Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

micra k12c jak odczytać kody błędów


Gość rafikk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam Nissana Micrę z 2008 roku, Zapaliła się żółta lampka check engine.

Chciałbym się dowiedzieć czy i jak można odczytać kody błędów w tym modelu.

Czy moglibyście wskazać jakiś sensowny link (może być po angielsku), który wskazałby procedurę?

 

Znalazłem np. coś takiego

http://mojafirma.infor.pl/moto/naprawa-auta/naped/266614,Odczytywanie-kodow-bledow--Nissan-Micra-K11.html

 

Ale dotyczy K11, po zatym nie wiem gdzie znajduje się ECU czy konsola środkowa.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki, co prawda to już kilka razy próbowałem i nic się nie wyświetliło.

 

> To bardzo proste, wystarczy stoper, długopis i kartka papieru do zapisania kodu.
> 1) Przekręcamy kluczyk i jednocześnie włączamy stoper
> 2) czekamy 3 sekundy i naciskamy pięciokrotnie pedał gazu do podłogi (trzeba to zrobić w ciągu 5 sekund)
> 3) kiedy na stoperze pojawi się 15s wciskamy pedał gazu i przytrzymujemy aż do 25 s
> 4) kontrolka zaczyna mrugać, zapisujemy liczby

 

Ale jeżeli działa dla K12c to jeszcze popróbuje, może coś czasowo nie zgrałem.

 

Tak dla pewności, czy kontrolka będzie migać na pulpicie gdzieś obok wskaźnika szybkości, czy jest to gdzieś schowane?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej podjechać do warsztatu jakiegoś i odczytać te kody. Ja tak zrobiłem i za usługę zapłaciłem 50 zł wraz z kasowaniem błędów. Czas pracy 10 min. i po kłopocie :)))))


 

Pozdrawiam


Tak dla pewności to będzie mrugać kontrolka od chcek engine w co wątpie (te czasy już się skończyły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...