Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Żarówka postojowa W5W


Moby7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytaj ze zrozumieniem to co piszą inni to wówczas będziesz wiedział o co chodzi i unikniesz konieczności "oświecania" Cię

Przeczytałem Fazzi, przeczytałem lecz wciąż nie znalazłem w tym wątku odpowiedzi na moje pytanie : "co dają inne czytaj droższe żarówki w5w" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to że, jeśli chcesz żeby żarówki postojowe emitowały światło barwy białej to żarówki Philips BlueVision Ultra spełniają ten warunek i dlatego są droższe niż standardowe żarówki W5W

Edytowane przez Fazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dajcie już spokój ;). Żarówki W5W  świecące na biało to i  tak w NOTE sprawa dyskusyjna, ponieważ w większości przypadków "klosze" postojówek mają niebieskawe zabarwienie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozwiązanie na te problemy od kilkunastu postów :) załóżcie zwykłe W5W i sprawa rozwiązana :devil: :devil: :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do tego dążyłem El_DIablo :D ale nikt mnie nie chciał słuchać ;)

Edytowane przez graphia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zwykła żarówka w5w świeci kolorem żółtym co doprowadza mnie do wymiotów ;-).

Philips blue vision kapkę lepiej ale do białego daaaleko.

Osram cool blue prawie biały ale światła mało.

A tak świeci Philips w5w T10 5W Led  II generacji czarny cokół 4000k.

Oczywiście ten Led będzie świecić w każdej lampie inaczej, ale w Tiidzie nie nikną jak zapalam  mijania- H4 ksenon GE mega light 120%.

Mają moc te w5w .

 

 

 

 

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie cena też solidna... Jak znam Philipsa to pewnie conajmniej 50 PLN za komplet.

 

Żeby tylko ja widziałem za 65zł :-) plus do tego przesyłka i za to można kupić tonę W5W :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko ja widziałem za 65zł :-) plus do tego przesyłka i za to można kupić tonę W5W :devil:

No właśnie..... jestem dokładnie tego samego zdania..... :) Ale to dobrze świadczy o Notku i Tiidzie.... Nie ma co przy niej robić, to chociaż w żaróweczki zainwestuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49zł 4000k a 65zł 6000k  w hurtowni elektrycznej.

Policja się nie czepia.

Wystrzegajcie się tylko 6000k bo tak walą niebieską poświatą ze policja jak cupnie to zabiorą dowód rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jestem zdania, że jak ma świecić jaśniej o lepiej dodatkowe oświetlenie założyć :devil:

 

  :) Ale to dobrze świadczy o Notku i Tiidzie.... Nie ma co przy niej robić, to chociaż w żaróweczki zainwestuję :)

No ja ostatnio trochę porobiłem, więc nie mogę tego stwierdzić, że nie ma co robić, a jeszcze mi zostało trochę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El diablo dodatkowe oświetlenie to tylko DRL można założyć ;-).

Bo jak bym sobie tak dołożył jakieś dalekosiężne Helli to przeglądu chyba by nie przeszedł.. 

Bo sprawdzają teraz ilość świateł i przebieg i spaliny i cholera wie co jeszcze ................

To nie piękne czasy Fiata 125  i poloneza że ludzie mieli baty świetlne a nie światła ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś doświadczenie z tego typu wynalazkami. W 206-tce "posmakowałem" jako postojowe/pozycyjne zarówno tradycyjnych 5w5 Philips Blue (z homologacją) jak i LED no-name firmowanych przez Jacky (czyt. Made in China, bez homologacji). Powiem tak...nie polecam. Pierwsze Philips może i dają przyzwoite światło białe, ale czas świecenia w porównaniu ze std żarówkami to 1/3 więc nie warto...a cena ciut wyższa niż tradycyjne. Natomiast drugie to już całkowita porażka...może 2-3 tygodnie świeciły, kupiłem kolejny set by uzupełnić spaloną...podobnie! Poza tym jak żarówka się wypalała to mrugała jak "stroboskop" co bardzo rzucało się w oczy...Tragedia! Cenowo led też kapkę droższy więc moja się z sensem montowanie tych wynalazków wg mnie. Pomijając fakt nie raz trudnego dojścia do żarówek...Hmmm. To moje zdanie na ten temat. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mruganie diody Led oznacza rychły koniec diody,też kupowałem chińskie ledy i tak kończyły ale to w N16.

Dlatego teraz dodają rezystor i radiatory do diody.

Konstrukcja W5W T10 4000k, te które mam teraz  jest  wewnątrz rezystor, a obudowa robi za radiator .

W tej firmie mam gwarancje,pod warunkiem zarejestrowania produktu na stronie producenta  na swoje dane.

Jeśli się coś stanie wysyłam na reklamacje, to oni mają problem nie ja, wysyłają nowe dzwoniłem pytałem z ciekawości. 

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo już jeździsz na tych led-ach Philipsa? Ile km prejechałeś...wiadomo czas czasem, a przebieg przebiegiem. Nie myślę o Note, ale w Clio III wymiana żarówek jest tragiczna i może bym tam takie cudo wsadził by miał spokój na jakiś czas. Wiadomo koszty większe, ale spokój z wymianą by był...a jest tam mega utrudniona wymiana. Ok. 50zł/set w porównaniu z tradycyjnymi Philipsami...5zł/set. 10 razy droższe, ale może się kalkuluje...Hmmm! Chodzi mi o długość świecenia, a nie o kolor czy moc. Mijania h7 wsadziłem Hella Long Life i przyznam, że na razie świecą (mówię o Clio)...a tu też patrzyłem na żywotność. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dwie pary, przód- tył (tablica rej) w styczniu tego roku .

W środku samochodu, oświetlenie mam zmienione na C5W 4000k i tam świecą niesamowicie mocno 

Nie zaobserwowałem nic niepokojącego działają ok

Kolor według przepisów ma być biały one świeca na biało, bez poświaty niebieskiego

Tylko trzeba uważać gdzie je się instaluje, jeśli zaraz koło H4 czy H7 to mogą się stopić 

Te ledy mogą pracować w temperaturze max + 65 C.

​Aby diody ładnie świeciły muszą świecić w odbłyśnik inaczej efektu nie będzie.

W tidzie jest bardzo przemyślany odbłyśnik co potęguje efekt świetlny .

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziękuję za info. W Clio postojówka jest nieco odsunięta od h7...więc powinno być ok. Ale powiadasz, że mogą stopić żarówkę? Hmmm. To czy to jest bezpieczne? Żeby jakiegoś dziadostwa sobie nie narobić...reflektory mam w stanie idealnym więc szkoda by było je zniszczyć. Co do odbłyśnika...nie przyglądałem się aż tak dokładnie gdzie świecą owe postojówki...muszę zerknąć. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym nie ryzykował, jeśli postój jest koło H7 czy H4 ,a jak się stopi?

4000k wytrzymuje + 65 C 

6000k wytrzymuje +105 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...