Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

JUKE 2014 - nowości


BartoszN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakie zmiany planuje Nissan w modelu JUKE 2014 ?

 

A z tego co udało mi się ustalić to :

- nowy kolor - żółty metalik :)

- nowy kolor - czerwony zwykły

- nowy kolor - niebieski granat ( to chyba taki jak w nowym Qashqaiu )

 

a inne zmiany ?

 

a takie ,ze pojawi się podobno w opcji duży otwierany dach oraz xenony dla wersji Tekna jako std.  :)

 

a co jeszcze : a to ,że silnik 1.6 117KM + 5 M/T zostanie zastąpiony wersją 1.2 DIG-T 115KM + 6 M/T ( proponuję jazdę testową nowym qashqaiem i samemu ocenić silnik i skrzynię biegów )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeszcze : a to ,że silnik 1.6 117KM + 5 M/T zostanie zastąpiony wersją 1.2 DIG-T 115KM + 6 M/T ( proponuję jazdę testową nowym qashqaiem i samemu ocenić silnik i skrzynię biegów )

Skrzynia 6 to na pewno plus. Downsizing + turbina to wg mnie duży minus (trwałość + skomplikowanie konstrukcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółty metalik...wow ;) musi świetnie się prezentować. ;)

 

I ja chce otwierany dach...buuuu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żółty metalik...wow ;) musi świetnie się prezentować. ;)

 

I ja chce otwierany dach...buuuu :(

 

Cześć Ewelineczka. Wydaje mi się, że ta sprawa nadaje się do "pozytywnego" załatwienia. Okno dachowe można zamówić i wstawić prawie w każdym samochodzie. Nie wiem tylko, które warsztaty z autoryzacją Nissana oferują takie usługi. To już musisz sprawdzić samodzielnie. Popytać na forum, poszperać w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No na tej fotce too już nie ten sam Juke. Stracił swój urok bez wyłupiastych oczu i świateł w zderzaku. Na nasze Juki jak się patrzy wydaje się jakby się uśmiechały a ten taki ponury ;P Ele co jak co ale ledziki gdzieś w naszych Juczkach pasowałoby umieścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zgadzam się z większością Przedmówców. Juke nie potrzebuje żadnego liftingu i ZE SWOJĄ AWANGARDOWĄ LINIĄ DŁUGO NIE BĘDZIE GO POTRZEBOWAŁ !!

 

Ta sylwetka się nie zestarzeje, NIE MA OBAWY, w przeciwieństwie do tzw. typowych marek, właśnie na to obliczonych.

 

Jest to auto, chyba jedno z niewielu (jeśli nie jedyne) w historii motoryzacji, które od modelu koncepcyjnego (prezentowana w Genewie w 2009 Qazana) przeszło praktycznie w całości (nie licząc niektórych akcesoriów z wnętrza) do seryjnej produkcji. Powiem krótko NIE PRZYPADKIEM !!!!

 

PANIE PANOWIE POWIEDZMY SOBIE SZCZERZE, JESTEŚMY W ELICIE KIEROWCÓW, KTÓRZY MAJĄ PRZYWILEJ JAZDY CONCEPT CAREM....

 

Design Juke'a jest nie do podrobienia... Natomiast amatorów świateł LED zapraszam do osobnych wątków... temat ten jest mocno wyeksploatowany... ale to rzecz gustu i indywidualnych upodobań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Designer i wszytko jasne :):):) . Dzięki za odsunięcie groźby samobójstwa :) wiedziałem że można liczyć na forumowiczów :) To może założyć form jeno JUKÓW toż to imć SZLACHTA :):):)  :nissan2:   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do forum, to każdy model ma swoje.... Co do liftngu to w przypadku prawie każdego kultowego auta to na ogół smutek i profanacja. Pomyśl jak byś miał kupować np. garbusa, wybrałbyś wersję przed liftingiem czy po? Co byś wolał starego mustanga czy jakąś jego obecnego pseudo następcę ? Ewentualnie kultowe renault5 vs. clio ..... ? To tak jak Władcę pierścieni porównywać z 1253 odcinkiem Dynastii.. Nie jestem wrogiem postępu ale tak to już jest jedne auta przechodzą do historii, a inne ją tworzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kilka ciekawostek na temat nowego JUKE (czyli po liftingu):

Zmiany w nowym modelu Juke dotyczą także kształtu przestrzeni bagażowej w wersjach z napędem na przednią oś. Pojemność bagażnika udało się zwiększyć aż o 40%, do plasujących go w czołówce tej klasy 354 litrów. W przeciwieństwie do konkurencji bagażnik Nissana Juke pomieści jednocześnie dużą i średnią walizkę, a przy tym jest dostatecznie głęboki, aby schować w nim spacerowy wózek dziecięcy.

 

Większe przedmioty łatwiej będzie przewieźć po złożeniu na płasko tylnych siedzeń. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest także dwupoziomowa podłoga bagażnika.

 

 

Wśród zmian należy wymienić nową stylistykę przodu i tyłu, gdzie większy nacisk położono na sportową elegancję

Przeprojektowane klosze górnych reflektorów kryją teraz diodowe światła do jazdy dziennej o dwustopniowej intensywności, natomiast w reflektorach głównych zastosowano zapewniające lepszą widoczność żarówki ksenonowe oraz nowe klosze. Na osłonie chłodnicy umieszczono nowy emblemat marki Nissan, zaś cały przód zyskał bardziej masywny wygląd dzięki nowemu, solidniejszemu wykończeniu dołu zderzaka.

