Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Łupanie przy ruszaniu, ale po wciśnięciu sprzęgła


motest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem, a właściwie niepokojącą (dźwiękowo) sytuację z napędem. Otóż podczas ruszania na zimnym silniku przy rozpędzaniu auta z 1 na 2, 2 na 3 pojawia się dźwięk jak łupanie, miarowe (zależne od obrotów) stukanie. Znikał z reguły przy przejechaniu kilkuset metrów (po zatrzymaniu na pierwszych światłach już nie był słyszalny).

 

Zgłaszałem w serwisie i sugerowali hamulec ręczny, że szczęki mogą nie zawsze odpuszczać itp. Niby przeczyścili, ale wciąż to się pojawia.

 

Niedawno podczas parkowania na bardzo nierównym parkingu ziemnym zauważyłem jeszcze jeden symptom - przy podjeżdzaniu pod nierówność na wyższych obrotach na wstecznym i wciśnięciu sprzęgła pojawił się ten sam dźwięk łupania, jak przy rozpędzaniu auta. To sugeruje, że nie jest to żaden element jezdny, tylko coś z napędem, sprzęgłem, skrzynią, hgw.

 

Czy spotkaliście się z podobnym problemem?

 

Będę wdzięczny za sugestię co sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem, a właściwie niepokojącą (dźwiękowo) sytuację z napędem. Otóż podczas ruszania na zimnym silniku przy rozpędzaniu auta z 1 na 2, 2 na 3 pojawia się dźwięk jak łupanie, miarowe (zależne od obrotów) stukanie. Znikał z reguły przy przejechaniu kilkuset metrów (po zatrzymaniu na pierwszych światłach już nie był słyszalny).

 

Zgłaszałem w serwisie i sugerowali hamulec ręczny, że szczęki mogą nie zawsze odpuszczać itp. Niby przeczyścili, ale wciąż to się pojawia.

 

Niedawno podczas parkowania na bardzo nierównym parkingu ziemnym zauważyłem jeszcze jeden symptom - przy podjeżdzaniu pod nierówność na wyższych obrotach na wstecznym i wciśnięciu sprzęgła pojawił się ten sam dźwięk łupania, jak przy rozpędzaniu auta. To sugeruje, że nie jest to żaden element jezdny, tylko coś z napędem, sprzęgłem, skrzynią, hgw.

 

Czy spotkaliście się z podobnym problemem?

 

Będę wdzięczny za sugestię co sprawdzać.

 

A czy przypadkiem nie chodzi tutaj o "uzbrajanie się" ABS-u ?

Ja też tak mam, ale to się dzieje, tylko za pierwszym przyspieszeniem po uruchomieniu silnika (i to własnie zazwyczaj zimnego). Generalnie TTTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Też myślałem, że to coś związane z ABS, ale zaniepokoiło mnie to, że na parkingu, gdy zatrzymałem pojazd wciskając sprzęgło i hamulec to "łupanie" dalej miało miejsce. Po chwili ustąpiło itd. ale sam fakt mnie zaniepokoił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tylko na zimnym ,to może napinacz łańcucha/łańcuch. Sprawdż też górne mocowanie(łapa) silnika po prawej stronie(lewej stojąc przodem do silnika) Spróbuj ją dokręcić. W sumie musisz dojść skąd dźwięk no i określenie "łupanie" mało precyzyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za podpowiedzi. W sobotę 8.02. jadę do ASO (gwarancja), żeby to zidentyfikowali. Dam znać co wyszło:

1. poduszka/wieszak wydechu

2. napinacz 

3. sprzęgło klimy

4. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...