Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] OPONY ZIMOWE / koła - wszystko na temat połączone


Astistan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartek9108

Korygujesz... doczepiasz się o "lód" jakimiś teoriami o kolcach nie mając pojęcia o pracy gumy na lodzie... doczepiasz się o to że podałem dwie marki i jeden model.... -.- ułatwiłem sobie życie żeby nie napisać źle nazw a nie chciało mi się wracać do poprzedniej strony. Internet w telefonie nie działa jak w komputerze ;/ A co do tego czytania... to się odnosiło tylko i wyłącznie do Twojego posta ;)

 

Co jeszcze dodam do tematu to Dunlopy zuzywały się najwolniej, za to najszybciej na nich było widać oznaki starzenia, 4 lata i miały dość mocne pęknięcia na obwodzie. Miałem do czynienia z Dunlopami i o ile rozumiem że mogą pękać letnie na szerokim naciągu na naszych koleinach, o tyle nie rozumiem żeby 185/65 czy 205/55 (zimowe) normalnie założone tak szybko pękały, rozumiem jeszcze jakąś partię, ale 3 komplety 4 lata z rzędu to trochę przesada. Gdyby nie duże przebiegi to podejrzewam że opony niedługo przestałyby trzymać ciśnienie, pojawiło by się bicie aż w końcu nadawałyby się na wyrzucenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wobec tego zmienia to postać rzeczy odrobinę.

 

Opona ma wyższy profil, czyli jej boczna część jest wyższa. A skoro jest wyższa, to więcej gumy ma możliwość się uginać na boki. Efektem może być wrażenie że auto stało się bardziej miękkie, bardziej podatne ma pływanie po drodze.

 

Do tego błędne będą wskazania prędkościomierza. Jadąc licznikowe 100 km/h, w rzeczywistości prędkość będzie wynosić około 3 km/h więcej.


No i może się pojawić ocieranie. Preston pisał że mu nie ocierało, ale On miał 215/55.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w P12 nie ma zbyt dużego marginesu na zakładanie szerszych opon. Chyba że dobierze się odpowiednio felgę. Są auta gdzie można bezkarnie zakładać co popadnie. P12 nie jest jednym z nich.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zamierzam w niedługim czasie zakupić opony zimowe do Primery P12 w rozmiarze 205/60/R16 gdyż obecny komplet zimowy (Continentale) jest już dosyć zużyty. Zastanawiam się nad powtórnym zakupem Conti ale słyszy się opinie że teraz jakość u nich nie najlepsza i jest dużo reklamacji.

Od opony oczekuję żeby była dobra a oprócz tego cicha gdyż na tym punkcie jestem wyczulony (w autku jest cicho, nic nie skrzypi) i nie chcę żeby opony dodawały niepotrzebny hałas

Mam kilka typów opon a mianowicie:

Nokian WR D4
Pirelli SottoZero 2
Continental ContiWinterContact TS830 P (??????)
Uniroyal MS Plus 77

a może zakupić tańsze np. Sava Eskimo HP2 - bo zimy u nas coraz łagodniejsze i krótsze?

Koledzy jakie zimówki byście polecili i dlaczego?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam semprity speed grip 2 205/60/16 96H. Podobno jeździ na nich austryjacka policja. Złego słowa o nich powiedziec nie moge, trzymaja sie drogi w zadawalającym mnie stopniu i nie hałasują jak moje letnie (wyząbkowane) fuldy :) A skusiła mnie cena bo w 2015 roku kupiłem nowe opony z 2014 roku w cene 150 zł sztuka (normalna cena okolo 300 zł). Co do wymienionych powyzej rozważałem zakup Uniroyal MS Plus 77.

 

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam semprity speed grip 2 205/60/16 96H. .... 2015 roku kupiłem nowe opony z 2014 roku w cene 150 zł sztuka ...

 

 

gdzie tak tanio kupiłeś, możesz napisać na PW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jakim masz wymiarze letnie ? bo jeśli używasz 205 lato to 195 na zimę

 

Oczywiście przy zachowaniu zasady ze jednak po śniegu latamy choć masz dosyć ciężkie auto to i 205 może być dobre .

 

warto poczytać opinie bo jedna zimówka jednej firmy dobrej będzie robione pod dany kraj ,,,

 

Np ja miałem Yokohamę która była dosyć uniwersalna nawet w lecie niewiele jej się złego działo .

 

i najważniejsze jest to jak daleko latasz w zimie ? czy robisz spore trasy po szybkich drogach czy delikatna jazda po mieście ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jakim masz wymiarze letnie ? bo jeśli używasz 205 lato to 195 na zimę

 

Oczywiście przy zachowaniu zasady ze jednak po śniegu latamy choć masz dosyć ciężkie auto to i 205 może być dobre .