 

W obudowach lusterek bocznych zamontowano diodowe kierunkowskazy, a w wersjach wyposażonych w system Around View Monitor - także kamery.

 

Tylny zderzak wygląda teraz bardziej agresywnie, harmonizując ze zmodernizowanymi kloszami tylnych świateł w kształcie bumerangu z diodowym konturem podkreślającym wyrazisty charakter nowego modelu Juke także w nocy.

 

W nowym Nissanie Juke dostępnych jest 10 kolorów nadwozia, z czego trzy są nowością: słoneczny żółty (metalizowany), atramentowy niebieski (metalizowany) oraz czerwony (niemetalizowany).

 

 

P.S. Zdjęć nie mogę wstawić gdyż pojawia się info : limit wyczerpany

Edytowane przez BartoszN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nieee.....chce nowego juka :(

Chce ledy i większy bagażnik ...;(

To nie dobra wiadomość na dzień dobry

 

A dlaczego limit wyczerpany masz?

Może ja wstawie fotki jak mi je podeślesz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy JUKE jest PIĘKNY!!!


Najbardziej podoba mi się ten rozsuwany daszek i skóry.

Kolor słoneczny mega fajnie pasuje do Juka ;)

Ale na konsoli środkowej niema chyba zmian? :)

post-69331-0-21570100-1393916796_thumb.jpg

post-69331-0-06594900-1393916803_thumb.jpg

post-69331-0-80880000-1393916814_thumb.jpg

post-69331-0-30842700-1393916820_thumb.jpg

post-69331-0-82588900-1393916828_thumb.jpg

post-69331-0-73924000-1393916834_thumb.jpg

post-69331-0-78636100-1393916847_thumb.jpg

post-69331-0-77080800-1393916853_thumb.jpg

post-69331-0-78205400-1393916861_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tylko ciekawi jak będzie wyglądała wersja bez pakietów "personalizacyjnych" czyli np. Acenta lub std Tekna i czy przypadkiem takie wersje nie będą atrakcyjniejsze od tej na zdjęciach

 

Że tak powiem - ale Twój też jest piękny a jakby co to zawsze możesz go zmienić na "nowy model" :) :) :)

Edytowane przez BartoszN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój ma dopiero 4 miesiące :) więc o zmianie nie ma mowy ;)

Ale czy juke jest teraz większy skoro ma większy bagażnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się bardziej podoba klasyczna wersja stylu Juke'a. Co do powiększenia przestrzeni bagażowej, to zrobiłem to sobie sam bez liftingu, o czym pisałem na innym wątku. Natomiast co do ledów dziennych to są do dokupienia zarówno przednie jak i tylne.... również zainteresowanym polecam lekturę sąsiednich wątków... Ksenony to poroniony pomysł wymieniałem niedawno komplet żarówek ksenonowych do auta innej marki kosztowało mnie to grubo ponad 1000 zł idiotyzm skórka nie warta wyprawki dobre halogeny nie są wcale gorsze od średnich ksenonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem te xenony to nie będzie ten wynalazek nie wymagający spryskiwaczy? Bo jeżeli tak to światła dużo więcej nie będzie za to koszty wymiany "żarówki" ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem te xenony to nie będzie ten wynalazek nie wymagający spryskiwaczy? Bo jeżeli tak to światła dużo więcej nie będzie za to koszty wymiany "żarówki" ogromne.

 

Tego nie jestem w stanie stwierdzić po tym zdjęciu, ale z reguły układ świateł ksenonowych wymaga automatyki samopoziomowania, spryakiwaczy, przetwornic etc. zakładam na pograniczu z pewnością, że producent naszych aut przemyślał to fachowo.

 

Pozostaje kwestia wyboru, jeśli Klienci będą mieli w ofercie do wyboru halogeny lub ksenony w opcji to byłoby to najlepsze podejście do sprawy, również dla chętnych powinna być oferowana usługa opcjonalnej instalacji takich lamp w poprzednich modelach JUKE'a.

 

Natomiast jeśli ksenony miałyby być wciskane na siłę w tzw. standardzie, to to już dla nowych nabywców zabawne by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie jestem w stanie stwierdzić po tym zdjęciu, ale z reguły układ świateł ksenonowych wymaga automatyki samopoziomowania, spryakiwaczy, przetwornic etc. zakładam na pograniczu z pewnością, że producent naszych aut przemyślał to fachowo.

Właśnie tego się obawiam, że dobrze (dla siebie) to przemyślał :)

http://moto.wp.pl/kat,92714,title,Tansze-ksenony-tak-oszukuja-nas-producenci,wid,16116646,wiadomosc.html?ticaid=112502

Swoją drogą ciekawe, czy światła dzienne spowodowały jakieś zmiany w błotnikach czy też są to tylko klosze zachodzące na błotniki? Zazwyczaj przy lifcie zostawia się co się da bez zmian więc jest pewna szansa, że można będzie nasze żuczki wyposażyć w nowe lampy pozycyjne ze światłamu dziennymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...