Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak sprawdzić przebieg po VIN


Gość kastor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Czy któś ma możliwość sprawdzenia przebiegu i historii pojazdu po numerze VIN JN1TCNT31U0200518

W necie nic nie znalazłem oprócz danych o modelu. Auto prawdopodobnie pochodzi z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości. Tylko salonowe Polskie można jakkolwiek zweryfikowac.

Nissan nie prowadzi międzynarodowej historii serwisowej.

W przypadku czy z Polski czy z zagranicy to sa podobne możliwości.Z tym ,ze w niektorych krajach np.w USA.Belgii,Szwecji sa prowadzone rejestry i nawet poprzez strony www znajac nr VIN mozna nieco o aucie dowiedzieć sie.

Tego akurat w Polsce nie ma.od tego roku dopiero przebiegi aut sa rejestrowane podczas okresowych przegladów technicznych.

Paradoksalnie własnie o autach z polskim rodowodem natrudniej cokolwiek dowiedziec sie!

Nissan ma tylko wspolna baze prowadzonych napraw w samochodach.majac wiec dojscie do jakiekolwiek ASO Nissana gdziekolwiek ,po nr VIN mozna uzyskac informacje kiedy i przy jakim przebiegu miał robione naprawy.

Biorąc całośc pod uwage nie radze kupowac aut co do ktorych sa jakies uzasadnione podejrzenia a szczególnie kiedy poza dowodem rejestracyjnym -zadnych innych dokomentów zwiazanych z jego historia sprzedajacy nie ma.

Bez znaczenia jest z kąd auto ma rodowód,jesli nie ma ksiazki serwisowej ,faktur na te auto  z nr VIN,czy innych papierów z historia auta -nalezy albo odpuscic takie auto albo bardzo dobrze jemu sie przyjrzec -najlepiej z fachowcem-blacharzem .

 

P.S.

Pierwszego X-traila mialem z Belgii .Poza dowodem rejestracyjnym nic do niego nie było.Kupiłem go jednak i udało mi sie poznac cała jego historie przez przypadek.Otóz do jednego kluczyka byl dołaczony breloczek z logo ASO Nissana i strona www.Napisałem do nich maila podajac nr VIN i okazało sie to bardzo  celnym posunieciem.W tym salonie X-trail byl kupiony ,serwisowany i na koniec wystawiony na sprzedaż..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Nie ma możliwości. Tylko salonowe Polskie można jakkolwiek zweryfikowac.

Nissan nie prowadzi międzynarodowej historii serwisowej.

 

I tutaj się nie zgodzę.

Mój jest ściągany z Belgi, w Polsce od 2009. Kupiłem go bez książki (rzekomo się spaliła z mieszkaniem), na to co widziałem przebieg wydawał się realny.

Napisałem do Nissana i mnie przekierowali.

Napisałem do Nissan Services EU. Wysyłasz skan dokumentu, OC, karty pojazdu i dowodu osobistego.

Przysłali mi jaka część i przy jakim przebiegu była wymieniana w Belgi (nie przysyłają tylko informacji szczegółowych o przeglądach).

Dowiedziałem się nawet, że 3 lata po ściągnięciu z Belgi, osoba od której kupiłem auto i była tam, wymieniała przepływomierz, miał wadę i wymienił go Nissan + wachacze przód na koszt właściciela.

Dowiedziałem się, że auto było oddane w rozliczeniu, kiedy i z jakim przebiegiem i za jakie auto.

Osobiście, przez znajomości udało mi się ustalić całą historię Nissana tam, jak i przez ubezpieczalnie historię tu. I mimo że nie mam książki, jestem w 100% pewny co do przebiegu i histori. Niestety, jak go kiedyś będę sprzedawał, w wieku dajmy na to 15-16 lat, to na pewno znajdzie się masa genialnych polaczków, którzy nie kupią auta bo po pierwsze nie ma książki, a po drugie jak kupi od niemca to tam będzie miał idealny lakier i wnętrze, bez rysek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie zwrotu "polaczki" chyba nie jest w porządku. 

 

co do meritum sprawy. Kolega szukający na naszym forum auta do kupienia i zainteresowany moim miał taką przygodę z którymś z oglądanych, że X-trail był wystawiony przez komis, który dawał "gwarancję" przebiegu. Co się okazało. Komis kupił auto z ASO Nissana (chyba z Belgii) z danym przebiegiem.  Po kontakcie z ichniejszym pzmot-em w sprawie przebiegu okazało się. że jest skręcony i to mocno. Jeżeli komis ma przebieg auta na umowie to wniosek jest taki, że dłubali w nim jeszcze za granicą. 

 

Nie ma świętości, nie ma okazji, każdy niestety chce zarobić ile się da. A na uwielbianym przez nas zachodzie robią na nas doskonały interes. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto sprowadzone było  z Niemiec i po wcześniejszym uzyskaniu nr vin i rejestracyjnego, uzyskałem wyczerpujace informacje po napisaniu na adres germany@nissan-services.eu  otrzymałem nawet nr silnika i skrzyni biegów. W mailu podałem, że chcę zweryfikować przebieg i historię serwisową oraz pochodzenie. Pamiętam, że koniecznym było napisanie swoich danych. Okazało się, że wszystko było zgodne z książką serwisową :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...