Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Nissan Qashqai 1.2DIG-T osiągi.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na dzień dzisiejszy porównywalnie zwinny (ale też bez szalenstwa to 1.4 T Mokka i TSI Yeti.. reszta raczej odstaje, nie wiem jak jeździ Mazda ale dla mojej Accenty za duża różnica cenowa)

 

PowerBoxa można odpinac, i wraca do ustawień seryjnych ale nie wiem czy jest taki wydajny jak Chip. Cena obu rozwiązań podobna ok 2500 PLN za coś sensonego i faktycznie działającego , to i tak lepiej niż dopłata do wersji 1.6. Ale to każdy musi sam ocenić.

Szkoda że Dieselki tak chorendalnie drogie są , a w dodatku ten 1.5 przeraża awaryjnością i kosztami jakie mogą wyniknąć w krótkim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek01 tyle to Diesel pali ;) a nie benzynka. Realnie da sie przy 120kmh zejsc do sredniej 6.1 ale ciezko przy umiejętnej jeździe

Nowy diesel common rail też nie pali 5l przy 120km. Tyle to paliły stare TDI Audi. Miałem Astre 1.7 CDTI i przy 140 na autostradzie ponad 7 ropy paliła.

Aby nie być gołosłownym zdjęcie dla was z dzisiaj jak dojeżdżałem do świateł to pstrykłem  :)

 

A to ja mam tak, ze przed światłami jak zdejmę nogę z gazu a na biegu jade to spalanie mam 0,0 :)

Powiem więcej, wszyscy tak mają, więc Twoje 4,3 to coś nie tak masz z autem.

Panowie, prawda jest taka, że jak sie kupuje auto za 80-90k PLN to zużycie 1l/100km w tą czy w tamtą to nie jest ważne. Najważniejsze, żeby auto jeździło i sie nie psuło i tego wszystkim życzę, abyśmy omijali serwisy jak najdalej :)

 

A auto pali tyle ile się mu wleje paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mój przyjaciel, fanatyk Alfy Romeo ma warsztat z hamownią. Oni to muszą mieć, if you know what I mean. Rano z ciekawości pojechałem. Musiałem jednak wyjść z pomieszczenia i odejść daleko, bo nie mogłem słuchać katowania silnika mojego QQ. Wynik - achtung, achtung - 119,6 KM przy 4708 RPM. 

Edytowane przez seta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie.Ale aż tak by firma myliła się w KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda, że to ile podaje producent to jakby minimalna ilość koni była

widziałem gdzieś na tym forum screeny z hamowni, gdzie 2.0 dci miało po 157,9 KM zamiast 150, a 2.0 benzyna 150 KM zamiast 140 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nissan ma tak we wszystkich swoich modelach ... mysle ze oni podaja minimalna wartosc ktora MUSI miec kazdy a jak jest wiecej to na plus. W Juke jest dokladnie taka sama sytuacja, w GTR zreszta tez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nissan ma tak we wszystkich swoich modelach ... mysle ze oni podaja minimalna wartosc ktora MUSI miec kazdy a jak jest wiecej to na plus. W Juke jest dokladnie taka sama sytuacja, w GTR zreszta tez :)

 

@ProceSS

Jestem ciekawy jakie będą Twoje wrażenia po przesiadce z 1.6DIG-T w Juke na 1.2DIG-T w QQ...? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam sie ze kupilem QQ (zamowilem) i dopiero po podpisaniu papierow zapytalem czy maja to "ustrojstwo" 1.2 zeby sie przejechac  :whistle:

wiem ze troche glupio ale nie chwalac sie wiele razy wiem wiecej o samochodzie ktory kupujeniz sprzedajacy (mowa o UK).

oni maja gleboko gdzies szczegoly techniczne (samochody sprzedaja sie na tony).

 

co do jazdy bylo ok mialem troche obaw chyba jak kazdy ale rozczarowalem sie na plus  :dribble:, oczywiscie wybral bym 1.6 ale jest wciaz niedostepny wiec jest 1.2 (mniejsza moc ale i oplaty mniejsze, a w UK to jest ubezpieczenie i podatek drobowy)

 

teraz tylko czekanie na odbior (ma m potwierdzone na 29/09/14) :dribble:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma renault megan 1,2(Moc 130 KM / 96 kW) to jest ten sam silnik co QQ tylko trochę więcej koni ma

 

Ciekawe czym te silniki się różnią. Tylko softem czy także jakąś mechaniką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że sam soft i konfiguracja. Chyba że turbina o innej charakterystyce, ale cała reszta ta sama.

 

A szkoda że do ciężkiej QQ dają 115KM kiedy w Megance śmiga 130KM... kompletnie niezrozumiałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że sam soft i konfiguracja. Chyba że turbina o innej charakterystyce, ale cała reszta ta sama.

 

A szkoda że do ciężkiej QQ dają 115KM kiedy w Megance śmiga 130KM... kompletnie niezrozumiałe

Nie 115 tylko 120KM ;):D

No właśnie... Meganka jest lżejsza stąd pewnie i silnik moze byc bardziej wyżyłowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levin - niezły wynik. Witamy w klubie! Wczoraj / dzisiaj nocą trasa Czersk - Tuchola - Świecie - Toruń - 6,7 l/100 km cztery osoby na pokładzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie , u mnie 7.2l po przejechaniu 26.000km  .... ale jak ostatnio pojechałem Dieselkiem w trasę to żal mi się zrobiło żę QQ "aż" tyle pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jechał ktoś w trasę tą wersją załadowaną + 4 dorosłe osoby ?

może to kiepskie porównanie ale wróciłem w zeszłym tygodniu z zagranicy nowym VW Touranem 1,4 (140 koni) i w/g mnie każdy kolejny pasażer zabiera 10 koni i dodaje 1 s i do przyspieszenia, czy w nowym QQ da się to też odczuć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanko do tych co mają Teknę: czy komuś działa w ogóle Ostrzeganie o Zmęczeniu Kierowcy ?

Nigdy mi to się nie włączyło a bywało, ze prowadziłem po 6-7h bez przerwy.

Ba nawet na wskaźniku zmęczenia nic się nie zmieniało.

 

Jedynie jak ustawiłem sobie Timer za np. 4h to po tym czasie pojawił się alert o konieczności zrobienia przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...