Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wycie / buczenie / turkotanie / stukanie


hwer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

sprowadziłem sobie ślicznego note, podczas zakupu - jazdy testowej słyszałem dziwne stłumione (niemetaliczne) "turkotanie" buczenie / wycie sam nie wiem jak to opisać.

odgłosy dobiegają z prawego przodu., głuche jakby koło , mimo tego wycia auto zakupiłem, w kraju podczas przeglądu tech. poprosiłem diagnostę o dokładną kontrolę zawieszenia itp. - gość nic nie znalazł, sam mu też nic nie sugerowałem, bo chciałem mieć ten przegląd,

auto jest z roku 2010 i ma 65 tys przebiegu.

dziwne, że owe buczenie na jeden dzień zamilkło - już się ucieszyłem, ale na drugi dzień wróciło i buczy nadal.

nie ma tu znaczenia, czy skręcam w lewo, czy też w prawo - czy dociskam gaz czy zdejmuję nogę z gazu - buczy, zdecydowanie wyraźniej buczy jak auto "przysiada" na łagodnych nierównościach. Gdy wysprzęglam -buczenie niemal zanika, choć baaaardzo delikatnie je słychać.

Zamieniłem koła prawej strony - bez pozytywnego rezultatu.

podjechałem do mechanika - podniósł auto, ja w środku napedzałem na 5 biegu do 120km/h nastepnie wysprzęglałem i wyłączałem zapłon, koła toczyły się na sprzęgle i cisza, czasu zabrakło na dalszą analizę ;(

czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem ?

będę wdzięczny za podpowiedzi

 

aha, poprzednia właścicielka uwielbiała krawężniki - właśnie ta prawa strona (przód) miała kilka takich spotkań - co widać na feldze :) - może to jakaś podpowiedź ??

 

pozdrawiam - hwer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty:przy skręcaniu gdyby był przegub powinno terkotać rytmicznie,coraz głośniej przy skręcaniu

łożysko buczy wrednie im bardziej się wyrabia tym głośniej.

Jeżeli nie ma znaczenia czy to skręt czy jazda na wprost obawiałbym się o łożyska w mechanizmie różnicowym.

Hwer,podnieś samochód i sprawdź sobie w ciszy wszystkie koła,a szczególnie te po prawej stronie.Czasami tył potrafi mylić odgłosy.

Ważne aby było cicho bo kręcąc kołem samemu i naciągając w stronę skrętu czasami można wyczuć lub usłyszeć wadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy iść nie tą drogą. Rozpędź samochód i puść go luzem - proponuję nawet zgasić silnik. Tylko nie wyłączaj całkiem stacyjki, bo stracisz wspomaganie. Parę razy przyhamuj tak, aby auto trochę zanurkowało i z zobacz co się stanie. Buczenie może pochodzić od silnika. Wysokoprężne dCi mają czasem takie dziwne zajawki. Coś było na forum o buczeniu przy tych silnikach - tyle tylko, że w innym dziale.

 

Jakąś wskazówką jest to, że buczenie zanika przy wysprzęgleniu. Gdyby to było coś z trakcją, buczało by nadal. Przy mechaniźmie różnicowym - raczej też, choć tu może mieć znaczenie obciążenie. Wiele przemawia za silnikiem, choć jak na razie mamy za mało danych.

 

Warto też dokładnie obejrzeć wydech. Jakaś dzira czy pękniecie może dawać podobne odgłosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger , Silnik buczał by też na postoju,przy dodawaniu gazu,a o tym nie było mowy. W tym silniku buczenie powodować może: nieszczelność pokrywki filtra powietrza(autopsja) pęknięty wąż doładowania(buczy jak cholera-autopsja) turbina ,pompa itp.- jak dotąd nie praktykowałem :rofl: (oby tak zostało) ale to słychać na postoju też.A kolega pisal "czy dociskam gaz czy zdejmuję nogę z gazu - buczy"

edit. czy buczy jednakowo na wszystkich biegach?

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

1 - dzięki za Wasze opinie :)

hmm, jak jadę wolno - słychać słabiej, im prędzej tym turkot przechodzi w szybszą częstotliwość co nadaje jakby ciągły dźwięk jednak z wyraźnym jednostkowym pukaniem, jak pisałem odgłos "głuchy" taki "gumowy", na luzie brak ciągłości turkotania jedynie sporadyczne cichsze pukania nadal głuche niemetaliczne.

auta nie ściąga na lewo czy prawo, podniosę na lewarku każde koło i pokręce, sprawdzę jeszcze podczas jazdy na wstecznym - tak mi przyszło do głowy.

podzielę się spostrzeżeniami

jeśli chodzi o pracę silnika - cicha na postoju nic nie wydobywa się niepokojącego.

 


Witam ponownie,

hamowanie na wyłączonym silniku nie pomogło,

na wstecznym tak jak do przodu - buczy ,

to buczenie nie jest ciągłe (chyba nie dopisałem), jest słyszalne cały czas ale z przerwami,

no i na luzie ustepuje,

dla zobrazowania buczenia - to trochę podobne do wybitego amora (odgłos), amortyzatory jednak wykluczam z całą pewnością,

no i co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki objaw świadczy o kłopotach z przeniesieniem napędu.Mówisz że na luzie nie słychać,ale na luzie na postoju ,czy jazda na luzie?

