Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światło stopu na zderzaku


jino1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli masz na myśli czerwoną lampę w zderzaku, to nie jest to światło stop (ten ostatni jest na szczycie klapy bagażnika) tylko tylna lampa przeciwmgłowa. Powinna świecić razem z tylnymi pozycjami po przekręceniu pierścienia włącznika w lewej dźwigni przy kierownicy -tej od świateł i kierunkowskazów. Jeśli nie świeci, trzeba po prostu wymienić żarówkę. Demontuje się dość łatwo poprzez delikatne podważenie płaskim wkrętakiem owiniętym w coś miękkiego (instrukcja dokładnie opisuje miejsce, w której należy podważyć - o ile pamiętam, to na dole w okolicy łuku) Montaż na wcisk. Żarówka W21W

post-20266-0-72729600-1397727260_thumb.jpg

post-20266-0-07699000-1397727586_thumb.jpg

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było kiedyś/teraz, ale u mnie żeby zapalić tylną przeciwmgielną trzeba mieć też zapalone przednie przeciwmgielne - o ile się je oczwiście ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to niekiedy wzbudzało zainteresowanie smerfów,dla czego jeździ się na halogenach z przodu.Byli lekko zdziwieni,nawet "mój"z drogówki był zaskoczony i nie był pewien czy tak może być.Ale skoro homolomolo wydali to jest OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie przepisy co do zapalania przeciwmgielnego z tyłu są bardziej rygorystyczne niż tych z przodu. Zatem przy zapalaniu "tyłu", na pewno są warunki do palenia się przednich. Nie zmiena to jednak faktu, że to trochę dziwne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć Notemaniacy :)

 

Napisze ktoś jak ściągać/podważyć tylny klosz żeby niczego nie urwać/zepsuć. Mam do wymiany żarówke stop.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzo o STOP w klapie, to było to szeroko opisywane na forum. Poszperaj trochę. Z tego co pisali koledzy, warto w tym przypadku od razu zaopatrzyć się w nową uszczelkę bo ta zainstalowana po zdjęciu klosza nie za bardzo powtórnie spełni swoje zadanie. Do kupienia w ASO na szczęście koszt nie wielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Notemaniacy :)

 

Napisze ktoś jak ściągać/podważyć tylny klosz żeby niczego nie urwać/zepsuć. Mam do wymiany żarówke stop.

 

 

Pozdrawiam

 

Trza odkręcić od wewnętrznej strony klapy, pod okrągłymi naklejkami sa nakrętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza odkręcić od wewnętrznej strony klapy, pod okrągłymi naklejkami sa nakrętki.

 

Naklepje nie mam ale sa tylko dwie sruby, na plastukach obok kloszy. To te o których piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz klapę i uniesiesz ją do góry - tak jak do załdunku, to "na wysokości" dodatkowej lampy stop zobaczysz dwie zaślepki w postacji dwóch "kółek" z jakiekość toworzywa o średnicy zbliżonej do 5 złotówki. Te dwa kółka trzeba delikatnie odkleić (te zaślepki są naklejane nie są wciskane) a wtedy w odsłoniętych otworach zobaczysz dwie śruby. Te śruby trzeba wykręcić - co jest pierwszym etapem wymiany żarówki w tej lampie ;).

 

Tu masz temat opisujący tą operację:

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/69311-samodzielna-wymiana-arwki-w-rodkowej-lampie-stop/

 

Opis operacji umieściłem też w temacie PATENT NA, gdzie oprócz fajnego opisu kolegi Dara1962 znajduje się też rekomendacja NKP, która jest wynikiem obserwacji i spostrzeżeń członków klubu.

 

Link: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/86212-patent-na/page-2?do=findComment&comment=990052

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz klapę i uniesiesz ją do góry - tak jak do załdunku, to "na wysokości" dodatkowej lampy stop zobaczysz dwie zaślepki w postacji dwóch "kółek" z jakiekość toworzywa o średnicy zbliżonej do 5 złotówki. Te dwa kółka trzeba delikatnie odkleić (te zaślepki są naklejane nie są wciskane) a wtedy w odsłoniętych otworach zobaczysz dwie śruby. Te śruby trzeba wykręcić - co jest pierwszym etapem wymiany żarówki w tej lampie ;).

 

Tu masz temat opisujący tą operację:

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/69311-samodzielna-wymiana-arwki-w-rodkowej-lampie-stop/

 

Opis operacji umieściłem też w temacie PATENT NA, gdzie oprócz fajnego opisu kolegi Dara1962 znajduje się też rekomendacja NKP, która jest wynikiem obserwacji i spostrzeżeń członków klubu.

 

Link: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/86212-patent-na/page-2?do=findComment&comment=990052

 

Chodzi mi o klosz który zakrywa żarówki stop na bokach szyby nie tą na górze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Notemaniacy :)

 

Napisze ktoś jak ściągać/podważyć tylny klosz żeby niczego nie urwać/zepsuć. Mam do wymiany żarówke stop.

 

 

Pozdrawiam

No tak...trochę nieściśle to określiłeś...

Tylna lampę odkręcamy kluczem sztorcowym 10mm,a następnie należy wyszarpnąć w kierunku tyłu samochodu.Idzie ciężko ale nie ma rzeczy niemożliwych.Raczej nie próbuj podważać ,bo albo od strony nadwozia uszkodzisz lakier,albo klosz.Za kloszem są dwa bolce z główką,siedzi toto jak w zatrzasku.Pierwszy raz jak zdejmowałem to też miałem pełne pory strachu,ale poszło.Jak będziesz zakładał to te bolce przesmaruj wazeliną bezkwasową,lub odrobiną smaru(może być towot).Następnym razem będzie wychodził lżej :D

Aha!!!Uważaj podczas wyjmowania,górny banan potrafi wyskoczyć za kloszem jak z katapulty :D

On z kolei jest na wsuwkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...