Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zgrzyt przy rozruchu


Draven84

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

 Przy odpalaniu Juke występuje dziwny zgrzyt. Po wielu bólach i nagranych filmikach padło hasło przywieszający się bendix i został wymieniony rozrusznik(dodam że z ogromnymi problemami).Po kilu dniach temat wrócił a owa usterka następuje tylko rano  i tylko jednorazowo bo potem auto odpala normalnie. Pomóżcie co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to nie był zgrzyt , a bardziej stuknięcie  , to wy wskazywalo na auto kalbrację systemu abs/asr ,a tak to rzeczywiście wskazuje na rozrusznik(bendix , lożysko) lub wadę kola zamachowego(np.wylamane klika "zębów" Sprawdź też profilaktycznie alternator i akumulator (ładowanie , prąd i.t.p.).który nie doładowany powoduje właśnie takie zgrzyty(od tego bym zaczął .(wskazuje na to problem tylko przy pierwszym odpaleniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak byłem w Nissanie i podładowali mi za pierwszym razem akumulator,powiedzieli że oczywiście wszystko ok ale jak teraz będę to poproszę o sprawdzenie czy akumulator znowu nie jest w stanie "naładowania" tylko do połowy bo wtedy to może alternator nie doładowuje?hmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zgrzyt to przy rozruchu czy niewielki czas po "zapaleniu" silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przy zakupie od razu sprzedawca poinformował o tym zgrzycie ale powiedział ze jest on związany ze sprezarka climatyzacji i nie zawsze będzie występował .........., wiec coś musi być na rzeczy ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przy zakupie od razu sprzedawca poinformował o tym zgrzycie ale powiedział ze jest on związany ze sprezarka climatyzacji i nie zawsze będzie występował .........., wiec coś musi być na rzeczy ????

Czyli masz na myśli ten zgrzyt po rozruchu a nie w trakcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz przy rozruchu,dziś sprawdzony powtórnie alternator i akumulator i wszystko ok a auto dzis hmm "zachechłało" przy odpaleniu tak jakby nie było ładowania,nie wiem w co już mam celować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 Dziś ponownie zgrzyt przy rozruchu i to dowód że dzieje się tak od wilgoci,czy to może być któraś rolka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...