Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Żarówka postojowa W5W


Moby7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy stosując zamiennik w postaci led postojówki z przodu elektronika Nota nie będzie odbierała ją jako brak żarówki?

 

 

Ma ktoś może wiedzę czy można zastosować jako postojowki niebeskie żarówki?

Edytowane przez Moby7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale muszą to być odpowiednie żarówki LED. Różnie je oznaczają - albo CANBUS albo error free. Poza tym żarówki LED w 99% nie są homologowane. Wkłądając je do przednich reflektórw w miejsce postojówek będzie wtopa na przeglądzie (jeżeli diagnista będzie rzetelny) albo przy kontoli policji (tzw. policjant upierdliwy szczególarz). W5W LED z homologacją robi Philips. Ale koszt kompletu dwóch takich żaróweczek oscyluje w granicach 50 - 90 PLN w zalezności od modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria teorią ale Ranger ma rację.Czytałem w jakiejś gazecie motoryzacyjnej że w przypadku kolizji bądż wypadku kto ma kasę na biegłego rzeczoznawcę, wynajmuje go a ten wyciągnie wszystko z samochodu sprawcy.Że ma za szerokie opony inne niż zaleca producent że żarówki ledowe bez homologacji,że nakładki na pedałach są metalowe zamiast gumowych i mnóstwo innych rzeczy, na które nikt na codzień nie zwraca uwagi a w razie wypadku mogą delikwenta pogrążyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moby,mam W5W ledowe Białe.Niebieskie nie polecałbym ze względu na mundurowych.

Właśnie wróciłem z targowiska z Dąbrowy Górniczej i widziałem jak niebiescy doczepili sie do gościa z Lubelską rejestrację ,miał oświetlenie tablicy niebieskimi ledami.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy nie warto dopłacić i kupić wspomniane Philipsy. Na fotach widziałem, że bardzo ładnie świecą. Mają homologację a i efekt bardzo fajny. Wydać 20 PLN na dyskusyjną jakość a 50 PLN na potwierdzoną, to chyba nie taka straszna różnica dla portfela. Widziałem też dobre ledy W5W zamontowane w lampkach podświetlenia wnętrza. Też bardzo fajny efekt i białe światło :). Problemem może być to, że z przodu i z tyłu trzeba zainstalować 4 takie ledy a to już pęka 100 PLN ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co,jest to tak mizerna część,że zwykła no name W5W led z powodzeniem bądzie świecić na pewno dłużej niż zarnikowa.U mnie już są takie z targu po prostu ponad dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z tymi przepisami? Jeśli Osram, Philips niebieskie ma homologacje to można je stosować?

 

W sumie często się zdarza że ludzie maja pomontowane światła led a świecą jak na choince, szczególnie te do jazdy dziennej potrafią tak świecić. Albo ledwo je widać, często migoczą i świeci tylko jedno światło.  Nie widziałem jeszcze żeby kogoś za tak świecące światła zatrzymywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne "kolorowe" nie mają homologacji. Nowość Philipsa - (ale to żarówki żarnikowe) mają wprawdzie kolorowe zabarwienie, które koloryzuje odbłyśnik reflektora ale mimo wszystko świecą na biało.

 

Co do różnych ledów wynalazków - cóż, często policja jednak olewa temat mając nadzieję, że diagności zrobią robotę. A z diagnostami jest różnie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie światła zarezerwowane są dla pojazdów uprzywilejowanych. Przepisy określają, że "światło w samochodzie ma mieć barwę białą lub żółtą selektywną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie koledzy po części wszyscy rację. Można auto upiększać  według  "widzi mi się". Mamy też to w naturze, że przepisy przepisami , ale ja wiem lepiej. Póki co nasze miśki nie zwracają na to uwagę. Ale może nadejść taki czas, że trzeba będzie wyciągać te choinki z samochodu. Podzielam opinie rangera i nissana, że jak już mamy ochotę na innowację to raczej części homologowane. Chyba , że są to gadżety nie wpływające na bezpieczeństwo jazdy. Sam z racji, że zainstalowałem ledy do jazdy dziennej przyglądam się innym furmankom. Marnie to wygląda w niektórych przypadkach. Jakieś ledwo widoczne niebieskawe bździdła. Bardzo często bez zachowania odstępu 600 mm. Jazda w dzień pochmurny i deszczowy itp. Prawda jest też taka, że mamy fantazję i chce się wyróżniać :thumbsup:

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger,zgadzam się.

