilbym o sprawdzenie mnie bo zamierzam wymienic plyny czy takie moga byc? Skrzynia-Manual-4,5L-Motul motylgear 75w80 syntetyk

Reduktor-2L-Motul Dexron III, P most-1L-Castrol Axle 80w90, T most-2L-Motul Motylgear 75w90 full syntetyk, czy do ukladu kierowniczego tez moge nalac Dexron III?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju silnikowego wchodzi coś koło 7 litrów. Oczywiście, że nie musi być Motul, ja np. zalewam Shell Helix Ultra Extra 5W-30 (2 butelki 4l).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałem ostatnio prawie 7L oleju. Ponad to mam DPF i muszę lać Motula X-Clean'a 5W30.

Skrzynia rozdzielcza, most P, most T - 75W90 (Motul Gear 300, Motylgear)

Skrzynia biegów manual - 75W80 (Motul Motylgear)

płyn hamulcowy - DOT 5.1

Układ kierowniczy - Multi ATF

Możesz wlać Dexrona III ale z normą IIIG lub IIIH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie sprawdź czy jak odpalasz samochód zaświeca się kontrolka w postaci "przedmuchiwanego filtra", na dole z lewej strony prędkościomierza.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wiem na czym stoje,biore sie w sobote za wymiane olejow! Wielkie dzieki. To filtru DPF niemam i cale szczescie!To skoro niemam DPFu to moge nalac Motul 8100 x-clean c3 5W 30 czy ten ktory (tak slyszalem) idzie do silnikow bez DPFu  Motul 8100 X-cess 5W 40? i jeszcze jedno czy po kazdej wymianie olejow musze wymienic te uszczczelki/podkladki do korkow spustowych? gdzie je dostac?albo jaki rozmiar?

Edytowane przez Coyote024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do silnika bez DPF'u Motul zaleca 8100 X-cess 5W-40. Co do uszczelek, ja wymieniam jak w trakcie prac uszczelka rozleci się lub po dokręceniu korka spustowego, przecieka. Fachowo powinno się wymienić uszczelkę za każdym razem jak wymieniasz olej.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie odnosnie oleju motul 8100 x-clean 5w40,ktorym chce zalac,mam pytanie bo sa dwa rodzaje jeden oczywiscie tanszy a drogi drozszy,chodzi mi o ACEA C3 czy ACEA A3/B4 jaki ma byc? ten pierwszy  jest do silnikow euro 4 i euro 5 i do silnikow z dpf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego znalazlem MOTUL 8100 x-cess 5W40 ACEA A3/B4 a drugi to jest MOTUL 8100 x-clean 5W40 ACEA C3 to ktory moge kupic x-cess czy x-clean? oba sa 5W40 tylko ten drugi C3 jest drozszy.

Edytowane przez Coyote024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ci już co zaleca producent. Masz DPF'a lejesz Motul 8100 X-Clean 5W30 nie masz lejesz inny Motul. Ogólnie do DPF'a olej musi mieć obniżoną ilość siarki, popiołów etc. co określa norma C3.

 

Ja mam DPF i leję X-Clean'a 5w30 C3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam

W temacie olejów: przede mną wymiana olejów w skrzyni i mostach i rodzą się w głowie dwa pytania.

1. Zgodnie ze specyfikacją do mostu na przód mam 1L 80W90. Chciałem wlać syntetyk valvoline, ale występuje on jako LS - olej do przekładni z ograniczonym poślizgiem (LIMITED SLIP) i chcę się upewnić, że się nada.

2. Zastanawiam się nad dodatkami dwusiarczku molibdenu MoS2. Czy macie jakieś doświadczenia z ich użyciem, czy wpływają na coś poza naszym komfortem psychicznym i uszczupleniem portfela?

Rozważam zakup LIQUI MOLY  Pro-Line dodatek do oleju przekładniowego LM5198 - starcza na 15l oleju więc poszedłby i w mosty i w skrzynię.

Screenshot_20190203-201832.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...