Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Transmiter - czy wyjmować z gniazda?


Skyller

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....  mam banalne pytanie do Was Koledzy Fachowcy - ale proszę o odpowiedź  :)  , bo jestem w "kropce" i bez Waszej rady ani rusz...

Otóż -  czy takie ustrojstwo jak transmiter pobiera "prąd" z akumulatora gdy auto jest zagaszone   :blush:  ?

Czy należy go wyciągać  przy dłuższym postoju lub na noc , czy nie trzeba ?

Będę wdzięczna za odpowiedź i z góry serdecznie dziękuję  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Ja zawsze odbiorniki wyciągam dla "świętego spokoju"
Niby nie trzeba i nie powinno się nic dziać ale taki mam nawyk :)
Zawsze dodatkowe jak ładowarka do telefonu czy GPS,  ida do schowka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się Aneta wypowiem.

W/g mnie wszystko zależy jak masz podpięte zasilanie pod zapalniczkę. Jesli po wyjęci kluczyka ze stacyjki nadal jest napięcie w zapalniczce i można podłączyć jakiś sprzęt, to lepiej dla bezpieczeństwa taki transmiter wyjmować.

Ja akurat w przodzie w zapalniczce nie mam napięcia po wyłączeniu stacyjki natomiast w gnieździe tylnym, napięcie mam zawsze.

Dlatego w przodzie zostawiam podłączony sprzęt. To również uzależnione jest od tego jaki sprzęt, bo np. CB nie bedę podłączał aby nie rzucał się w oczy.

 

Już tak przy okazji. Właśnie zakupiłem też tak na próbę taki oto za grosze transmiter http://allegro.pl/show_item.php?item=3868324388.

Zależało mi bardziej na zestawie głośnomówiącym i jakoś się sprawuje. Dla mnie jest ok.

Jedyną wadą którą teraz zauważyłem, to trzeba do rozmowy i słyszenia rozmówcy w głośnikach, trochę "podkęcić" siłę głosu. Mam na myśli to, że grana muzyka jest głośniejsza niż rozmowa przez bluetooth. Podczas odtwarzanej muzyki, gdy zadzwoni telefon, to muzyka się rozłącza, lecz jak wspomniałem muszę podnieść siłę głosu aby było słychać rozmówcę w głośnikach i ponownie z ciszać gdy zakończę rozmowę, gdyż muzyka daje wtedy po uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź transmiter przy wyjętym kluczyku i sprawdź czy działa, jak nie to nie musisz go wyjmować bo nie ma prądu bez kluczyka, jak działa to wyjąć warto bo raz że jakiś prąd pobiera a dwa jeżeli to jakiś chińczyk to możesz ryzykować że zrobi się jakieś zwarcie czy inny pożar (chińska tania elektronika tylko pod nadzorem powinna pracować). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku - ja kupiłam takiego "grajka"   http://allegro.pl/tr90-transmiter-fm-lcd-sd-mmc-usb-eq-pilot-wawa-i3812333391.html

Proponowałeś chyba  go komuś tutaj  :) i powiem Ci ,że daje radę ... jak się wrzuci pliki w dobrej jakości - to dźwięk porównywalny do tego "prosto z radia"  -  jestem zadowolona , fajnie słychać ... jak na takie małe pieniądze -  jest  super  :) Mogę uczyć się włoskiego i słuchać ulubionej muzyki 

 

Zgadza się, proponowałem i też taki chciałem zakupić, lecz gdy zobaczyłem że inny posiada w sobie również bluetooth do telefonu - czyli zestaw głośnomówiący, to zaryzykowałem i zakupiłem ten co dałem link wyżej.

Jeszcze muszę go przetestować, a raczej pilota, gdyż wczoraj nie wszystko udało się zrobić i ustawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...