Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana immobilaizera w P12


mpelczar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !!!

Witajcie Zlokalizowalem komputer,  w aucie , ale nie moge znalesc modulu immobilasera(takie male czarne).  W instrukcji na rysunku powinien byc blisko ECU ale ne ma !!!!!!!!!!!!!!! pomocy   !!!!!!!!!!!

Gdzie mam szukac.?

 

Dodam primera 2002, silnik 2.00 wersja angielska. 

Ratujcie !!!!

 

 

post-76033-0-98797000-1392883838_thumb.jpg

Edytowane przez mpelczar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz problem? chodzi o problem z niegasnącą ikoną immo i problem z odpalaniem? Jeżeli chodzi ot en problem to ja wymieniłem moduł zczytywania kluczyka bo nieraz stałem z 30 minut na parkingu i wyciągałem za kazdym razem kluczyk jak nie odpalał aż w koncu zaskakiwał wkurzało mnie to tak mocno że postanowiłęm spróbować.. kupiłem moduł zczytywania kluczyka, który znjaduje się w kolumnie kierowniczej, wymieniłem  i śmiga.. możesz też stary wyciągnąć i przelutować styki lub podgrzać "hot airem" gdyż robią się tam zimne luty na płytce i przez to nie zczytuje za kazdym razem

chwilka szukania i na allegrowyłapałem taki okaz za 50 zł : http://allegro.pl/czytnik-cewka-immobilisera-nissan-primera-p12-02-7-i3987598725.html

lub http://allegro.pl/modul-immobilisera-nissan-primera-p12-02-07-i3988427565.html 20zł :)

Edytowane przez hadman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  
Niedawno chcialem wymienic w module komfortu tranzystor odpowiadajacy za oswietlenie wnetrza kabiny i kapnela mi cyna na nozki chipa zlewajac pare do kupy. Probowalem to odessac ale nic z tego . Kupilem modul komfortu na allegro, ale to nic nie dalo bo doczytalem (szkoda ze pozniej) ze trzeba wymienic caly zestaw z jednego auta. Wiec zakupilem ponownie caly zestaw. Wszystko znalazlem w aucie i zamienilem oprocz przekaznika ECM relay(takie male czarne). Rozbebeszylem pod kierownica i od strony pasazera ale nie moge tego namierzyc. Czy ktos moze wie gdzie tego szukac. Moze jakas fotka !!!! Prosze o pomoc !!! 9264076000_1392703659_thumb.jpg

To tak sie pokrotce przedstawia. Mam caly zestaw. Zmienilem juz nawet kosteczki w kluczyku i go zaprogramowale wg. rad z forum tz. przekrecanie 6 razy itd. wszystko dziala tz. centralny zamyka i otwiera. szyby, swiatla tylko nie odpala. Wszystkie czesci byly z innego auta ale tez 2.00 16v i oznaczenia takie same. Tylko zostal mi do zalaczenia ten przekaznik, Ale gdzie on jest? Moze za panelem przednim? Chcialbym przynajmniej wiedziec gdze mniej wiecej. Pytalem ludzi z allegro przecierz oni to wyciagaja z aut, ale nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  

Niedawno chcialem wymienic w module komfortu tranzystor odpowiadajacy za oswietlenie wnetrza kabiny i kapnela mi cyna na nozki chipa zlewajac pare do kupy. Probowalem to odessac ale nic z tego . Kupilem modul komfortu na allegro, ale to nic nie dalo bo doczytalem (szkoda ze pozniej) ze trzeba wymienic caly zestaw z jednego auta. Wiec zakupilem ponownie caly zestaw. Wszystko znalazlem w aucie i zamienilem oprocz przekaznika ECM relay(takie male czarne). Rozbebeszylem pod kierownica i od strony pasazera ale nie moge tego namierzyc. Czy ktos moze wie gdzie tego szukac. Moze jakas fotka !!!! Prosze o pomoc !!! 9264076000_1392703659_thumb.jpg

To tak sie pokrotce przedstawia. Mam caly zestaw. Zmienilem juz nawet kosteczki w kluczyku i go zaprogramowale wg. rad z forum tz. przekrecanie 6 razy itd. wszystko dziala tz. centralny zamyka i otwiera. szyby, swiatla tylko nie odpala. Wszystkie czesci byly z innego auta ale tez 2.00 16v i oznaczenia takie same. Tylko zostal mi do zalaczenia ten przekaznik, Ale gdzie on jest? Moze za panelem przednim? Chcialbym przynajmniej wiedziec gdze mniej wiecej. Pytalem ludzi z allegro przecierz oni to wyciagaja z aut, ale nic.