Prawdopodobnie z tego co opisujesz to pada łożysko w skrzyni na wałku głównym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Jacko29,

na luzie cisza jazda też cisza, z czym (koszty) wiąże się ten temat (łożysko w skrzyni) ?

czy przy takim przebiegu to możliwe ?

czy można z tym latćjeśli tak to jak długo.

jeżdże ostrożnie, nie forsuję auta ani skrzyni, nie zrywam kół - ekonomia to mój partner drogowy :)

 

a tas w ogóle to dziękuję za zaangażownie :)

pozdr,


witam ponownie

coś z innego tematu , pewnie już część załogi tego forum już zna ten adres, mimo to podaję dla zainteresowanych link do wykazu części wg VIN

http://japancars.ru/index.php?route=account/vehicle

 

poza tym -  czy to ta część [łożysko] -  (załącznik) ?

Electronic Parts Catalogue NISSAN.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym pisałem na początku,tyle że "buczenie" łożyska skrzyni  objawia się na różnych biegach i przy różnych prędkościach inaczej.Dlatego pytałem wyżej:

 czy buczy jednakowo na wszystkich biegach? i czy z zwiększaniem prędkości zmienia się intensywność dźwięku

Co do przebiegu,wierzysz że to autko sprowadzone ma 65kkm? Czy to zweryfikowałeś?(odczyt ze sterownika,aso,itp?) 90% sprowadzanych  aut , ma cofnięte liczniki.Reszta po zalaniu dużych dzwonach.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tarcza sprzęgła. Może któraś ze sprężyn tłumiących poszła i teraz o coś wadzi. Sprzęgło bardziej daje znać o sobie pod obciążeniem - czyli z zapiętym biegiem. Zaciągnij ręczny, zapnij czwarty bieg i spróbuj delikatnie ruszyć. Jeżeli silnik zacznie "przygasać" i nic nie będzie słychać, to sprzęgło raczej jest ok. Jeżli silnik nie będzie przygasał i odgłosy się pojawią, to może (nie musi) być sprzęgło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

chyba zlokalizowałem przyczynę tego "turkotania" - poduszka silnika , znalazłem na sieci:

 

http://www.autoparto.pl/poduszka-silnika-nissan-note-2010-e11-1-6-16v-hr16,24034,p.html

 

pytanie czy do 1.5 dci jest inna - w opisie na stronie wskazany jest silnik beznynowy, rocznik ten sam :)

 

może ktoś podpowie gdzie najlepiej zamówić (najkorzystniej).

 

U mnie ta łapa nromalnie sidzi - od góry mozna wcisnąć palca, zaś u dołu splaszczona :(.

 

dołączam foty :)

 


Hej ponownie

czy ktoś wymieniał tę poduszkę samodzielnie ?

czy lepiej podjechać do mechaniora - wygląda na małoskomplikowany zabieg. . .

post-76837-0-60259600-1383682389_thumb.jpg

post-76837-0-62499700-1383682430_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o poduszki.jak i inne elementy gumowo/metalowe jest złota zasada.Nie kupuj używki,kup nową,moja po wymianie wyglądała idealnie,a waliła że hoho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w note, ale w niektórych modelach trzeba pilnować położenia silnika (przynajmniej w aso reno tak zeznawali :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze - oryginał to 800 zł.

nr katalogowy : 11210-AY60A.

Zamienników brak :(

znalazłem na sieci niemal identycznie wyglądające poduszki od reno megane II i scenica II - tu wybór zamienników jest spory , no i cena - od 100 zł w zwyż.

pytanie tylko, czy będzie dobra ?? - ma ktoś jakieś doświadczenie ??

 

http://allegro.pl/poduszka-silnika-renault-megane-ii-1-5dci-1-5-dci-i3641506243.html

lub:

http://www.bazarek.pl/searchx.php/fraza,renault+megane+ii+poduszka+silnika+1.5+dci

4638maly.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mejla do marilu, może oni coś poradzą, bo mają dojścia do wielu zamienników i wiedża co wsadzić:

marilserwis@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki was79 :)

znalazł gość w cenie 570 złociszy, nadal szukam :)

intryguje mnie uzycie z renówki - wszak dźwigać bedzie ten sam motor - w tym samym miejscu podparcie, mogą otwory na śróby ino niepasować :(, ale to raczej nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź na jakiś szrot i przypasuj wzrokowo czy się czymś różnią.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się znaleźć w jedynym sklepie : https://www.4cars.pl/ za rozsądne pieniądze

HUTCHINSON - 586298

część markowana jest do Nissana Micra , doczytałem sie jednak, że jest kompatybilna z Note.

czekam na dostawę we wtorek , podejdę samodzielnie do jej wymiany

o wynikach napiszę


Witam,

Diagnoza z poduszką silnika okazała się być traną, wczoraj poduszka dotarła i samodzielnie wymieniona (niech szlag trafi ciasnotę).

Stukanie / turkotanie / buczenie umilkło :) , większej radości nie mogłem sobie sprawić.

Różnica na części firmy Hutchinson względem mojej oryginalnej polega na usunięciu szlifierką opisów numerów katalogowych na czarnej osłnie i zamalowaniu czarną gumową farbą.

cała reszta identyczna. podczas wymiany doszedłem do wniosku że zamiennik z Renault mógł nie pasować, ten aluminiowy trzpień (widoczny na wyżej załączonym obrazku) różni sie od tego co zamówiłem, jest jakby mniejszy.

Zatem część od Micry okazała się być idealną.

Wątek zamknięty.

dzęiki za Wasze zainteresowanie i porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...