Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Nissan Qashqai 1.2DIG-T osiągi.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdz ;)

Nie wiecej niz 1.6 benzyna bez turbo.

No i na 6-tym biegu 2.5-3k rpm, w 1.6 bylo 4-4.5k rpm.

Sprawdze jak odbiore samochod - na razie nie moge sie doczekac ;)

Ale jak 2.5 / 3krpm do bardzo okej bo silnik chodzi jeszcze wtedy cicho -> za to pewnie juz opory powietrza znaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok moje pytanie jest ile km przejeżdżacie na baku ?!

Czy ktoś to sprawdzał może ?

Oczywiście w jeździe mieszanej z nastawieniem na miasto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwięcej udało mi się przejechać ok 920 km na jednym tankowaniu, jakoś wyszło na całej trasie średnia 6,0l/100km ale to była autostrada. W mieście mało się poruszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romeo,zbiornik ma 55 L,przy spalaniu 6 l trochę by Ci brakło.Ja rozumie,że można i 5l spalić i mniej,ale chyba mi nie powiesz że na autostradzie jechałeś cały czas 60-70kmh,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie 80  a 120 kmh, i to cały czas. Jak wcześniej pisałem, nie na tempomacie a z ogranicznikiem prędkości nastawionym na 120kmh. Wtedy jest najmniejsze spalanie, średni wynik wyszedł prawie przez całątrasę 5,9 , na końcu, jak zjechałem z autostrady , to podskoczył do 6,0 l/100km. jest to realne, nie takie spalanie się już osiągało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie Gdańsk - okolice szczecina - łącznie 750 km po normalnych drogach zgodnie z przepisami (czyli na 50 jakieś 60-70 km/h a na odcinku z limitem 90 - jakieś 120km/h i więcej i miejscami na odcinkach z ograniczeniem 120km.h - jakieś 160-180km/h) wyszło 8,1 l /100km i jest to wynik do zaakceptowania a jedyne co wg mnie zasługuje na krytykę to zbiornik 55l :( mogli zostawić te 65 l :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo miasto,bez spokojnej jazdy.Stawanie,ruszanie,krótkie odcinki 8.2-8.5l

Średnio 580km,czasami 600 i ciut więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark7 to że producenci zaniżają spalanie jak tylko mogą to wiemy, ale spalanie podawane przez komputer raczej się zgadza. Nawet powiedziałbym że komputer zawyża, ja z zasięgiem 0km przejechałem (z konieczności i w wyniku mojej nieodpowiedzialności) jeszcze 25km.

Spalanie podane przez producenta owszem jest realne do osiągnięcia, niestety nikt na dłuższą metę takim stylem nie pojedzie, bo od czasu do czasu też chce się wyprzedzić i pokazać ładne ledy z tyłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wyszło na pełnym baku 780km większość to autostrada, jazda normalna i bez eko jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Trasa 300km Toruń Ustka, A1 obwodnica, Potem Wejherowo, Słupsk

4 osoby klima, trumna na dachu

autostrada 10 l /100 km

Całość wyszła jednak średnio 7,7l /100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seta,przyznaj sie gdzie była wskazówka na prędkościomierzu? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autostradzie 160 km/h. Więcej się nie da bo trumna odleci ;-)

Moja sie trzyma... ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co wy panowie! Tacy młodzi ,a w podróż "jesionki"zabieracie!? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Lipno - Toruń (ok. 25 km) - w kolumnie Tirów, 70-80 km/h, jedna osoba w aucie, bez klimy - 4,8 /100 

DSC_0705.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też osiągam takie wyniki w takich warunkach a nawet 4,5l. Jednakże średnie i tak wychodzi mi 6,5 - 7l /100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły wynik. A tak przy okazji, jak się usuwa z komputera licznik średniego spalania. "Trip reset" usuwa tylko licznik kilometrów, a gdzie się resetuje licznik spalania?

Edytowane przez maciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie znudzony czekaniem na jednostkę 1.6 DIG-T wybór padł i podpisałem właśnie umowę na nowego Mercedesa GLA odbiór wrzesień miało być także X1 od Bmw ale będzie Merc... 

 

życzę wszystkim posiadaczom QQ szerokości i bezawaryjności!

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...