Witam, proszę potraktuj tą wypowiedź nie jako pewnik ale tylko przypuszczenie. Otóż kiedyś kombinowałem (bez sensu zresztą) z podmianą komputera sterujacego ECM z innego samochodu i okazało się że w P-12 kod immo zapisana jest na trzech układach programowalnych jednorazowo- (Między innymi w ECM co uniemozliwia podmianę- np. nowy ECM np na wymianę do serwisu przychodzi czysty- po zaprogramowaniu do istniejącego immo można go już tylko w danym samochodzie użyć). Ja wszystko zawsze robiłem w serwisie ale tam nie wiedzieli niestety jakie to układy i w którym miejscu. Podobno 350Z rozszyfrowali, p-12 nie. Może przydadza się poniższe dokumenty.  Pozdrawiam

Edytowane przez krzycho59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę potraktuj tą wypowiedź nie jako pewnik ale tylko przypuszczenie. Otóż kiedyś kombinowałem (bez sensu zresztą) z podmianą komputera sterujacego ECM z innego samochodu i okazało się że w P-12 kod immo zapisana jest na trzech układach programowalnych tylko raz (Między innymi w ECM co uniemozliwia podmianę) Ja wszystko zawsze robiłem w serwisie ale tam nie wiedzieli niestety jakie to układy i w którym miejscu. Podobno 350Z rozszyfrowali, p-12 nie. Może przydadza się poniższe dokumenty.  Pozdrawiam

Moze , oby nie, ale mam caly zestaw tz.ecm tcm , ecm przekaznik, modul komfortu , antenke z cewka przy stacyjce i kluczyk z kosteczka immo. Chce to pozamieniac , ale nie wiem gdzie jest to male czarne tz. przekaznik !!!!! trafia mnie !!! auto stoi rozbebeszone a nadmienie ze mieszkam w anglii i nie mam garazu, a tu aura nie sprzyja do napraw przy otwartych drzwiach i na zewnatrz. 

tu jest adres co kupilem

http://allegro.pl/komputer-nissan-primera-p12-2-0-16v-i3932313083.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To tak sie pokrotce przedstawia. Mam caly zestaw. Zmienilem juz nawet kosteczki w kluczyku i go zaprogramowale wg. rad z forum tz. przekrecanie 6 razy itd. wszystko dziala tz. centralny zamyka i otwiera. szyby, swiatla tylko nie odpala. Wszystkie czesci byly z innego auta ale tez 2.00 16v i oznaczenia takie same. Tylko zostal mi do zalaczenia ten przekaznik, Ale gdzie on jest? Moze za panelem przednim? Chcialbym przynajmniej wiedziec gdze mniej wiecej. Pytalem ludzi z allegro przecierz oni to wyciagaja z aut, ale nic.

 

 

 

Z informacji które posiadam, a które mają także zastosowanie do Primery P11 - możesz jedynie pośnić sobie kolorowo o takiej podmianie.

Nie ma możliwości aby to w ten sposób ruszyło bez komputera serwisowego. O tym co pisze KRZYCHO59 słyszę pierwszy raz, ale wydaje mi się że i tego nie można wykluczyć.

P12 jest pod tym względem jednym z najbardziej upierdliwych samochodów. Skutecznie utrudniono życie złodziejom, ale nie pomyślano niestety o właścicielach w trudnej sytuacji (awaria itp).

Powodzenia Ci pożyczę, ale bez większego entuzjazmu. Raczej wątpię abyś cokolwiek tym zabiegiem osiągnął, aby udało Ci się odpalić autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nic nie osiagne jak nie sprobuje ,a nie osiagne jak nie znajde wszystkiego do wymiany. A tego modulu poprostu nie ma !!!!!!!!!!!!!!!! Czy naprawde nikt nie wie gdzie on jest ??????????? Przeciez jak to sprzedaja jako czesci uzywane to gdzies to odkrecaja !!!! Prosze jeszcze raz o pomoc !!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że już byli tacy, co próbowali. Ale skoro Ty umiesz próbować lepiej. Skończysz i tak w serwisie Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze ze nie skoncze !!! Poprostu chce wcisnac wszystkie czesci na swoje miejsca. Tylko jesli wszystko prawda co mowisz (raczej bez przekonania tylko z domyslow ) to poco sprzedaja zestawy do "odpalenia" wyciagane z innych aut. Jesli znasz tych co probowali to prosze daj mi namiar na jednego z nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

raczej nic nie osiagne jak nie sprobuje ,a nie osiagne jak nie znajde wszystkiego do wymiany. A tego modulu poprostu nie ma !!!!!!!!!!!!!!!! Czy naprawde nikt nie wie gdzie on jest ??????????? Przeciez jak to sprzedaja jako czesci uzywane to gdzies to odkrecaja !!!! Prosze jeszcze raz o pomoc !!!!!!!!!!!!

 

Jedno wyjście widzę w tym przypadku.

Zadzwoń na jakiś szrot gdzie sprzedają te części i dowiedz się w którym miejscu był zamontowany. Potem tylko odwróć strony jeśli był to anglik.

Potem szukaj u siebie. Oni samochody rozbierają i zarabiają, my natomiast tylko je użytkujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam??? Ruszyło to z miejsca???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...