Moby,owszem te żaróweczki są niebieskie(lub nawet srebrne,bo takie też miałem)ale dają jasną białą barwę światła.Zrobisz jak zechcesz,przecież my nikogo za rękę nie trzymamy.Ale tak jak wcześniej kolega pisał,tylko biała lub żółta selektywna


A!!! Przypomniało mi się pewne zdarzenie sprzed lat :D

Jeździłem w tedy Ładą 2107 i w taki jak dzisiejszy dzień jechałem wieczorem,ruch bardzo mały,wycieraczki pracowały intensywnie,z naprzeciwka wyłoniło mi sie światło,dość słabe i pojedyncze,myślę sobie motocykl-spoko!Jakie było moje zdziwienie kiedy tuż przed mijaniem nagle zobaczyłem że z naprzeciwka jedzie...Syrena,! Ciary na plecach i błyskawiczny skręt w bok,bo było by puk!Syrenka jechała sobie środkiem,a świeciło jej tylko prawe światło.Byłem dość mokry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do świateł postojowych można śmiało zastosować żarówki Philips BlueVision Ultra, emitują najbardziej białe światło przy 3400 K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie one dość szybko padały,ale świeciły ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że każdy z Nas może na przegląd wymienić żarówki normalne, a po przeglądzie znowu założyć ledowe bez homologacji. I nie jestem zwolenikiem zakładania tego czego nie wolno i jeszcze bez homologacji. Ogólnie mam znajomego policjanta i opowiadał sytuację, że gość założył sobie naklejane na lusterka kierunkowskazy i podczas kontroli niestety musiał je zrywać, gdyż nie miały homologacji. Podobnie sprawa wgląda z paskami ledowymi do jazdy dziennej - widziałem już takie rozwiązania, że ktoś samoprzylepny paseczek "kuchennego" oświetlenia przykleił do zderzaka - straszne to jest, nie widać samochodu, a oszczędność raczej znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu od spalenia się pierwszej zarowki spalila mi się tez druga postojówka. Pojechalem kupiłem zwykle, swiecily rownym swiatlem. dzisiaj patrze a jedna z nich jakby słabiej swieci. Wyciagnalem obydwie i sprawdziłem czy czasem nie sa zle umocowane. Zamocowane były w porządku ale ta słabiej swiecaca a dokładnie jej klosz szklany zrobil się lustrzany, ta druga dalej jest przejrzysta. Wczesniej obydwie były przezroczyste. 

 

Tak się teraz zastanawiam czy winna jest wadliwa żarówka czy cos jest nie tak w układzie Nota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje postojówki (jak i inne żarówki) świecą od nowości - od 2010 ;). Zatem wad fabrycznych, czy seryjnych raczej bym się nie doszukiwał. Widać trafileś na wadliwą - to się zdarza, szczególnie często w przypadku żarówek kupionych w supermarketach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje postojówki (jak i inne żarówki) świecą od nowości - od 2010 ;). Zatem wad fabrycznych, czy seryjnych raczej bym się nie doszukiwał. Widać trafileś na wadliwą - to się zdarza, szczególnie często w przypadku żarówek kupionych w supermarketach.

te akurat kupiłem w salonie fiata

 

a oryginaly swiecily od 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moby7

zakładaj żarówki PHILIPS-a o których pisałem wcześniej, są niedrogie (10 PLN komplet), posiadają homologację i dają zadowalający efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jaki "zadowalający" efekt mają dawać żaróweczki postojowe W5W. One mają coś rozświetlać? Poprawiać jakąś widoczność? Proszę mnie oświecić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różnice w świeceniu W5W. Jedną świecą naprawdę fajnie inne ledwo, ledwo ;). Nikt się nie wbija w ten temat, bo kto używa postojówek ? ;). A ich efekt świecenia niknie przy głównych reflektorach - przynajmniej w NOTE. Nie zmienia to jednak faktu, że żarówki Philips to zawsze dobry wybór :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jaki "zadowalający" efekt mają dawać żaróweczki postojowe W5W. One mają coś rozświetlać? Poprawiać jakąś widoczność? Proszę mnie oświecić :)

 

Czytaj ze zrozumieniem to co piszą inni to wówczas będziesz wiedział o co chodzi i unikniesz konieczności "oświecania" Cię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...