 

warto poczytać opinie bo jedna zimówka jednej firmy dobrej będzie robione pod dany kraj ,,,

 

Np ja miałem Yokohamę która była dosyć uniwersalna nawet w lecie niewiele jej się złego działo .

 

i najważniejsze jest to jak daleko latasz w zimie ? czy robisz spore trasy po szybkich drogach czy delikatna jazda po mieście ...

 

 

letnie są 215/50/R17, zimą kilka razy w trasy do 700km w jedną stronę (jak tylko się da to po szybkich drogach), pozostałe

to przeważnie jazda po mieście (aglomeracji) i trochę poza miastem (odległości do100km), Yokohamy też biorę pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokiany rzeczywiście są dobrze. W  końcu to klasa premium nie ma się co dziwić. Nie należą wprawdzie do najtańszych, ale ktoś kto je zakupi, powinien być zadowolony. Dobre i wbrew pozorom nie takie drogie są opony Firestone Winterhawko 2 EVO. Klasa średnia, ale dla kogoś kto będzie ich używał do standardowych przebiegów w zupełności wystarczą.

Specyfikację można znaleźć np tutaj: http://www.oponeo.pl/model-opony/firestone-winterhawk-2-evo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nokian to raczej cenowo klasa średnia, nawet średnio-niska natomiast klasa premium. Nie są aż tak drogie, w porównaniu np do Conti, Pirelli czy Michelin

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodatkowo mogę hankook polecić. Co do ścieralności, to na pewno wg moich doświadczeń wygrywa bf goodrich g force winter

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Co do ścieralności, to na pewno wg moich doświadczeń wygrywa bf goodrich g force winter

 

 

spojrzałem że producent daje na nie 10 lat gwarancji, konkurencja ta najbardziej znana nie więcej niż 5 lat,

to ciekawe - mają jakąś specjalną mieszankę gumową? a jak u nich  z prowadzeniem i głośnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są świetne opony. Kupiłem nowy komplet ja zimę ale z problemów finansowych musiałem jeździć też na nich w lato. Przejezdzilem w sumie 3 lata na nich. W śniegu są super, na mokrym gorzej jak to zimowka. Są ciche. Po 3 latach zima lato może 3mm zużycia. Na śniegu sprawdzałem ze znajomym. Ten sam samochód tyle że ja miałem BF a kolega Kleber. Jego musieliśmy pchać a mój wyjechał o własnych siłach.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są świetne opony. Kupiłem nowy komplet ja zimę ale z problemów finansowych musiałem jeździć też na nich w lato. Przejezdzilem w sumie 3 lata na nich. W śniegu są super, na mokrym gorzej jak to zimowka. Są ciche. Po 3 latach zima lato może 3mm zużycia. Na śniegu sprawdzałem ze znajomym. Ten sam samochód tyle że ja miałem BF a kolega Kleber. Jego musieliśmy pchać a mój wyjechał o własnych siłach.

 

 

cena jak widziałem na oponeo też jest dobra, faktycznie opony warte zastanowienia, na pewno będę brał je pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam ...czytam i moim zdaniem wystarcza sredniej klasy opony 205 i jesli nie jestes jakims Tommym Makkinenenem to spokojnie sobie poradzisz .kiedys mialem MIcheliny  2 razy ....pirrelli 1 teraz mam Debice frigo 2 zona ma Kormorany i nie widze zbytnio zadnego minusa ...BYLE BY BYLY NOWE!!!! no chyba ze jestes bYznesMeNem w p12 to prosze bardzo ;) ale wiedz ze nawet jak kupisz pirreli ...Michelin  Nokian ...super wduper snow i wow to jak nie bedziesz ostrożny to Cie wyprowadzi jak osła na lodzie i nic nie pomoze !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam ...czytam i moim zdaniem wystarcza sredniej klasy opony 205 i jesli nie jestes jakims Tommym Makkinenenem to spokojnie sobie poradzisz .kiedys mialem MIcheliny  2 razy ....pirrelli 1 teraz mam Debice frigo 2 zona ma Kormorany i nie widze zbytnio zadnego minusa ...BYLE BY BYLY NOWE!!!! ...

 

crazykill z tego co napisałeś to pomiędzy oponami różnych producentów nie widzisz istotnych róźnic  ja jednak je widzę

nie mam zamiaru szaleć w zimie ale też nie mam zamiaru jeździć "na emeryta" bo wtedy to faktycznie byle jaka opona wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o emeryta tylko jak bedzie lod to juz nic nie zrobisz .widze istotna różnice cena i halas nie mowiac juz o scieralnosci pirreli w tej kwesti to najwiekszy szrot dlatego ze sa mieciutkie i troszke lepiej trzymaja ale czy warto dawac za opne 300 zeta i wiecej? jezeli uważasz ze tak twoja sprawa ja tylko staram sie wybierac cena----jakosc nie tanie i drogie bo nie bede przeplacal za ladny bieżnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...