Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

po deszczu kałuża na dywaniku pasażera


siara74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów ,jak w temacie ,po deszczu nocny postój , na dywanik pasażera spływa stróżka wody , gdzie może przeciekac ,demontowałem jakiś czas temu ramiona wycieraczek do regeneracji mocowań -może coś żle poskładałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejnym miejscem gdzie może wchodzić woda moze byc plastyk pod podszybiem który sluży do ustawienia szyby po wymianie podtrzymujący 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź, czy jak włączysz dmuchawę, to wtedy leci woda mocniej po dywaniku. Może w podszybiu zatkały się odpływy. W podszybiu jest otwór, z którym od dołu łaczy się chwyt powietrza dmuchawy. Posiada taki metalowy wypust/kołnierz, który zabezpiecza w pewnym stopniu przed dostaniem się tam wody. Jesli odpływy sie zatkały to woda zwyczajnie sie przeleje do dmuchawy i dalej na dywanik. Może też być opcja, że posiadasz przerobionego anglika i ktoś wyciął otwór na dmuchawę, a nie dorobił lub nie przespawał tego kołnierza. Bo niestety przy przekładce z anglika oprócz ściany grodziowej, znacznej ingerencji wymaga całe podszybie, przy czym jesli ktoś zrobi to byle jak zostaje sporo dziur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem przy intensywnych deszczach kapie na dywanik pasażera. Głownie to siędzieje jak autko jest pochylone w kierunku podjazdu. Pytanie czy uszczekla szyby przepuszcza czy ktryś z kanalików odpływowych jest przypchany ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dochodziłem długo do tego rozebrałem wentylator podszybie, lalem wodą i swieciłęm latarką w środku i stwierdziłem że woda wchodzi przez plastyk regulacji szyby czołowej ,zasmarowałem silikonem i spokój należy zobaczyć także dekielek pod którym też jest uszczelka  .Ogółnie każdy otwór po stronie wentylatora jest przelotowy i wszedzie może wchodzić woda nawet na uszczelnianiu masą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hej-u mnie było podobnie :( już chciałem wycinać szybę ale metodą prób znalazłem przyczynę.

1.zatkane odpływy od szyber dachu

2.kanały odpływowe podszybia-czyste

3.klapki zamykające podszybie(takie na 4 śrubki ) posiadają uszczeleczki. Ja je po naprawie wycieraczek wyrzuciłem i okazało się że woda tamtędy wpływała na wentylator i do środka. Dociąłem uszczelki, sylikon i problem z głowy(mija pół roku i żadnej kropelki). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...