Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gaśnie po 2-3 sek(na benzynie)


pawel332
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po kolei

przejechałem dziś ok 20km zabrałem pasażera i dalej mieliśmy kilka postojów po parę minut(ważne bo sobie wyczerpałem akumulator,nie gaśiłem świateł bo nie wysiadałem to nic nie piszczało-głupota własna) No więc aku padło niemal całkowicie(centralny działał),dzięki uprzejmości pewnego starszego pana odpaliłem(BEZ PROBLEMU) autko po kablach,pojechałem do kolegi na kawkę(bez świateł aby lepiej podładować aku 1,5 km.) .po tym

ZACZYNAJĄ SIĘ SCHODY kręcę i nie chce zapalić aż aku padło (jest stare) tak więc dałem do ładowania(w domu),wkładam i co NIC NIC

kręcę jak oszalały  i nie chce zapalić , udało się za którymś razem ale po chwili zgasł.Próbuje dalej i tak zapala i gaśnie po 2-3sek.,Jak mu dam gazu dochodzi do max 4 tys. obr. i gaśnie

Wreście zapalił i zdążył się przełączyć na gaz i chodzi bez najmniejszego problemu ,po przełączeniu na benzynę gaśnie i są kłopoty z odpaleniem(gaśnie)Po rozruchu trzeba od razu dać mu obroty aby przeskoczył na gaz(wtedy działa) nie jest to wina braku Pb(wg wskaźnika) bo mam połowę zbiornika(aby wyeliminować ten błąd dolałem w drodze do domu za 30 dyszki przekroczyło połowę skali)

Podejrzewam ze coś stało się z komputerem bo wygląda jak by odcinał paliwo a gazu nie.

Edytowane przez pawel332
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powód właśnie może być po stronie LPG i trzeba to wyeliminować, odpal na LPG i zakręć butlę aż się przełączy i wtedy spróbuj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym rzecz ze ta moja instalacja nie pozwala odpalic na lpg tylko na Pb

nie wiem co to za ustrojstwo ma 10 lat i tyle wiem ze zapala na benzynie a na gaz przełącza się na 2 tys obr. nawet temperatury nie potrzebuję

Edytowane przez pawel332
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli odpal i zrób aby auto pracowało na LPG i wtedy zakręć butlę OK/??? i opisz wrażenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym rzecz ze ta moja instalacja nie pozwala odpalic na lpg tylko na Pb

nie wiem co to za ustrojstwo ma 10 lat i tyle wiem ze zapala na benzynie a na gaz przełącza się na 2 tys obr. nawet temperatury nie potrzebuję

 

Miałem taką instalację w Poldku. Aby odpalić z lpg musisz po włączeniu zapłonu kilka razy przełączyć na przemian na gaz i na pb, 4 czy 5 razy u mnie wystarczyło by któraś z kontrolek zaczęła migać i wtedy odpala po nieco dłuższym niż zwykle kręceniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak słychać (w clio było bardziej wyraziste) ale da się usłyszeć.


Tak więc dziś autko się naprawiło samo tj włożyłem naładowany w pełni aku i pali bez problemu,kilka km dziś zrobiłem z postojami i nie było najmniejszego kłopotu z odpaleniem.

temat można zamknąć lub usunąć z racji samoczynnej naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...