Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Wycieraczki chodzą cały czas oraz po włączeniu świateł chodzi spryskiwacz od reflektorów


CeX91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :)

Na forum jestem już jakiś czas ale jest to mój pierwszy temat.

Posiadam Nissan Primere P12 1.8 benzynę 2002r. Problem jest dość nie typowy ;/ Otóż od jakiegoś czasu cały czas chodzą mi wycieraczki (miał to być banalny problem) i można je tylko wyłączyć wyjmując bezpiecznik lub klinując np. kartką papieru. Dodatkowo zawsze po włączeniu świateł pozycyjnych wyjeżdżają mi spryskiwacze od reflektorów . Problem jest na tyle ciężki że spryskiwacze też chodzą podczas jazdy i można je wyłączyć tylko wyjmując przekaźnik z pod maski. Do tej pory byłem na badaniu komputerowym w serwisie (które nic nie wykryło) i wymieniłem manetkę od wycieraczek ( bez poprawy).

Mam pytanie do wszystkich forumowiczów: Co mogło nawalić i zrobić taki problem? :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

A wiązka w zwijaku ? sprawdzałeś ?

Nie sprawdzałem. A kolega może powiedzieć jak ją sprawdzić? Koło kolumny kierowniczej mam puszczoną wiązkę z manetki od świateł i od wycieraczek w peszlu i też za bardzo nie mam jak do niej się dostać ;/

Witam ponownie. Auto jest po dokładnej diagnozie i są dwie możliwości: albo dwie manetki są popsute lub został uszkodzony BCM. Moje pytanie jest następujące: jak można sprawdzić sprawność BCM-a i ile wynosiłby koszt ew. naprawy tego modułu?

Problem został rozwiązany  :devil:  Dzisiaj przejrzałem instalację od manetki wycieraczek. Najprawdopodobniej zaśniedział któryś z pinów w wtyczce :) Po przeczyszczeniu wtyczki objawy ustąpiły :) Dzięki za podpowiedź i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...