Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai 2,0 - pytania odnośnie instalacji LPG


Arky69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moj tez 32 litry, wchodzi 25, więc zgodnie z normą

 

Pozdrawiam

U mnie do  zbiornika 32 litry,  wchodzi  28/29 litrów , gazownik jakoś tak ustawił żeby więcej wchodziło.

Edytowane przez areks343
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie do  zbiornika 32 litry,  wchodzi  28/29 litrów , gazownik jakoś tak ustawił żeby więcej wchodziło.

pomyślał i podgiął pływak, szkoda tych 20% oddawać :D zawsze to większy zasięg się robi, a niebezpieczeństwa żadnego bo WZW ma też swój zawór upustowy w razie "W" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem qashqaia 1.2 ostatnio dużo myślałem nad zamontowaniem instalacji lpg i pomyślałem, że prześledzę kilka tematów z tym związanych widzę że tutaj jeździcie na lpg tylko na innych silnika. Moje pytanie co byście powiedzieli na zamontowanie gazu do 1.2 ? czy jest to rozsądne ? Myślałem o wsadzeniu czegoś od BRC chyba jedna z lepszych firm w tej branży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z ceny tylko bardziej chodzi mi o to jak ten silnik by tolerował instalację i czy nie sprawiają kłopotów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawiają kłopotów pod warunkiem poprawnego montażu i strojenia, najlepiej w trasie. Jak znajdziesz dobrego fachowca co Ci założy instalację to będzie ok. Skoro pisałeś o BRC to pod ten silnik powinna pasować BRC SQ SDI 2.0. W zależności od tego jak dużo jeździsz koszt montażu powinien się spokojnie zwrócić, znajdź sobie jakiś kalkulator LPG to Ci wyliczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpośredni jedynie Viale chyba na dzień dzisiejszy wtrysk LPG przez wtryski PB w fazie ciekłej, wszystkie inne to protezy, które też działają niekoniecznie od BRC, Polskie instalacje też są dobre jak nie lepsze :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że vialle to może troszeczkę zabić ceną:) to jeśli porównując z BRC do pod kątem cena/jakość wybrałbym BRC, z polskich instalacji też coś by się z pewnością dobrego znalazło. Ale przy bezpośrednim wtrysku to najpierw niech kolega zacznie od szukania fachowca co już takie auta robił i wie jak robić, zwłaszcza ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma:) tu są opisy z ich strony jeśli chodzi o SDI i LDI, tyle udało mi się znaleźć http://www.lpg-brc.pl/pdf/folder_sequent_LDI.pdf, http://www.lpg-brc.pl/pdf/folder_sequent_SDI_20.pdf.Tak samo dla kolegi "miros12" jak wygląda ta instalacja w Qashqai 1.2 bo chyba chciał gazować ten silnik http://www.lpg-brc.pl/index.php/index.php/galeria-samochodow-podglad?name=235.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiałeś mojego pytania to co pokazałeś w drugim linku to proteza a nie faza ciekla, pierwszy się nie otwiera i nie można porównywać tego cenowo z viale tylko z innymi protezami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ok, chodziło mi generalnie o BRC LDI http://www.lpg-brc.pl/pdf/folder_sequent_LDI.pdf, musiałem nie dać spacji m-y linkami, cenowo wychodzi 11,500 a przynajmniej tak jest na stronie, w drugim linku jest SDI z montażem, żeby sobie miros12 obadał, jak się jeszcze kiedyś pojawi:)

Edytowane przez brykas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytałem o BRC ponieważ dzwoniłem do jednego z gazowników i mi właśnie instalacje tej firmy polecał. Sugerował, że ich żywotność jest bardzo dobra i powinna dobrze współpracować z tym silnikiem ale nie ukrywam, że jestem jestem też ciekaw opinii prywatnych osób które mają z tym styczność. A przyznam tak całkiem szczerze, że o Viale nigdy nie słyszałem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie, jutro montuje lpg do 2.0, przejechane 42kkm. Byłem dziś sprawdzić luzy i jest okej.

 

Moje pytanie czy zakładać lubryfikacje?

 

Instalacja bedzie na stagu + box, reszty niestety nie pamietam. Montuje w autonagaz w krk na beskidzkiej, gość z polecenia. On tez wspominał ze nie montuje lubryfikacji.

 

Mam cały czas dylemat tych luzów zaworowych ale moze nie bedzie kłopotu.

 

Pozdrawiam, dam znać po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. instalacja dzisiaj zamontowana. Mam tylko jedną zagwozdkę, Chłopaki zamontowali mi zbiornik 48l - wysoki na 20cm ( podniosłem 3 rząd siedzeń o jakieś 4cm. Jest tylko minimalny problem żeby doknąć siedzenia trzeba mocno przycisnąć i widać że siedzenie naciska na butle - myślicie czy tak może być?

 

Rozmawialiśmy o droższej butli o 200 pln króra miała mieć 180mm ale wydawało mi się ze z tą bedzie ok.

 

Rozmawiałem juz z Piotrem z Autonagaz jak wygląda sprawa wymiany - wiadomo dopłata to zbiornika ale wspomniał że może być trochę zachodu z papierami bo te już mam gotowe, podbite itp.

 

Macie jakąś wiedzę w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubryfikacja nie jest potrzebna.

Czy zdać się na doświadczenie i wiedzę montującego, jeśli sugeruje inaczej?

Czy ktoś z Was ma LPG w J10 ze skrzynią automatyczną z silnikiem 2.0?

Edytowane przez TomOP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli montujący sugeruje inaczej można podejrzewać, że się guzik zna. Lubryfikacja "nawilża" zawory dolotowe a wypalają się wydechowe, a dzieje się to od ubogiej mieszanki, która bierze się z 3 rzeczy: kiepskich komponentów, kiepskiego montażu, kiepskiego strojenia i żadna lubra w tym wypadku nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zna, u nas w okolicy jest tylko kilka miejsc godnych polecenia, zakładał gaz w mocno nietypowych samochodach. Czy to w takim razie oznacza, że w każdej instalacji lubryfikacja to ściema? Nawet na tym forum widzę, że zdania są podzielone.

Wysłane z telefonu bez klawiatury

Edytowane przez TomOP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tego wynika, że zakładał gaz w nietypowych autach? Ważne jest jak te auta jeździły, ile km zrobiły na gazie bez problemów, czy zdejmuje kolektor do wiercenia, czy stroi na korekty i z afr - to są odpowiednie pytania po których odpowiedziach jesteś w stanie stwierdzić czy gość się zna czy czaruje.

 

Tak, lubra w każdej instalacji nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. Doczytałem trochę o dzwonkach i polowaniu  B) .

Czy zatem zaryzykujesz, ulisses, polecenie specjalisty w okolicach Opola?

Proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...